gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

gül gazeli..

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

özlemin sardı beni özlemin sardı beni yandı her yanım benim gül gazeli sözleri yandı her yanım benim dinle

özlemin sardi beni,
    yandi her yanim benim
    bahar gelsin içime,
    gül açilsin bir kez gül

senin tebesümünü yakalamak ne devlet
    sen gülünce kuskusuz açilir rengarenk gül

verilir ve alinir
    cok çesit hediyler
    kalbim elimde geldim
    digerinde de bir gül

kimisi diken döktü, onun geçtigi yola
    dökenler diken oldu, dikenlerde oldu gül
    girseniz gül-istana, fatiha kapisinda
    her bes adim attikca karsilar sizi bir gül

Verilir ve alinir
    çok çesit hediyeler
    kalbim elimde geldim
    digerinde de bir gül

sevenlerin her biri çagirir bir isminle
    Gül o'nun sembolüdür;
    bende sana derim gül
    girseniz gül-istana fatiha kapisinda
    her bes adim attikça karsilar sizi bir gül...

alıntı

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: gül gazeli..
    emeğine sağlık

gül gazeli.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GüL

GüL

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Gül...

Gül...

Gül... Sana bir gül vereceğim Ne seveceksin ne de üzeceksin Sadece bakacaksın ona amaçsızca ve Koruyacaksın sadece Ağlayacak kimi zaman Yüzüne bile bakmayacaksın Kimi zaman gülecek Sıcak bir bakış atacak Ve sen yine Görmezden geleceksin Acı çekecek kimi zaman Sense sadece arkanı dönüp Gideceksin Asla düşünmeyeceksin Sonra ne mi olacak Kuruyarak bitecek Ölecek… Sonra...
  3. Keremcem - Gazel

Keremcem - Gazel

Herkesin derdi kendine büyük Ama gel gör bu sildi süpürüp Benim halimden var biri yaman Kerem isminden keramet uman(2x) Gelip gördün halimi güzel Ağlarken yazdım oldu bi gazel Sevdan bir ateş beni yakan Üzerime çıra koyan Seni bana bağlayan Ah sen bile bile beni üzen Bana güle güle diyen Sana bağlanmam Aşığın yolu maşuka uzak Hem de yollarda bir sürü tuzak İki çift olsun etmeye...
  4. Gül

Gül

(Rosa / Damaszener Rose / Hundsrose / Rose / Damask rose / Dorgrose herbrose / Rosaceae / Rosier) Mayis-haziran aylari arasinda, pembe, beyazimsi, sari, kirmizi renkli çiçekler açan, güzel kokulu çok senelik, çalimsi ve dikenli bir bitki. Gövdeleri silindir biçimli, yesilimsi, esmer renkli, çok dalli ve dallar sik dikenlidir. Dikenlerin uçlari kivrik ve genellikle kirmizi renktedir. Yapraklar...
  5. Ahmet Kaya  Şiire Gazele sözleri

Ahmet Kaya Şiire Gazele sözleri

şiire gazele notaları şiire gazele nota notası sözleri ahmet kaya sözleri Senin eşkin meni düşürdü dile Ne çe aşığh olur bülbüller güle Hasret çektim, könül verdim, seni sevdim men, Hasret çektim, könül verdim, seni sevdim. Böyle bir güzele, eşkimir gazele, Şiire gazele könül verdim şiire gazele Eger menden ayrıl, gezip dolansın Menim bu eşkime yigane kalsın Alışaram, ot tutaram, hem...

Sayfayı Paylaş