gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Gözdeki Genetik Mutasyon 'a Örnek..

Konu, 'Göz Hastalıkları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

menekşe gözler menekşe göz
    Menekşe gözlerin sırrı… Aslında melekelrim o güzellik bir hastalıktan ibaretmiş gözde iç kısımda olan ikinci sıra kirpiklerin oluşumu sebebi imiş buyrun açıklaması;

Elizabeth Taylor geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti. Ancak güzelliğinin sonsuza dek akıllarda kalacağını hepimiz biliyoruz. Peki onu ve özellikle gözlerini bu kadar güzel kılan neydi?

Eşi Richard Burton Taylor’un bacaklarını ve göğsünü pek beğenmese de gözlerini muhteşem olarak yorumluyor.
    Taylor’un menekşe gözleri ise gerçekten bir efsane. Elizabeth Taylor piyasaya çıkardığı bir parfümün adını bile gözlerine ithafen “Menekşe gözler” koymuştu. Ancak genetik açıdan bakılırsa sadece albinolar menekşe rengi gözlere sahip olabilir ve Elizabeth Taylor’un albino olmadığını hepimiz biliyoruz.
    Farklı kaynaklara göre Elizabeth Taylor’un gözlerinde genetik bir mutasyon söz konusu. Bu mutasyon çift sıra göz kirpikleri olarak belirtiliyor. Bu durum FOXC2 isimli bir genin mutasyona uğrayarak limfedema-distikiyaz sendromuna neden oluyor. Bu sendrom dünyada %7 oranında görülüyor ve kalp rahatsızlıklarına da sebebiyet veriyor.

Çift sıra kirpikler ise şüphesiz Liz’in güzelliğini artırıyor. Ancak bu tür bir mutasyonda genellikle 2. sıra kirpikler göz dışı yerine içeride gelişerek görüşü engelliyor ve göze zarar veriyor.
    Uzmanlar Elizabeth Taylor’un bu konuda oldukça şanslı olduğunu vurguluyor.

GREY bunu beğendi.
  2. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Gözler bir şahane gerçekten ya :)

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ama sevinsemi üzülsemi Hastalıktanmış :S

GREY bunu beğendi.
Gözdeki Genetik Mutasyon 'a Örnek.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nilüfer - Gözün Aydın

Nilüfer - Gözün Aydın

beni kalbimden vurdun gözün aydın Kimine hayatı dar getirir (zindan eder) Kimine adaleti var Bu okulu herkes zor bitirir Aşkın asaleti var Senden bak neler istiyorum Hem canım ol hem hayat ışığım Söylüyorum bak utanmıyorum Aşığım sana Beni kalbimden vurdun gözün aydın Bu büyük şansı kaçırmazdım ben olsaydım
  2. Ajda Pekkan - Gözün Aydın

Ajda Pekkan - Gözün Aydın

gözün aydın olan oldu sonunda sonunda görenler şaşırdı senin kolunda gözün aydın olan oldu sonunda sonunda kaderim değişti senin yolunda içelim hayatı delice kana kana düşmanlar olsa da dostlar hep bizden yana şakası yok giden geri gelmiyor gelmiyor sensiz hayat bana bir tat vermiyor içelim hayatı
  3. A vitamini eksikliği gözü vuruyor

A vitamini eksikliği gözü vuruyor

Uzmanlar, A vitamini eksikliğinin görme problemlerine neden olabileceğini söylüyor. A vitamininin hücre zarının dengesini sağladığını, bu nedenle vücut için son derece gerekli bir vitamin olduğunu vurgulayan uzmanlar, A vitamini eksikliğinin kendini özellikle gözde hissettirdiğini belirtiyor. İleri boyutlara ulaşması halinde ise görme noktası kornea üzerinde yaralar çıkıyor. Bu yaraların...
  4. Göz Makyajı 2012 Örnekleri

Göz Makyajı 2012 Örnekleri

2012 göz makyajı göz makyajı modelleri göz makyajı 2012 Bu yıl yine sadelik ön planda melekler :) Doğallık ve sadelik giyimde olduğu gibi makyaj modasında da geçerliliğini koruyor. Ha, abartılı makyaj hiç yapılmayacak mı elbette ki gözler de zaman zaman vurgulanacak. Ancak ağırlık duru güzellikte olacak. Kalın kaşlar, buğulu gözler, doğal tonlar..Şimdi 2012 göz makyajı modasını resimlerde...
  5. Göz Alıcı Yeşil Göz Makyajı Örnekleri 2014

Göz Alıcı Yeşil Göz Makyajı Örnekleri 2014

yeşil göz makyajı, gelinlere yeşil göz makyajı, 2014 yeşil göz makyajı Sevgili melekler, doğadan ilham alan yeşil göz makyajı modelleriyle karşınızdayız. Doğanın rengi yeşilin pek çok farklı tonu bulunuyor. Makyaj paletlerinde bu tonları yakalamaya çalışan makyaj artistleri, tasarladıkları göz makyajı örnekleriyle harikalar yaratıyor. Biraz el marifetine sahip olan herkesin uygulayabileceği...

Sayfayı Paylaş