gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113

HAMILELIK VE ALKOL: Bir yudum içki bile zararlı.

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hamile kadınların çok az içki içmesi bile karınlarında taşıdıkları bebekleri için çok zararlı. Alkol bebeğin beyin hücrelerini öldürüyor Hamile kadınların çok az alkol almalarının bile, doğacak bebeğin beynindeki microglial hücreleri öldürdüğü ortaya çıktı. Merkezi sinir sisteminin ara dokularını oluşturan, ancak sinir hücresi olmayan microglial hücrelerin, alkole karşı beyindeki en hassas hücreler olduğu belirtildi.
    Çok az miktarda alkolün dahi, ana rahmindeki bebeğin microglial hücrelerinin çoğalma ve gelişmesini önlediği bildirildi.
    UAMS Tıp Okulu nda yapılan araştırmada, microglial hücrelerin alkolden etkilenmemesi için yeni bir yol bulunduğu ve üzerinde çalışıldığı belirtildi.
    Uzmanlar, microglial hücrelerin beyin fonksiyonu için çok önemli olduğunu vurguladılar.
    Amerikan Hücre Biyolojisi Genel Kurulu nda açıklanan bilimsel raporda, yeni bir kimyasal madde ile alkolün microglial hücreler üzerindeki etkisinin bloke edilebileceği bildirildi.
    Kimyasal maddenin, alkolün microglial hücreler üzerindeki toksin etkisini azaltabileceği düşünülüyor.
    Uzmanlar, hamile kadınların kesinlikle alkolden uzak durmalarını salık veriyor.

HAMILELIK VE ALKOL: Bir yudum içki bile zararlı. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. alkolün ne kadarı trafikte zararlıdır?

alkolün ne kadarı trafikte zararlıdır?

Trafik denetlemelerinde yapılan alkol testinden ağza atılacak bir şekerle veya sakızla kurtulmak mümkün değildir. Alkol aldığımızda veya sarımsak, soğan benzeri keskin kokulu yiyecekleri yediğimizde nefesimiz kokar. İstediğimiz kadar ağzımızı yıkayalım, dişlerimizi fırçalayalım, şeker yiyelim veya sakız çiğneyelim, fark etmez bu kokuyu tam olarak gideremeyiz. Bu kokuların nedenleri ağza veya...
  2. Gözlerinden bir yudum nefes alıp

Gözlerinden bir yudum nefes alıp

gözlerinden bir yudum nefes alıp alıp sana yazıyorum yine Gözlerinden bir yudum nefes alıp alıp sana yazıyorum yine. Yürek mürekkebiyle yazılmış onca karalamaya inat seni yaşıyorum satırlarımda. Sen ve ben. aynı şehrin sabahında aynı güneşle uyanan iki sevdalı. İmkansızlığın içinde, yokluğun acı nefesinde " aşkı " soluyan iki yürek. Boş ver adamım. Suyla ateşin, geceyle güneşin...
  3. Bir Yudum Su

Bir Yudum Su

Bir Yudum Su Bu gün bir saksı çiçeği aldım... Ve bir dilekte bulundum. Senin için aldım, yapraklarına adını verdim, bende toprağın oldum... Biliyorum, solarsa çok üzüleceğim, çünkü adını "sen" koydum... Her gün suyun olacağım ve içine vitamin olsun diye sevgi sözcükleri katacağım... Biliyorum solarsa çok üzüleceğim adını "ben" koydum... Şimdi onu tıpkı bir çocuk gibi...
  4. HAMILELIK

HAMILELIK

Kızlar 1 kasım adet donemim bitiş 5 yada 6 eşimle korunmasız iliskim 13 kasım. Yumurtlama tarihime yakın değil. Hamilelik olma ihtimali yok mudur ?

Sayfayı Paylaş