gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamile Olduğu Halde Adet Görülürmü

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelikte adet olunurmu,gebelikte adet olunurmu ,hamilelikte adet görenler,gebelikte adet görenler,hamilelikte adet olmak mümkünmü,hamilelikte adet kanaması hakkında bilgiler
    hm.jpg

Halk arasında "üstüne adet gördüğü" için hamileliğini geç fark ettiğini söyleyenlere şahit oluruz. Peki, bir kadının hamile olduğu halde adet kanamasına benzer bir kanama yaşaması mümkün müdür? Halk arasında "üstüne görmek" olarak adlandırılan durum gerçekten de söz konusu olabilir mi, yoksa kanamalar başka nedenlere mi bağlıdır? Herhangi bir kanama durumunda ne yapmanız gerekir?

İmplantasyon kanaması
    Hamile kadınların %25'inde ilk üç ayda hafif vajinal kanama veya lekelenme görülebilir. Çoğunlukla lekelenme herhangi bir soruna işaret etmez.

İlk üç aydaki hafif kanamaya döllenen yumurtanın rahim duvarına implantasyonu (yerleşme) neden olur. Bu implantasyon kanaması genellikle döllenmeden yaklaşık 10 gün sonra gerçekleşir.

Bazı kadınlar adet kanaması olarak değerlendirse de, implantasyon kanaması normal adet kanamasından çok daha hafif ve daha düzensizdir.

Normal seyreden bir hamilelikte adet kanamasına benzer derecede ve adet kanaması ile aynı sürede devam eden kanamalar olmamalıdır.

Her türlü kanamaya dikkat!
    Hamilelikte, az ya da çok, her türlü vajinal kanama ciddiye alınmalıdır. Hamileyseniz ya da hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, her türlü kanama durumunu mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz. Doktorunuz kanamanın herhangi bir ciddi sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını saptayacaktır.

Hamileliğin ilk aylarındaki kanamalar bir sorunun işareti olabilmektedir. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda derhal doktorunuzu aramalısınız:

Aşırı kanama

Kramp, ateş ve ürpermelerin eşlik ettiği kanamalar

24 saatten uzun süren bir kanama

KANAMANIN NEDENLERİ NELER OLABİLİR?
    Hamileliğin ilk aylarında implantasyon haricinde vajinal kanamaya yol açan nedenlerden bazıları şunlardır:

Rahimdeki değişiklikler
    hamilelik sırasında rahme daha fazla kan akışı söz konusudur. Dolayısıyla kanama olasılığı da artmaktadır. hamileliksırasında cinsel ilişki bazen az miktarda vajinal kanamaya neden olabilir. Ayrıca pelvik muayene sonrasında da lekelenme görülebilir.

Düşük
    Hamileliğin ilk üç ayında meydana gelen vajinal kanamalar bazen de düşük belirtisi olabilmektedir.

dış gebelik
    Karın ağrısı ile birlikte olan vajinal kanama dış gebelik belirtisi olabilir. dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında bir yere ve genellikle de fallop tüplerine implant olmasıdır. Acil müdahale gerektiren ciddi bir durumdur. Dış gebeliklerde sağlıklı bir bebek gelişimi mümkün değildir. Ayrıca tedavi edilmeyen dış gebelikler anneye ciddi zararlar verebilir veya yaşamını kaybetmesine neden olabilir.

Hamile Olduğu Halde Adet Görülürmü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Özürlü olduğum halde, özürlülerle ilgili mevzuat

Özürlü olduğum halde, özürlülerle ilgili mevzuat

Özürlü olduğum halde, özürlülerle ilgili mevzuat dahilinde atamam yapılmadığı için özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyordum. Bu Kanun bana bir hak getiriyor mu? Evet, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az % 40 oranında özürlü...
  2. Numaram gizli numaralara kapalı olduğu halde..

Numaram gizli numaralara kapalı olduğu halde..

Kızlar Şubat ayında sevgililer günü dolayısıyla alınan telefonu kullanmaya başladığımdan beri .Numaram özel numaralara kapalı olduğu halde numaramı özelden birisi arıyor sürekli bi kaç kere açtım.Hiç ses yok yani birii arasa konuşmasa bile bi uğultu vs. olur bunda hiç bişey yok.Tuzaktır dedim faturama yansır diye açmadım.Açmayınca 1 cevapsız arama flanda yazmıyor.Yani tel. onu çağrı olarak ta...
  3. Hamile olduğunuzu gösteren belirtiler

Hamile olduğunuzu gösteren belirtiler

hamile olduğumu bilmiyordum Melekler hamişlikten şüpeleniyorsanız bu belirtilere dikkat ediniz.. regliniz gecikti, hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Henüz test yapmadınız ancak bazı belirtiler hissediyorsunuz ve bunların hamilelik belirtileri olup olmadığını merak ediyorsunuz... Acaba hamile misiniz? Aşağıdaki belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyorsanız ve adetiniz geciktiyse...
  4. Hamile olduğu nereden anlaşılır ?

Hamile olduğu nereden anlaşılır ?

Kızlar birisinin hamile olduğu nereden anlaşılır, bu belirtiler nelerdir, hamile olduğu kaç günde belli olur ve hamile olduğu halde adet görülür mü bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz şetekkür ediyorum.
  5. Hamile olduğumu nasıl anlayabilirim?

Hamile olduğumu nasıl anlayabilirim?

erken hamilelik belirtisi,hamilelik belirtileri,hamilelik nasıl anlaşılır,hamile olduğumuzu nasıl anlarız,hamilelik belirtileri hakkında bilgiler Unutmayın, erken gebelik belirtilerinin şiddetinin, süresinin ve sıklığının kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe değişebilir. Bu belirtiler regl öncesi belirtilere de çok benzerlik gösterirler. Hamilelik düşünmeyen bir kadın bu...

Sayfayı Paylaş