gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Guguk kuşu

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

rüyada guguk kuşu görmek rüyada cennet kuşu görmek üveyik kuşunun özellikleri guguk kuşunun özellikleri Guguk kuşu ve özellikler

Eski dünyanın büyük bölümünde yaşayan gugukgiller ailesinden kuş türü(a.caculus canorus)

Yaklaşık 30 cm boyunda siyaha çalan kül rengi bir kuş olan guguk kuşu böceklerle beslenir.Dişileri yuva yapmayıp yumurtalarını başka kuşların yuvalarına bırakırlar .Her dişinin yumurtası yumurtayı bıraktığı kuşun yuvasındaki yumurtaların rengine göre değişir.Öbür kuş yuvalarından önce yumurtadan çıkan yavru guguk kuşu yalnız kendisi beslenebilsin diye diğer yumurtaları yuvadan atar.

Guguk kuşu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuş

Kuş

Kuş Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin...
  2. Yelkovan Kuşu

Yelkovan Kuşu

Yelkovan Kuşu: Puffinus Familyası: Procellariidae Yaşadığı yerler: Kuluçka zamanı haricinde okyanuslarda yaşar. Özellikleri: Martı büyüklüğünde, perde ayaklı, göçmen bir kuş. Küçük balık, yengeç, salyangoz yiyerek beslenir. Ömrü: 15 yıl kadar. Çeşitleri 15 türü bilinmektedir: Karagagalı yelkovan (Puffinus puffinus), Sarıgagalı yelkovan (Puffinus kuhlii) meşhurlarıdır. Yelkovan...
  3. Kuş Evleri

Kuş Evleri

Hep kendi evlerimiz için özenecek değiliz ya kuşlarımızın canı yok mu:D:D:D
  4. Cennet kuşu

Cennet kuşu

cennet kuşu cennetteki kuş isimleri cennet kuşları melek kuşu kuşlarının isimleri Cennet kuşunu ilkkez duyuyorum.Hakkın da biraz bilgi topladım ve sizlerle paylaşmak istedim.İşte cennet kuşu... Temel Özellikleri Erkek kuşun muhteşem üreme tüyleri cennetkuşunun karakteristik özelliklerindendir. örnekleri avikültürde sergilenmiştir fakat özel yuvalama alışkanlıkları sebebi ile kayıtlarda...
  5. Kuş Hatıraları

Kuş Hatıraları

Benim çocukluğumda soframıza kuşlar konar rüyalarımıza melekler uğrardı. Kapımızdan yoğurtçu bahçemizden ishakkuşu kalbimizden yeni çıkan şarkılar geçerdi. Kışın bir sobamız olurdu sobanın yanında kedimiz kedinin önünde yün yumağı bir Hayat Bilgisi fotoğrafı gibiydik. Yerli malı kullanan yurdun üç tarafı denizlerle çevrili kuruüzüm incir fındık tütün çay narenciye kavun-karpuz yetiştiren...

Sayfayı Paylaş