gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

hanım kelimesi nerden gelir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

hanım kelimesinin kökü kadın kelimesinin kökü Bir gün Cengiz Han, tüm hanlarını toplamış, sağ yanına da eşini oturtmuş; Cengiz Han hanlarına,
    -- "Ben Hanlar Han'i Cengiz Han, hepinizin hanıyım",
    eşini göstererek;
    -- "Bu da benim Hanım" demiş.
    İşte erkeklerin "eşim" anlamına söyledikleri "hanım" kelimesi oradan geliyor...

İlginç bi öykü...Eşlerin yeri açık olarak gösterilmiş...!!!

2. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: hanım kelimesi nerden gelir
    güzel bir paylaşım emeyine sağlık ms

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Bu güzel anlatım için teşekkürler canım, ellerine sağlık.

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

ellerine sağlık hanım kelimesi hoş bir kelime..ama bizim koçişte hatun kelimesini çok kullanılr..o da güzel:)

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    emeğine sağlık canım paylaşım için teşekkürler;)

6. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

paylaşımın için saol baya ilginçmiş

hanım kelimesi nerden gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zuhahaa kelimesi nerden geldi?

zuhahaa kelimesi nerden geldi?

msn ve heryerde görmeye duymaya alıştığımız zuhaha sözcüğünün nerden geldiğini araştırmaya başlayan Oxford University, uzun araştırmalar sonucu akıl almaz sonuçlar elde etti.. ZUHAHA nın bir kabile olduğunu!!!.....Ve tabi PUHAHA nın !!! M.Ö 70 yılında; dünyanın çeşitli bölgelerinde hüküm süren bu iki kabile aynı anda yıkıldı....ne zaman kuruldukları ise bilinmiyor... Oxford University...
  2. Kuru Mama Nedir?Nerden Gelir?

Kuru Mama Nedir?Nerden Gelir?

Hayvanları çok severim ve imkanım oldukça evimde bir hayvan beslemeye çalışırım.En son beslediğim Van kedim çalındıktan sonra daha hayvan almadım eve gerçi.:kedi:Baya içime dokundu yani bu olay :) Neyse ben baya tecrübeli olduğum için kuru mamayı nasıl yerler, başka neyi severler bilirim biraz biraz :)Kuru mamayı genelde severler ama taze pişmiş eti daha çok severler mesela :D Dedim bu...
  3. nerde hata yapıyorum ?

nerde hata yapıyorum ?

Nerde hata yapıyorum ben? Neden mutlu olmama izin vermıyorlar? Bana bir yol gösterin arkadaşlar çok kötüyüm kayboldum... Yaklaşık 1.5 sene oldu sözlümden ayrılalı,ALLAH kimseye yaşatmasın ama yaşayanlar bilir ne demek olduğunu...Yeni yeni toparlanıyorum bu sırada birini tanıdım ,bir ay arkadaş olduk bir hafta önce çıkma teklif etti kabul ettim,bu bir haftada gerçekten 1.5 senede...
  4. hata nerde???

hata nerde???

içim acıyor meleklerim içim...offf!!! bugün sevdiğim adamın arkamdan yaptıgı işleri ögrendim.... bildiğiniz gibi bir dersanem var olmaz olsun :( neyse bugün gittim dersaneye bir kız var benim yakın arkadaşım...megerse bu kız sevdiğim adamın komşusuymuş ve benim bundan anca haberim oluyor ne garip dimii dersanenin ilk günü bu kızı tanıyıp tanımadıgını sormuştum yalancı sevgilim de tanımıyorum...
  5. Hamburger Kelimesi Nerden Geliyor?

Hamburger Kelimesi Nerden Geliyor?

hamburger hamburger resimleri hamburger kelimesi, nerden geliyor, ne demek, kim bulmuş, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Şöyle iri parça köfteli,bol yeşillikli ,soğanlı,ketçabı ve mayonezi kenarlarından akan,yumuşacık ekmeğiyle bir hamburgere kim karşı koyabilir?Her ne kadar kalori bombası olduğunu bilsek te yemekten vazgeçemeyiz hamburgeri.. Peki hiç...

Sayfayı Paylaş