gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Güneş panelleri UUİ'ye yerleştirildi

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Steven Swanson ile Richard Arnold'un uzay yürüyüşü problemsiz bir şekilde sona erdi. [​IMG]

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (UUİ) yeni güneş panellerini yerleştirmek üzere uzay yürüyüşüne çıkan astronotlar Steven Swanson ile Richard Arnold, uzay mekiği Discovery'nin en önemli misyonu olan panelleri yerleştirme işlemini başarıyla tamamladı. Swanson ve Arnold'un bazı kablo bağlantılarını yaparken zorlanmalarına rağmen, panelleri başarıyla yerleştirmelerinin ardından açıklama yapan görev komuta merkezinden astronot Joseph Acaba, çalışmanın, tahmin ettikleri gibi düzgün biçimde gittiğini, iki astronotun büyük iş yaptığını söyledi.
    Panellerin bugün açılmasıyla işin sonuna gelmiş olunacak. Son panellerle birlikte UUİ'deki güneş paneli sayısı her iki tarafta 4'er olmak üzere 8'e çıkacak.

Güneş panelleri UUİ'ye yerleştirildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kontrol paneli

kontrol paneli

kontrol paneli bana çok karışık geliyo belkide bazı yerleri ingilizce diyedir ama ayrlarımı edene kadar akla karayı seçtim öldüm lütfen bizim anladığımız bi dilde olsun karışık olmasın şimdiden ilginize teşekkür ediyorum sağolun(ilgilenin la benlen)
  2. Güneş

Güneş

Güneş dünyadan gözüken en parlak yıldızdır. Güneş dünyaya hayat veren güç olduğu için astrolojide yaratıcı olarak yorumlanır. Güneş, yıldız olduğu için genellikle doğum haritasının yönetici gücü olarak alınır. Bir yıldız haritasında Güneş'in bulunduğu burç, harita sahibinin kişiliğini ve bu kişiliği nasıl belirttiğini gösterir. Bütün insanlar değilse bile pek çoğu doğduğu zaman Güneş'in...
  3. güneş

güneş

Devlet başkanı, halife, baba, mal, mülk güzel kadına, Bolluk ve berekete, hayatı devam ettiren ana sebep ve unsurlara, Güneşe sahip olmak, onün üzerinde bulunmak, onu kucaklamak vs., devletle kurulacak fayadıl münasebete ve o nisbette sorumluluk üstlenmeeye, Güneşin evde doğduğunu görmek akrabadan biriyle evlenmeye, Güneşin yeryüzüne inmesi, yönetimden halkın fayda görmesine, Güneşin yakması...
  4. KaracİĞere YerleŞtİrİlmİŞ "bakterİ İmha Makİnalari"

KaracİĞere YerleŞtİrİlmİŞ "bakterİ İmha Makİnalari"

Yediğimiz besinlerle, soluduğumuz havayla ve daha birçok yoldan vücudumuza gözle görülemeyen birçok bakteri girer. Vücudun çalışma sistemini bozmamaları için bunlardan zararlı olanların etkisiz hale getirilmeleri gerekmektedir. Bunun için vücudumuzda görevi sadece "savunma yapmak" olan mükemmel bir hafızayla donatılmış hücreler vardır. Ancak vücudumuzun kusursuz tasarımının...
  5. Odalarınıza Dekoratif Panel Modelleri

Odalarınıza Dekoratif Panel Modelleri

jilda dekoratif, panel, setleri, modelleri, odalara özel çiçekli, fileli, panelleri buradan bulabilirsiniz Hanımlar odalarınıza renk ve hareket katacak bu dekoratif panellere bayılacaksınız. Panelin görünümü bu şekilde olacaktır. Şimdi ise çeşit, model ve renklerine bakalım..

Sayfayı Paylaş