gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Hamileyseniz Bu Testi Mutlaka Yaptırın!

Konu, 'Gebelik' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

[FONT=verdana,geneva]Hamilelik döneminde bebeğiniz ve sizin sağlığınız için yaptırdığınız testlerin yanı sıra Hepatit B testi de yaptırmanız gerekiyor. Uzmanların açıklamalarına göre hepatit B tedavisinin bulunmadığı ve 6 ayda bir kez mutlaka test yaptırmak gerektiğini vurguladı.[/FONT] [FONT=verdana,geneva]Doçent Doktor Selma Tosun, Hepatit B'nin bulaşma yollarını ise şöyle sıraladı: "Çok eşlilik ve korumasız cinsel ilişki.Steril olmayan mikroplu malzemelerle yapılan diş tedavileri. Berberlerde aynı jilet ve usturanın birden fazla kişide kullanılması. Kuaförlerde steril olmayan manikür-pedikür malzemeleri. [/FONT]
    [FONT=verdana,geneva]Günümüzde özellikle gençlerde artış gözlenen steril olmayan malzemelerle yapılan piercing, kulak delme ve dövmeler. Steril olmayan ortamda toplu sünnet işlemleri, kan kardeşliği, alın ve ense kestirme işlemleri. Uyuşturucu bağımlılarında aynı enjektörün birden fazla kişi tarafından kullanılması."
    Türkiye'de her yıl 5 bin kişinin karaciğer kanserinden, 10-15 kişinin siroz ve siroza bağlı komplikasyonlardan hayatını kaybetmesi üzerine Sağlık Bakanlığı 23 şehirde toplantılar düzenleme kararı aldı.

[/FONT]
    [FONT=verdana,geneva]Dünya genelinde 2 milyar kişi Hepatit B virüsü taşıyor. Dünyada her yıl bir milyondan fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Hepatit B virüsünü Türkiye'de yaklaşık 4.5 milyon kişinin taşıdığı belirtiliyor.

[/FONT]
    [FONT=verdana,geneva]Araştırmalara göre Türkiye'de ortalama yüzde 5 olan taşıyıcılık oranı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yüzde onlara kadar çıkıyor.

kaynak Cİhan Haber Ajansı
    [/FONT][FONT=verdana,geneva][/FONT]

Hamileyseniz Bu Testi Mutlaka Yaptırın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlilik öncesi mutlaka Akdeniz Anemi Testini Yaptırın

Evlilik öncesi mutlaka Akdeniz Anemi Testini Yaptırın

akdeniz anemisi evlilik akdeniz anemisi ve evlilik Evlenmeden Önce Akdeniz Anemisi Testini Mutlaka Yaptırın Malatya Sağlık İl Müdürü Hacı Bayram Zengin, "Evlenmeden önce mutlaka talasemi testi yapılmalıdır" dedi. Sağlık İl Müdürü Hacı Bayram Zengin, Dünya Talasemi Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, talasemi yani Akdeniz anemisi hastalığının, dünyanın birçok ülkesinde...
  2. kızlar kan testi yaptırdım 3047 çıktı kaç haftalık hamileyim

kızlar kan testi yaptırdım 3047 çıktı kaç haftalık hamileyim

gebelik kızlar kan testi yaptırdım 3047 çıktı kaç haftalık hamileyim bana yardımcı olurmusunuz?
  3. Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi

Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi

Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi fakat ben o heyecanla soramadım bu değer normal mı kaç haftalık hamileyim diye
  4. adet olamıyorum kan testi yaptırdım

adet olamıyorum kan testi yaptırdım

17 kasim son adetim ve suan 20 kasim olmadim. 18 inde kan testi yaptirdim 0,15 ve idrar testlerim negatif hamilemiyim sizce ? dokror izinliydi gösteremedim. sogan suyuna baslasammi yeniden kan vercem ? Teşekkürler
  5. kan testi yaptırsam çıkar mı?

kan testi yaptırsam çıkar mı?

merhaba.benım adetım 7 gun gecıktı.döllenmeden bu yana 12gun gectı.dun erken gebelık testı yaptım negatıf cıktı.bugunde azda olsa kanamam var sızce regl mı lekelenme mı? kahverengı olarak geldı basta ama kırmızı olarak devm ettı.cok kasık agrım var.kanda gebelık testı yaptrsam cıkar mı sızce.erken oldugu ıcın cıkmaz dıye okkuyorum her yerde .yardımcı olursanız cok sevınırım

Sayfayı Paylaş