gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Halsizliğinizin 7 şüphelisi

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1- Kansızlık: Özellikle adet dönemleriniz uzun sürüyorsa, miyomlarınız varsa ya da yakın zaman önce doğum yaptıysanız, anemi gelişmiş olabilir. Bu yorgunluk yapar. Çözümü demir takviyesidir. 2- Hipotiroit: Enerji düzeyiniz hep düşükse, kendinizi tükenmiş ve hatta biraz depresyonda gibi hissediyorsanız bunların sebebi yavaş çalışan tiroit bezi olabilir.

3- İdrar yolu enfeksiyonu: Sürekli yorgunluk idrar yolu enfeksiyonlarının tek belirtisi olabilir.

4- Fazla kafein alımı: Hızlı enerji desteği için kahve ya da kola içeriz ama bazı kadınlarda kafeinin fazlası ters etki yapabilir. Çözüm; yaşantınızdan kafeinli içecekleri mümkün olduğu kadar çıkarmak.

5- Besin intoleransı: Eğer belirli besinleri yedikten sonra 10-30 dakika içinde uykunuz geliyor, kendinizi kötü hissediyorsanız şüphelendiğiniz besinleri yemeyin.

6- Uyku apnesi: Yeterli uyku uyumuyorsanız bu bir yorgunluk sebebi olabilir. Siz uyurken hava yollarınızı açık tutan cihazlar veya nefesle tetiklenen basınçlı hava cihazları kullanılabilir.

7- Tanı konmamış kalp hastalığı: Elektrikli süpürgeyle evi temizlemek, bahçe işleri veya olağan günlük işlerinizi yapmak gibi sıradan işler sizi yoruyorsa, kalbiniz S.O..S. sinyali gönderiyor olabilir. Yorgunluk hissi, hele birdenbire ve sebepsiz yere ortaya çıktıysa, ciddi durumların habercisi olabilir.

Halsizliğinizin 7 şüphelisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Halsizlik

Gebelikte Halsizlik

Sevgili meleklerim hamileliğin özellikle ilk dönemlerinde halsizlik sorunu yaşayabilirsiniz.Bu konuda biraz araştırma yaptım,buyurun hamişlerim. Gebelikte Halsizlik Erken gebelikte birçok gebe halsizlik ve şiddetli uyku halinden şikayetçidir.Genellikle 4. ayda düzelen bu durum muhtemelen gebelikte artan progesteron hormonuna bağlıdır. Bazı gebelerde özellikle gebeliğin erken döneminden...
  2. Yorgunluk ve halsizliğin sebebi

Yorgunluk ve halsizliğin sebebi

halsizlik, yorgunluk, demir eksikligi, tüketim, hastalik, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Yorgunluk ve halsizliğin sebebi Demir eksikliği ülkemizde sık rastlanan bir sağlık sorun. Yaklaşık her 100 kişiden 40`ında bu soruna rastlanıyor. Demir eksikliğine bağlı olarak kansızlık gelişiyor. Kansızlık ise pek çok yeni...
  3. oructa halsizlik

oructa halsizlik

selam meleklerim, oructa ögleden sonra halsizlik oluyor bende düsünemiyorum artik, isde zorlanmaya basliyorum bana ne tafsiye edersiniz? ne iyi gelir bana? hayirli ramazanlar meleklerim :davul:
  4. Demir eksikliği halsizlik yaparmı?

Demir eksikliği halsizlik yaparmı?

demir eksikliği nedir,demir eksikliğinin nedenleri,demir eksikliği yorgunluk yaparmı,demir eksikliğinin tedavisi hakkında bilgiler Adından da anlaşıldığı gibi vücutta demirin eksilmesine bağlı gelişen bir kansızlık çeşididir. Ülkemizde sıklığı %50 civarındadır. Yani her 2 bebekten birinde demir eksikliği görülür. Bu sorun tüm yaş gruplarında görülmekle beraber özellikle 6-24 aylar arasındaki...
  5. Halsizliğe iyi gelen besinler

Halsizliğe iyi gelen besinler

Halsizlik, ruhsal veya fiziksel yorgunluk ile karakterize düşük enerji halidir. Uyku bozuklukları, uzun süreli stres veya grip gibi hastalıklarda dahil olmak üzere halsizliğin pek çok farklı nedeni olabilir. Gün boyu tükettiğimiz gıdalar vücudumuz tarafından işlenerek günlük faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için gereken enerjiye dönüştürülür. Yetersiz beslenme ise bu enerjinin tam olarak...

Sayfayı Paylaş