gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamilelik için ideal yaş kaçtır

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ideal doğum yaşı doğurganlık yaşı kaçtır hamilelik kaçtır 47 yaşında hamilelik ideal En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını[​IMG] sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır. 18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir. Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır. Eğer anneniz erken bir yaşta menopoza girip doğurganlığını kaybettiyse,bunun sizin içinde böyle olması muhtemeldir.Hatta ailede ki diğer kadınlarda da benzer durumlar söz konusudur.Tıpta bilinen bir gerçek erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığıdır.
    Ayrıca doğurganlık yaşla birlikte azalmaktadır.20 yaşında doğum kontrol yöntemi kullanmayan, düzenli ilişkiye giren ve bir çocuk isteyenlerin %20’si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında %15’e ve 35 yaşında %10’a iniyor. 40 yaşında ise bu oran %5.

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Bende istiyorum ama 36 yaşındayım risklerini biliyorum ama oğluma bi kardeş istişyorum

3. alara-e

alara-e Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kız ben 39 ısrarla istiyorum

AYŞEDEN bunu beğendi.
  4. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Bende biliyorum alara-e canım benim hep yanında ve destekcinim canım ablam benim

hamilelik için ideal yaş kaçtır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır?

Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır?

ideal doğum yaşı en ideal doğum yaşı kadınlar kaç yaşına kadar yapabilir için yaş kadın kaç yaşına kadar yapabilir Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır? En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve...
  2. Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Merhaba arkadaşlarım ben Çağla. 19 yaşındayım severek evlendim. Eşim benden 5 yaş büyük. Yaklaşık 7 aydır evliyiz. Bir çocuk istiyoruz. Baktım sitenizde herkes gebelikten bahsedip duruyor. Ben de anne olmak istiyorum ama bunun için en ideal yaş kaç bilemiyorum. Bu konuyla alakalı bilgi sahibi kızlar bana yardımcı olursa inanılmaz hayra geçer. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
  3. İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı?

İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı?

Bu konu ideal evlilik yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Her insan hayatının belli bir döneminde artık huzurlu ve mutlu bir yuva kurup aile olmak için atılımlar yapar. Eski zamanlarda özellikle bayanların evlilik yaşına bakacak olursak daha çocuk yaşta diyebilirdik. Git gide evlilik yaşı artık 30 lu yaşlara kadar çıkmaya başladı. Yapılar araştırmalara göre bayanlar için en ideal evlilik...
  4. Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

en uygun gebelik yaşı,hamile kalmak için ideal yaş,gebe kalmak için ideal yaş,kaç yaşında hamile kalmalı,gebelik yaşı kaç olmalı,ideal gebelik yaşı hakkında bilgiler Sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsanız, ilk önce bedensel, ruhsal ve hormonal dengenizin en iyi seviyede olması gerekmektedir. En uygun ideal gebelik yaşı 18-35 yaş arasında yaşanmaktadır. Bu yaşlarda gebe kalan...
  5. İdeal sünnet yaşı kaçtır ?

İdeal sünnet yaşı kaçtır ?

sünnetin ideal yaşı nedir,sünnet yaşı ideal olarak ne olmalıdır,ideal sünnet yaşı ne olmalıdır,erkek çocuklarda ideal sünnet yaşı kaçtır Yaz ayları başlayınca sünnet sezonu da açılır.Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen anne babalar sünnet için ideal yaşın ne olduğunu merak eder.3-6 yaş arası gelişim dönemi, çocukların cinsel kimlik gelişimleri açısından önemli bir dönemdir. Bu dönemde erkek...

Sayfayı Paylaş