gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

HAMİLEYKEN DUT VİŞNE YEMEK BEBEKTE DOĞUM LEKESİNE NEDEN OLUR MU?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğum lekesinin nedeni beslenmeylemi alakalı,doğum lekesi nedir,doğum lekesi neden olur,doğum lekesi yediklerimlemi alakalı,doğum lekesinin nedenleri hakkında bilgiler d.jpg

Dut, vişne, dalak, karaciğer yemenin veya dokunmanın doğum lekelerine yol açtığı inancının tamamen yanlış olduğu vurgulayan Op. Dr. Leyla Mollamahmutoğlu, bebeğin dış görünümündeki sıra dışılıkları anne adayının beslenmesiyle ilişkilendirmenin doğru olmadığını belirtti. Bu sorunların anne karnındaki enfeksiyonlardan, dış etkenlerden (radyasyon) ve genetik nedenlerden kaynaklanabileceğini ifade etti.

Doğum lekeleri, tavşan dudak, kurtağzı gibi fizyolojik sıra dışılıkların anne adayının hamilelik sürecindeki beslenmesinden kaynaklanmadığını kaydeden Mollamahmutoğlu, “Dut, vişne, dalak, karaciğer gibi şeyler yemek veya bunlara dokunmak, ciltte ben oluşumuna (nevüs), kırmızı gül (hemanjiyon) ve diğer doğum lekelerine yol açmaz. Bunlar tamamen asılsız ve yanlış inançlardır” diye konuştu.

Mollamahmutoğlu, hamilelik boyunca doğal beslenmeye özen gösterilmesi gerektiğini dile getirerek, anne adaylarının rafine ürünlerden uzak durmalarını istedi. Hamilelerin her besin grubundan eşit oranda almaları, tek yönlü beslenmeden kaçınmaları gerektiğini kaydeden Mollamahmutoğlu, aşırıya kaçmamak şartıyla hamilelerin istediklerini yiyebileceklerini söyledi.

Hamileliğin ilk günlerinden itibaren hekime başvurulması gerektiğini de vurgulayan Mollamahmutoğlu, ilk vizitin çok önemli olduğunu, bu tür kontrollerle gebelikte oluşabilecek patolojilerin, hamileliğin nasıl bir seyir izleyeceğinin önceden tespit edilebileceğini ve ileride büyük sıkıntılara yol açacak problemlerin önlenebileceğini kaydetti.

Hamilelikte ilk 3 ayın önemli olduğunu dile getiren Mollamahmutoğlu, düşüklerin en çok ilk 3 ay içerisinde görüldüğünü, bu nedenle vücutta meydana gelen aksaklıkların derhal doktora bildirilmesi ve tavsiyelere uyulması gerektiğini söyledi.

HAMİLEYKEN DUT VİŞNE YEMEK BEBEKTE DOĞUM LEKESİNE NEDEN OLUR MU? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğumda bebekte ne gibi zararlar olur

Doğumda bebekte ne gibi zararlar olur

Gönül ister ki hiçbir çocukta özür oluşmasın, ama buna rağmen maalesef çocukları etkileyen özürlerin oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Çocuk özürlerinde, erken teşhis ve rehabilitasyon özürlü çocukların bağımsız yaşama dönmesine olanak vermekte, aileleri psiko-sosyal yönden desteklemektedir. Brakial Pleksus, üç büyük dal halinde seyrederek, tüm kürek kemiği, omuz ve kol kaslarının...
  2. Bebek olur mu ? ! ?

Bebek olur mu ? ! ?

Son zamanlarda okuduğum en komik öğrenci fıkrası... Gerçekte yaşanmasını istemediğim ama fıkraya konu olunca komik olmuş... Bebek olur mu ??? Kucuk kiz sinifta Fen Bilgisi dersinde birden parmak kaldiriverdi: "Ogretmenim ben bisey sormak istiyorum!!" "Evet seni dinliyoruz..?" "Benim anneannemin bebegi olur mu???" Ogretmen tabi cok sasirmis ama...
  3. Doğum Lekeleri Neden Oluşur?

Doğum Lekeleri Neden Oluşur?

doğum lekeleri, doğum lekeleri nasıl oluşur, doğum lekesi nedir Sevgili melekler, doğm sırasında ve doğum sonrasında bebeklerin bazılarının vücutlarında lekeler ortaya çıkabilirç Doğum lekesi denilen bu lekelerin sebebi, halk arasında gebelikte istenen ve yenmeyen yiyecekler olarak gösterilir. Meslea gebeyken canı çilek isteyip yiyemeyen gebenin bebeğinini vücudunda çilek şeklinde benzer...
  4. Doğum Lekeleri Neden Oluşur?

Doğum Lekeleri Neden Oluşur?

doğum lekesi, doğum lekeleri, doğum lekesi neden olur Sevgili melekler, bazı bebeklerde görülen doğuştan vücudunun herhangi bir yerinde yer alan lekelere doğum lekesi denir. Halk arasında bu lekelerin gebeyken evsahibinde habersizce bir şey yenip içildiği zaman ya da istenip de yenemeyen bir yiyecek olduğunda meydana geldiği söylenir ama elbetteki bunun bilimsel hiçbir izahı vardır. Merak...
  5. hamile olayım ne olur

hamile olayım ne olur

Arkadaşlar merhaba 6 senelik evliyim 3 aydir bebek istiyoruz ve gün aşırı ilişki oluyor fakat gebe kalamiyorum doğum kontrol ignesi kullandım 1 sene oldu birakali hemen kalabilirmiyim bilginiz varsa paylasin lutfen birde ramazanın güzel gecelerin hurmetine dua edin bu ay tutmus olsun şimdiden tskler

Sayfayı Paylaş