gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Günahlarınıza Tevbe Duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

etkili tövbe duası tevbe duası
    Alla
    h herkesin dularını kabul etsin diyerek işlenen günahlara tevbe etmek için edilebilecek dualardan birini sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

Bismillahirrahmanirrahim

Estagfirullah, Estagfirullah, Estagfirullah. El- Azim El– Kerim Ellezi Lailahe İllahu El– Hayyül Kayyum Ve Etubü İleyhi Ve Nes´Elühüt Tevbete Vel Magfirete Vel Hidayete Lena.

İnnehu Hütetevvaburrahim, Tevbete Abdin, Zalimin Linefsihi,
    La Yemlikü Linefsihi Mevten Vela ´Hayaten Vela Nüsura.

İlahi Yarabbi, İlahi Yarabbi, İlahi Yarabbi, Eger Benim
    Elimden Ve Dilimden Ve Gözümden Ve Kulagımdan Ve
    Ayagımdan Ve Cemii Azalarımdan, Bilip Bilmeyip
    Senin Rızana Muhalif İsledigim Kelimei Küfür, Sirk, Hata Ve
    İsyan Her Ne Ki Sadır Olduysa, Ben Onların Cümlesine Tevbe Ettim Rucu Ettim. Pisman Oldum, Bir Dahi İslememesine Azmi Cezmettim.

Peygamberlerin Evveli Hazreti Adem Aleyhisselam,
    Ahiri İki Cihan Serveri Muhammed Mustafa Sallallahü
    Taala Aleyhi Ve Sellem Efendimiz Hazretlerine
    Ve Bu İkisinin Arasında Ne Kadar Peygamberler Geldi
    Ve Gecti Ve Senin Canibin Den Her Ne Getirdiler İse Ben
    Onların Cümlesine İnandım Ve İman Getirdim.
    Dilim İle İkrar, Kalbim İle Tasdik Ettim.
    Haktır Ve Gercektir. Asla Sek Ve Süphem Yoktur.

Amentü Billahi Ve Bima Cae Min İn Dillah. Amentü Billahi
    Ve Bima Cae Min İn Dillah, Amentü Bi Resulullah Ve Bima
    Cae Min İndi Resulullah. Amentü Billahi Ve Melaiketihi Ve
    Kütübihi Ve Rusulühi Velyevmil Ahiri Ve Bilkaderi Hayrihi
    Ve Serrihi Ve Minallahi Teala Velba´Sü Badel Mevt.

Hakkun, Eshedü En Lailahe İllallah. Ve Eshedü Enne Muhammeden Abdühu Ve Resulühü.

Günahlarınıza Tevbe Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günah, Tevbe ve Namaz

Günah, Tevbe ve Namaz

Günah, temiz fıtratın üzerin çalınmış bir kara leke.. Günah, bir bozulma, bozguna uğrama.. günah, insanın kalbiyle zıtlaşması ve onu ölüme sürüklemesi.. günah, altın tepside bir leş ziyafeti.. günah, yalancı cazibesiyle bizi kendine çağıran bir şeytan kılıklı.. günah aldanmanın diğer adı.. günah insanın batışı, düşüşü.. fakat düşülen yerden kalkılırsa yükselişe vesile.. günah, iç burkan bir...
  2. günah

günah

Günah işlemek borca girmeye, Küçük günah işlemek kötü ve şerli kimselere yaklaşmaya, Günahını itiraf etmek şeref ve yüceliğe, günahtan dönmek kar ve kazanca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Suç.)Bunların anlamı yoktur.Rüyada günahi ikrar etmek izzet ve sereftir.
  3. Tevbe etmek günahlardan kurtarırmı?

Tevbe etmek günahlardan kurtarırmı?

Zaman zaman günahlarımız, hatalarımız yüzünden ilahi ikazlar, ilahi uyarılarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun için günahlarımızı hatırlamaya, pişman olmaya ve esaslı bir tevbe etmeye ihtiyacımız var. Cenab-ı Allah Kur’an’da : “Ey mü’minler, Allah’a topyekün tevbe edin. Umulur ki, kurtulursunuz,” buyuruyor. Ben bir konuda tövbe ettim ve Allah'a söz verdim, ama sözümü tutamadım; sizce ne...
  4. Tevbe edince  büyük de olsa günahımız affolur mu?

Tevbe edince büyük de olsa günahımız affolur mu?

Allah'a ortak koşmak, adam öldürmek, zina iftirasında bulunmak, zina etmek, İslâmî cihaddan kaçmak, sihir yapmak, yetimin malını yemek, ana-babaya karşı gelmek, Mekke'nin hareminde günâh işlemek, faiz yemek, hırsızlık yapmak, içki içmek, kumar oynamak. Bir Müslüman hafife almadan, kalbinde iman olduğu halde büyük günâh işlerse, dinden çıkıp kâfir olmaz. Ehl-i sünnet, büyük günâh işleyen...
  5. Günah işleyenin  duası kabul olmazmı?

Günah işleyenin duası kabul olmazmı?

Günahkâr müslümanın duası, kabule şayan değilse de, cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez. Dua sebebiyle ya günahlar affolur, ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar, yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur. (Şir’a) Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder.) [Tirmizi] (Allahü teâlâ, duanızı...

Sayfayı Paylaş