gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Hamsi balığı ithalatına kısıtlama getirildi

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Dış Ticaret Müsteşarlığı, yerli balıkçıyı korumak amacıyla, ucuz hamsi ithalatını kısıtlama getirdi. Tonu 800 doların altındaki taze ve soğutulmuş ve 900 doların altındaki dondurulmuş hamsi balığı ithalatı için gözetim uygulaması başlatıldı. Söz konusu birim fiyatların altındaki ithalat, ancak İthalat Genel Müdürlüğü'nün izniyle gerçekleştirilebilecek. Alınan izin ise 6 ay süreyle geçerli olacak.

Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın "İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğe göre, CIF bazında tonu 800 doların altındaki taze ve soğutulmuş hamsi balığı ile 900 doların altındaki dondurulmuş hamsi balığının ithali, Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürlüğü'nden gözetim belgesi alma koşuluna bağlandı.

Gözetim belgesi gümrük beyannamesinin tescilinde ilgili gümrük idaresince aranacak ve gözetim belgesinin bir örneği gümrük beyannamesine eklenecek. Gözetim belgesi taleplerinin değerlendirmeye alınabilmesi için formun usulüne uygun şekilde doldurulması ve belgelerle birlikte İthalat Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekecek.

Milliyet

Hamsi balığı ithalatına kısıtlama getirildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebeğe kısıtlama geliyor

Tüp Bebeğe kısıtlama geliyor

1 Haziran 2008 tarihinde yürürlüğe girecek 5510 Sayılı Kanun'da yapılması gereken değişiklikleri içeren; "5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı", Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 29 Kasım 2007 tarihinde Başbakanlık'a gönderilmiştir. Üreme güçlüğünün, tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunun benimsenerek 2005 yılından beri tüp...
  2. hamsi

hamsi

Bolluk, bereket, zenginliktir.
  3. hamsi yemek

hamsi yemek

Rüyada bir balikçidan çok miktarda hamsi alarak yemek yaptirdiginizi ve yediginizi görmek, çok para kazanacaginiza, elinize uzak bir akrabadan bir miras geçecegine, veya devlet tahvillerinden büyük miktarda alacaginiza delalet eder.
  4. Sezaryana kısıtlama

Sezaryana kısıtlama

Türkiye'de sezaryenle doğum oranının yüzde 40'lara çıkması Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirdi . Bakanlık, gerekli şartlar dışında, bu yöntemle doğumun yapılmasını istemediği için 'Doğum Eylem Yönetimi Rehberi' hazırladı. Rehberde, sezaryen ile doğumların yüzde 40'lara ulaştığı belirtilerek, sadece "Anne istiyor" diye sezaryen yapılmaması gerektiği belirtildi. Rehberde, sezaryen...
  5. Bir Şarkısın Sen Berna Hamsi Balığı şarkısının sözlerini istiyorum

Bir Şarkısın Sen Berna Hamsi Balığı şarkısının sözlerini istiyorum

merhaba arkadaşlar ben sizden Bir Şarkısın Sen Berna Hamsi Balığı şarkısının sözlerini yazmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş