Hangi vakitte namaz kılınmaz? | Melekler Mekanı FORUM - 29 Ağustos 2016

Hangi vakitte namaz kılınmaz?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    namaz hangi vakitlerde namaz kılınmaz hacet namazı hangi vakitte kılınır Hangi vakitlerde namaz kılınmaz sorunuza yanıt olarak sizlere gereken bilgileri sunuyorum.

1) Güneş doğup bir mızrak boyu yükselinceye kadar (ortalama 30 dak.geçince),
    2) Güneş gökkubbenin ortasına gelip her şeyin gölgesi titreşip yerinde kaldığı zaman,

3) Akşama doğru güneşin sararıp gözlerin ferini almıyacak duruma geldiğinde, (Ancak o günün kılınmayan ikindi namazı bu vakitte keharetle kılınır.

2. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    Namazın en hayırlısı vaktinde kılınanıdır:)emeğine sağlık canım bu güzel bilgi için

3. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    Öyle canım Allah herkesin duasını namazını kabul etsin inşallah vaktinde kılınan namaz kadar güzel ve hayırlısı varmı ki:)Ne mutlu kılabilene

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    119
    Ödül Puanları:
    0
    amin amin ben zamanında kılmaya calısıyorum

5. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    Allah kabul etsin canım ne mutlu sana:)

6. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol canım

7. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Rabbim bizim imanimizdan ayirmasin, insallah daima namazimi zamaninda kilariz.
    Ami

Hangi vakitte namaz kılınmaz? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 2012 Namaz Vakitleri

2012 namaz vakitleri 2012 Namaz Saatleri Namaz Vakitleri Ezan Vakitleri ezan saatleri il il namaz vakitleri hakkında bilgiler... Merhaba meleklerim önümüzdeki yılın namaz vakitleri ezan vakitleri ve saatleri diyanetin sitesinde yayınlandı. 2012 il il namaz vakitlerine diyanet işleri başkanlığının aşağıdaki sayfasından ulaşabilirsiniz.İstediğiniz ili yada ilçeyi seçerek ezan...
  2. 2012 Yılı Namaz Vakitleri

2012 Yılı Namaz Vakitleri - saatleri hakkında bana bilgi ya da takvim gibi bir şey sunabilir misiniz kızlar?
  3. Diyanet Namaz Vakitleri 2012

2012 Diyanet Namaz Vakitleri Namaz Vakitleri 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizler için bu sayfamızda 2012 Diyanet namaz Vakitleri hakkında bilmeniz gerekenleri aktarıyoruz. 2012 Yılı Namaz Vakitleri 2012 Diyanet Namaz saatleri tıklayın..Bulunduğunuz ülkeyi şehiri ve ilçeyi yazarak 2012 namaz vakitlerine ulaşabilirsiniz..
  4. Güneş Doğarken Neden Namaz Kılınmaz

Güneş Doğarken Neden Namaz Kılınmaz? Kızlar dini konularda bilgisi olan arkadaşlarımdan rica ediyorum cevabı
  5. Namaz Hangi Vakitlerde Kılınmaz?

namaz vakitleri mekruh olan namaz vakitleri namaz vakitleri hakkında Biz müslümanlar için farz kılınan namaz 5 vakitte ve belirli rekatlarda kılınır. Bazı durumlarda namaz vakitleri mekruh olarak sayıldığından dolayı en güzeli namazı vaktinde kılmaktır. Mekruh olan namaz vakitleri hakkında merak ettiğiniz bilgiler sizlerle... Güneşin doğmasından sonraki kırk-elli dakikalık zaman dilimi...

Sayfayı Paylaş