gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

hak yarattı alemi ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

hak yarattı alemi ilahisi hak yarattı alemi sözleri aşkına muhammedin ilahi sözleri aşkına muhammedin ilahisi Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin
    Ay ü günü yarattı
    Şevkine muhammedin
    Ol dedi oldu alem
    Yazıldı levh ü kalem
    Okundu hatm-ı kelam
    Şanına Muhammedin
    Yunus kime ede methi
    Över Kur’an ayeti
    Au vergil salatı
    Aşkına Muhammedin

hak yarattı alemi ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin Ay ü günü yarattı Şevkine muhammedin Ol dedi oldu alem Yazıldı levh ü kalem Okundu hatm-ı kelam Şanına Muhammedin Yunus kime ede methi Över Kur’an ayeti Au vergil salatı Aşkına Muhammedi
  2. Alemi başıboş sanma ilahisi

Alemi başıboş sanma ilahisi

Alemi başı boş sanma ey ahmak Bütün mahlukatı yaratan vardır Başını kaldırda yukarı bir bak Göğü yıldızlarla donatan vardır Tesdüf olur mu şu yüce nizam Her şeyde görülür büyük imtizam Takvimli bir saat gibi muntazam Ayla güneşi yürüten vardır Bize yağla fındık veriyor çalı Bir böcekten dokuyor halı Zehirli bir arı yapıyor balı Bunların hepsini öğreten vardır İnek su içiyor saf süt oluyor...
  3. Hak İlahisi

Hak İlahisi

Şüphesiz Hak yolu da aklın yolu da birdir Bilinçsizlik cehalet gaflet ile delâlet İnsanlığa ihanet beşeri bir zehirdir Doğru yoldur insanlık atalara vekâlet Doğrular gerçekleri riyasızca zikir'dir Nezaketle asalet hakkaniyet adalet İyi ahlâk dürüstlük ar namustur bikir'dir Art niyetli yürekler ısrar ile atalet Pasaklılık pisliktir sabit lekedir kirdir Her türlü boş melânet olumsuzluğa...
  4. Haktır İlahisi

Haktır İlahisi

Gece gündüz döne döne İstediğim haktır benim Allah deyip yana yana İstediğim haktır benim Yoluna terkedip canı Akıtıp gözümden kanı Ah eyleyip dünü günü İstediğim haktır benim Münkirler aşk halin bilmez Münafıklar yola gelmez Ağlar bu gözlerim gülmez İstediğim haktır benim Kor olayım kül olayım Taşkın akan sel olayım Çineneyim yol olayım İstediğim haktır benim
  5. Hak Yarattı İlahisi

Hak Yarattı İlahisi

Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin Ay ü günü yarattı Şevkine muhammedin Ol dedi oldu alem Yazıldı levh ü kalem Okundu hatm-ı kelam Şanına Muhammedin Yunus kime ede methi Över Kur�an ayeti Au vergil salatı Aşkına Muhammedin

Sayfayı Paylaş