gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Göz Kaleminden Far Yapabilirsiniz

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

göz kaleminden far yapımı evde far yapımı

Sevgili melekler, eğer koyu renk göz farınız bittiyse ve alacak vaktiniz de yoksa evde kendi kendinize farınızı imal edebilirsiniz. Nasıl mı? Çok kolay bunun için sahip olmanız gerekenler kalın bir göz kalemi, maskara ve karıştırma fırçası. Ayrıntılar aşağıdaki yazımızda...

Malzemeler

• Kalın bir göz kalemi. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, göz kaleminin çok uzun süre kalıcılığını koruyan bir kalem olmaması. Uzun süre kalıcı kalemler karışmaya uygun kayganlıkta olmuyor.

• Yuvarlak uçlu bir karıştırma firçası. Kısa, sık kıllı ve çok yumuşak olmayan fırçaları tercih etmenizde fayda var.

• Maskara…

Yapımı

1 - Göz kalemini elinizin arkasına ileri geri sürerek bir yuvarlak oluşturun.

2 - Fırçayı elinize sürdüğünüz boyanın içinde iyice karıştırın.

3 - Fırçayı göz kapağının üst bölümüne içeriden dışarıya doğru sürerek başlayın. Çizgiyi göz kapağının biraz dışında bitirin.

4 - Daha sonra fırçada kalan boyayla, fırçayı ileri geri hareket ettirerek göz kapağının bütününü boyayın.

5 - Boyama işlemi bittikten sonra kirpiklerinize bir kaç kat maskara sürerek göz makyajınızı tamamlayın.

6 - Son olarak daha yoğun bir görüntü elde etmek için kalemle kirpik diblerinize tekrar bir çizgi çekebilirsiniz.

Hafif bir allık ve dudak parlatıcınızla makyajınızı tamamlayabilirsiniz…

Göz Kaleminden Far Yapabilirsiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tek kullanımlık göz farı

Tek kullanımlık göz farı

Eye majıc ..tek kullanımlık goz farı Ben gecenlerde bu urunun benzerini gordum.Kuaforde.Henuz ulkemize yeni gelmis..Asagidaki urunu ben USAda gordum denedim. Bayanlarin goz kapagi kisiden kisiye farklilik gostermektedir.Benim kapaklarima uymadi mesela..Ama Kuaforumde gordugum kendı go zkapagına uygu olarak pratik far makyajinizi yapabiliyorsunuz.Urunun distirbutorunu buldum , henuz geldigi...
  2. Göz kalemini nasıl kullanırsınız

Göz kalemini nasıl kullanırsınız

Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır? küçük göze eyeliner küçük gözlere eyeliner gözlere göz kalemi kalem Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır? Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir. Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok...
  3. Makyajda Göz Kaleminin Önemi

Makyajda Göz Kaleminin Önemi

cansu dere göz makyajı Kızlar bir göz kaleminiz varsa makyaj malzemelerinizin en önemli parçsını tamamladınız demektir...Bakın bir göz kalemi ile neler yapılabiliyor :tik: 1. Makyajınızın daha belirgin olması için farınızla aynı renk bir göz kalemini eyeliner olarak kullanabilirsiniz. 2. Kaşlarınızın daha kalın ve belirgin görünmesini istiyorsanız göz kalemini kaş kalemi olarak...
  4. Göz Farının Akmaması İçin İpuçları

Göz Farının Akmaması İçin İpuçları

göz farının kalıcı olması için, göz farı kullanımı, göz farı nasıl sürülür Sevgili melekler, makyajınızı tam tekmil yaptıktan 1-2 saat sonra göz farınızın sadece kalıntılarının kaldığını, ilk sürüldüğü andaki gibi canlı ve renkli durmadığını görürüz. Eğer böyle bir durumla karşılaşmamak, yaptığınız andaki gibi canlı bir makyajınız olsun sitiyorsanız, vereceğimiz ipucunu uygulamanızı tavsiye...
  5. Bir Göz Kalemiyle Neler Yapabilirsiniz?

Bir Göz Kalemiyle Neler Yapabilirsiniz?

göz kalemi, göz kalemi ile neler yapılır, göz kalemiyle yapılan makyaj Sevgili melekler, makyajın en çok kullanılan malzemelerinin başında gelen göz kalemi, bir makyaj çantasının olmazsa olmazlarındandır. Göz kalemi en çok kullanılan malzeme olmasına karşın, bazen kalem işte denilip geçilir. Oysa bir göz kalemiyle belki de bilmediğiniz pek çok makyaj hilesi yapılabilir. Aşağıda vereceğimiz...

Sayfayı Paylaş