gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hasan basri özdamar kimdir biografisi hayatı hakkında bilgiler

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Hasan Basri Özdamar kimdir % 100 Türk yapımı motoru yapan ve hayata geçirerek patentini alan Hasan Basri Özdamar Türkiye'de olmaz denilen bir işe imza atmış meleklerim. Onun hayatı hakkında bilgiler şu şekilde devam ediyor.
    ÖZDAMAR KİMDİR?

Hasan Basri Özdamar, 1946’da Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Kılıçmehmet köyünde doğdu. İlköğretim ve teknik liseyi ve sonra da 3 yıllık Elektrik Tekniker Okulu’nu Kayseri’de bitirdi.

1967 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ne girdi, 1972’de makine mühendisi oldu. Özdamar, çeşitli firmalarda yöneticilik yaptı.

Halen kurduğu otomotiv makine, elektrikli ev aletleri ve elektrik motorları alanlarında aktif olarak üretim yapan 4 şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Evli ve 4 çocuk babası Hasan Basri Özdamar, 1978 yılında üretime ilk olarak mini çamaşır makineleri ile başladı.

Özdamar’ın bazı buluşları Türkiye’deki üniversitelerin teknik bölümlerinde ders konusu olarak işleniyor. Hasan Basri Özdamar’a ait buluşlardan özellikle "Döner Pernolu Motor" literatüre geçerken dünya çapında tanındı.

Hasan basri özdamar kimdir biografisi hayatı hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1946 louis reard hakkında bilgi kimdir biografisi

1946 louis reard hakkında bilgi kimdir biografisi

1946 louis reard louis reard Louis Reard kimdir hakkında bilgi yada resimle birlikte biyografisi lazım teşekkür ediyorum.
  2. Abdullah Abdurrahman kimdir, hayatı biografisi hakkında bilgi var mı

Abdullah Abdurrahman kimdir, hayatı biografisi hakkında bilgi var mı

Arkadaşlarım bu abdullah abdurrahman kim hakkında bilgi lazım işte hayatı biografisi felan sağolun
  3. Büşra Pekin kimdir hayatı biografisi hakkında bilgi lazım

Büşra Pekin kimdir hayatı biografisi hakkında bilgi lazım

Bu büşra pekin var melekler, onun hakkında bilgiler aramaktayım. Kimdir Büşra Pekin biografisi ve resimleri var mı teşekkürler.
  4. Buğra Gülsoy Kimdir biografisi, resimleri hakkında bilgi

Buğra Gülsoy Kimdir biografisi, resimleri hakkında bilgi

Kanal D de oynayacak olan Kuzey Güney dizisinde oynayacak bir kişi var Buğra Gülsoy diye bu kişi hakkında detaylı bir bilgi varmı elinizde teşekkürler.
  5. Türkiyenin En Cimri Motorunu Hasan Basri Özdamar Üretti

Türkiyenin En Cimri Motorunu Hasan Basri Özdamar Üretti

Daha önce sizlere Hasan Basri Özdamar Kimdir isimli konumuzda bu motoru icat edip üstelik patent alan mucit kayseriliyi tanıtmıştık. Kayserili sanayici Hasan Basri Özdamar, geliştirdiği tek silindirli, yakıttan yüzde 40 tasarruf sağlayan enjeksiyonlu motoruna Uluslararası Patent Enstitüsünden onay aldı. Özdamar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 33 yıldan beri motorlar üzerine çalışmaları...

Sayfayı Paylaş