Hamilelikte ayak kaşıntısı neden olur sebepleri?

• Konbuyu başlatan Maysaa
  • Başlangıç tarihi
M

Maysaa

Forum Okuru
Hamilelikte ayak kaşıntısı neden olur sebepleri?

Hamilelikte ayak kaşıntısı melek kadınlar kulübü hamilelikte ayak kaşıntısı nasıl geçer forum'da.​

Hamilelikte ayak kaşıntısı yaşayan arkadaşlar var mı? Ben 2 haftadır çok kötü ayak kaşıntısı yaşıyorum. Bu karaciğerle ilgili bir sorun olabilir mi acaba? Yoksa yediğim bir şeyler mi dokunuyor ya da hamileliğin bir belirtisi mi bu? Hamilelikte ayak kaşıntısı yaşayan varsa bana fikir verebilir mi? Hamilelikte ayak kaşıntısı neden olur? Doktora danışıp bir krem filan mı kullanmalıyım? Ayaklarımı kaşımaktan bir hal oldum.

images (10).jpeg

Merhabalar
Hamilelikte bazı zamanlar sıkıntılar olabilir. Kaşıntı da bunlardan biri. Hamilelikte ayak kaşıntısı karaciğer enzimlerinin yükselmesinden dolayı oluşabileceğini söyleyebilirim. Bu konuda mutlaka doktorunuza bir kontrol olmanız gerekebilir. Gebelikte kaşıntı sorunu birçok anne adayının başına gelebilen sorunlardan biridir. Bazen de sağlıklı olarak hamile kalırsınız ama gebelikte sorunlar ortaya çıkabilir.

"Hamilelikte ayak kaşıntısı neden olur nasıl geçer"​

Gebelikte hormonların artması sebebiyle bazı problemler gün ışığına çıkabilir. Safra asitleri normalde bağırsaklara geçer ama kolestaz yaşanması durumunda bağırsaklara geçemez asitler bu da karaciğerde birikme yapabilir. Doktorunuza danışarak doktorunuz size uygun bir losyon önerecektir belki ama losyon da çare olmayabilir eğer karaciğerden kaynaklı bir kaşıntı varsa. Doktor randevunuzu kadar dilerseniz ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Hamilelikte kaşıntı kadar birçok sorun olduğu gibi sivilcelenme de olabilir. "Hamilelikte sivilce neden olur yüzüm sivilce doldu" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri