gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Hani balığı

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Hani balığı ve özellikleri [​IMG]

Hanigiller(Serranidae) ailesinden kemikli balık türü(a. Serranus cebrilla)

Sıcak ve ılıman bölgeler denizlerinde yaşayan ülkemiz sularında özellikle Ege kıyıları ve Marmara denizinde bol bulunan hani balığı yaklaşık 23 cm boyunda sarımsı yada kahverengimsi zemin üstüne enlemesine koyu çizgili ,büyük ağızlı,iri kafalı ,sırtındaki iki yüzgeçten birincisi dikenli,etçil bir balıktır.Erdişidir; yani aynı bireyde hem erkek hem dişi üreme organları bulunur.Bazı bireylerse erişkinlik döneminin başlangıcına kadar dişidirler;sonra erkeğe dönüşürler.

Hani balığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hani kaçan balık büyk olurdu yalancılaaarrr

hani kaçan balık büyk olurdu yalancılaaarrr

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. slm bende geldim hani selam hani hani :)

slm bende geldim hani selam hani hani :)

slm ben geldim sizin sitenizi google alakasız bi şey ararken buldum güzel bi yere benziyo üye olayım dedim... 24 yaşındayım... akdeniz bölgesinden katılıyorum bekarım.. yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim unutmadan hala ünivi bitiremedim öğrenciyim :)
  3. Nalan - Hani

Nalan - Hani

Gözlerinden anladım gideceksin O güzel günleri bir anda sileceksin Beni hiç mi sevmedin hiç mi değer vermedin Sus söyleme söyleme Sen yoksan ne doğan gün ne batan gün Nede dünya umrumda değil Sen yoksan ne doğan gün ne batan gün Nede dünya umrumda değil Hani hani çok sevmiştin sen beni hani Hani büyük sevdan bittimi Yüreğim sana yandı yanmaz olaydı Ağla ağla yan şimdi Yalnızlık değil inan...
  4. hani öpüşüyorlardı

hani öpüşüyorlardı

geçtiğimiz günlerde ki bi haberimizde Sinemis Candemir ile Yunus Günçe öpüşme hakkında nefesi mis gibi demişti şimdide oyunlarının edepli olduğunu açıkladılar.... 'OYUNUMUZ EDEPLİ!' NEDİM SABAN’IN YÖNETTİĞİ, METİN SEREZLİ, SUNA KESKİN, HÜLYA KARAKAŞ, OYA İNCİ, SİNEMİS CANDEMİR VE YUNUS GÜNÇE’NİN ROL ALDIĞI “BU DA BENİM AİLEM” ADLI OYUN, TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU.... Candemir ve Günçe,...

Sayfayı Paylaş