gebe
  1. '' мάﮒάŁ ''

'' мάﮒάŁ '' Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Haliç'te Işık Salı

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında '' мάﮒάŁ '' tarafından paylaşıldı.

Haliç, Borusan Güç Sistemleri, Avusturya Kültür Ofisi, Enerjisa, İDO, Herber-Hausner ve Sobolak işbirliğinde muhteşem bir sanat eseri kazanıyor.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un
    simgesi haline gelmiş hazinelerinden biri olan Haliç, Borusan Güç Sistemleri, Avusturya Kültür Ofisi, Enerjisa, İDO, Herber-Hausner ve Sobolak işbirliğinde muhteşem bir sanat eseri kazanıyor.

15
    Haziran 2010, İstanbul; Avusturyalı sanatçı Waltraut Cooper tarafından oluşturulan “Işık Salı” isimli eser, Borusan Güç Sistemleri, Avusturya Kültür Ofisi, Enerjisa, İDO, Herber-Hausner ve Sobolak işbirliğinde Sütlüce’de bulunan Haliç Kültür ve Kongre Merkezi önünde yerini almaya hazırlanıyor. İstanbul’un “altın boynuzu” Haliç’i, renkli ışıkların büyüsünün sergilendiği bir açık hava sergi mekanı haline getirecek projenin açılışı, 23 Haziran 2010 tarihinde, Viyana Belediye Başkanı Renate Brauner tarafından gerçekleştirilecek. Açılış töreni, yine Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşecek Viyana Senfoni Orkestrası konseri ile daha da büyük anlam kazanacak.

Birbirine ışık direkler ile
    bağlanan, 25 saldan oluşan “Işık Salı” isimli eserde, salların her biri mavi ya da yeşil ışık ile ışıklandırılıyor. Bu şekilde yazılı bir mesaj, öncelikle bir seri sayıya ve sonrasında da estetik bir objeye dönüşüyor. Eser Aralık ayına kadar Haliç’te kalacak.

Alıntıdır..

Haliç'te Işık Salı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Salsa

Salsa

Salsa'yı tarif etmek kolay değildir. Salsa'yı kimler buldu? Küba'lılar mı, yoksa Porto Riko'lular mı? Gerçekte Salsa, birçok Latin ve Afro-Caribbean danslarının birleşimidir. Herbiri, Salsa'nın gelişiminde önemli rol oynamışlardır. Küba'ya, Salsa'nın orijini ve ortaya çıkışının temellerini atması bakımından hakkını verdikten sonra söylemeliyiz ki, Salsa sadece Küba'nın dansı değildir....
  2. Hakan Peker - Salına Salına

Hakan Peker - Salına Salına

Yanlış anlama sakın Nerede gördün Ne zaman sevdin beni Pardon tanıyamadım Hangi bahardı Ne zamandı Düşme benim peşime Her peşime düşen Birşeyler aldı benden Git hadi işine Her aşığım diyen hep masaldı Gecemi gündüzümü Karıştırır oldum Kim anlar şu halimden Delimisin derdin ne Derdin ne benimle Benim derdim kendimle Salına salına Gelme yanıma Daha kimsin nesin Anlayamadım Hele yüzünü gözünü Aç...
  3. Club Salima

Club Salima

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. salsa stilleri!

salsa stilleri!

salsa öğreniyorum salsa kombinasyon çocuk kıyafetleri öğreniyorum video öğrenme videoları İspanyolca?da kelime anlamı olarak baharatlı ve acı bir "Sos" anlamına gelen Salsa, herhangi bir rutine bağlı kalmaksızın, doğaçlama olarak yapılan bir "serbest stil" danstır. Bu özelliğinden dolayı da, salsanın orijinal türü diye bir şeyden bahsetmek olanaksızdır. Kolombiya Cali...
  5. Işık

Işık

Günümüzde bitkiler çoğunlukla seralarda yetiştirilir. Bitkilerin doğal çevrelerinde ışığa ihtiyaçları olduğu için ev bitkilerine uygun miktarda ışık sağlanması gerekmektedir. Bitkilerin gerektiği biçimde gelişme ve büyümeleri için ışık çok önemli bir nedendir. Bitkiler pencere kenarına ya da yakınına konulduklarında sağlıklı geliştikleri gözlenmektedir. Açık renkli bir ev duvarı karşısında...

Sayfayı Paylaş