gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gülsüm Kamu kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gülsüm kamu kimdir, mine gülsüm, gerçek adı, oynadığı fimler, hayatı, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, yaşı, aslen nereli,

Mine Gülsüm olarakda bilinen Gülsüm Kamu'nun geçrek adı Emine Gülsüm Kefeli'dir Melek'lerim. Aslen Trabzon - Sürmene'li olan Gülsüm Kamu hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızdadır Melek'ler!

Gülsüm Kamu, bilinen diğer adı: Mine Gülsüm, gerçek adı: Emine Gülsüm Kefeli (d. 13 Ağustos 1944 – Trabzon, Sürmene) Türk, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
    Adını, annesinin amcası, şair Kemalettin Kamu'dan alan sanatçı, komşusu olan Yıldız Kenter'den ilk eğitimlerini alıp, 1964 yılında ilk kez "Nalınlar" adlı oyunda başrolde "Ses Tiyatrosu"`nda sahneye çıkar. 1968 yılına kadar Kenterler'le çalışan Kamu, daha sonra Gülriz Sururi, ve ardından Ankara Meydan Sahnesi'nde çalışmaya başlar. Tülay German'ın eşi Erdem Buri'nin teşvikiyle şarkıcılığa başlar.
    Dokuz yıl ses sanatçılığı yapan Gülsüm Kamu, tiyatronun dışında sinema ve dizi filmlerde oynamıştır. İran'lı oyuncu Cihangir Gaffari'yle bir evlilik yapan Kamu, eşinden ayrılıp Türkiye'ye döndükten sonra bir ara kendi adına "Kamu Tiyatrosu"'nu kurdu. İflasının ardından butik işletip, terzilik yaptı. Bir süre sonra yeniden Kent Oyuncuları topluluğuna katıldı. Müşfik Kenter'le de kısa bir evlilik yapmıştır. 2005 yılında yeniden sahne yaşamına başladı.

Filmografisi

Sessiz Gemiler - 2007
    Sensiz Olmuyor - 2005
    Sosyete Şakir - 1970
    Fakir Kızı Leyla - 1969
    Melikşah - 1969
    Sabah Yıldızı - 1968
    Sevemez Kimse Seni - 1968
    Silahsız Dövüşelim - 1967
    Karım Beni Aldatırsa - 1967
    Anadolu Kanunu - 1966
    Yaşamak Haram Oldu - 1966
    Çeşmemeydanlı Ali - 1966
    Kahreden Firar - 1966
    Damgalı Adam - 1966
    Vurguncular - 1966
    Çıtkırıldım - 1966
    O Kadın - 1966
    Tehlikeli Adam - 1965
    Beyaz Atlı Adam - 1965
    Şenol Birol Gool - 1965
    Kan Gövdeyi Götürdü - 1965
    Babasız Yaşayamam - 1965
    Haracıma Dokunma - 1965
    Sayılı Kabadayılar - 1965
    Krallar Kralı - 1965
    Tamirci Parçası - 1965
    Hülya - 1965
    Kadın Okşanmak İster - 1965
    Beni Kadınlara Sor - 1965
    Satılık Kalp - 1965
    Kahreden Kurşun - 1965
    Ölümden Beter - 1965
    Tehlikeli Adam - 1965

2. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    hmm tanimis oldum. emegine saglik.

Gülsüm Kamu kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ümmü Gülsüm

Ümmü Gülsüm

İnsanlık tarihinin örnek kadınlarından bir diğeri de, Ümmü Gülsümdür. O Zeynep misali zorluklara sabretmiş ve sonrasında Kerbela şehitlerinin mesajını insanlara ulaştırmaya çalışmıştır. Babası Emir'el Mümin'in Hz. Ali (a.s), annesi Peygamberin biricik kızı Fatımat'uz Zehra’dır. Asıl adı Zeyneb-i Suğra’dır. İlmi, hikmeti, ahlakı, sabrı ve sadece Allah için yaşayıp, Allah için mücadele etmeyi...
  2. Kamu Görevlileri.-

Kamu Görevlileri.-

Kamu görevi (fonction publique)” veya Türkçe’de daha yaygın kullanım şekliyle “kamu görevlileri” de genel idare hukuku konusudur. Çünkü, kamu görevlilerinin tâbi olduğu hukukî rejim, idarenin çeşitli faaliyet alanlarında ortak olarak görülür. Güvenlik faaliyetinde çalışan bir kişi de, eğitim faaliyetinde çalışan bir kişi de, gümrük faaliyetinde çalışan bir kişi de bir kamu görevlisidir ve...
  3. Kamu Hizmeti.

Kamu Hizmeti.

Kamu hizmeti (service publique)” de genel idare hukukunun bir konusudur. Zira, eğitim, sağlık, toplu taşıma, haberleşme, kanalizasyon, su, gaz, elektrik, gibi çok çeşitli alanlarda ve çok çeşitli kuruluş tarafından yürütülen kamu hizmetleri hep aynı hukukî rejime tâbidir.
  4. Gülsüm Dolma

Gülsüm Dolma

MALZEMELER 6 tane dolmalık domates yetecek kadar domates salçası bir çay kaşığı tuz ve şeker yetecek kadar mayonez bir çay kaşığı karabiber 1/2 paket tereyağ 2 tane havuç 1 kap zeytin 1 demet nane Salat yağ HAZIRLANIŞI Domatesleri iyice yıkayın. İçini çıkarın. Bir tava içinde yağı yakın onun içinde karabiberle birlikte. Yandıktan sonra salçayı içine koyun 2 dakka daha karıştırın.Daha...
  5. 3G (Gülsüm-Gülizar-Güllü)

3G (Gülsüm-Gülizar-Güllü)

3G Herkese hayırlı olsun her kesimden insanın kullanım alanına giriceğe benziyor.:D

Sayfayı Paylaş