gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Hayatı bırakmak, bıraktığın yerden başlamak

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Mümkün mü? Hayır. Hiçbir şeyin değişmediği ortamlarda bile hayata bıraktığınız yerden başlayamazsınız. Ruh kesinlikle yol almıştır.
    Bazen kırılmış, bazen üzülmüş, bazen tepine tepine ağlamış ama zamana söz geçiremediğinden yorulsa, yıpransa da yol almıştır. İstese de istemese de belli deneyimlerden geçmiş, belli duyguları alabildigince tekamülüne katmıştır.

Davranışların değişmemesi, sözlerin aynı kalıplarda kalması, iç sıkıcı bir tek düze davranışlar kombinasyonu da bunu özünde değiştiremez. Ruh değişmiştir. Zamanın çizgileri üzerinde çeşitli desenler yapmış, başka bir bakışa doğru itmiştir.

Dün sıramı beklemede olduğum bir yerde, uzun zamandır görmediğim insanlar kah samimi, kah nezaketen "Değişmemişsin", "Ne kadar hoş duruyorsun, kilo da vermişsin" gibi enerjisi güzel sözler ettiler. Ben de cevap olarak evet, eziyet bazen yarar, insanı canlı ve dinamik tutar dedim. Geçirilen son ayların bende iz bıraktığı gönlümün, bunu dışarıya canlı ve neşeli bir şekilde yansıtmasının şükrünü bilerek [​IMG]

Arkadan bir hanım söze karıştı. Bir de bu sıkıntıları çekmeseydiniz, kimbilir nasıl görünürdünüz dedi.

Bilmem. Belki de rahatlığın ve paranın verdiği huzursuzlukla dudaklarımı pörtletir, yanaklarıma balonlar koydurur, yağlarımı aldırır ve de sürekli asla estetik yaptırmadım sözleriyle dolaşırdım. Kendimi yorar, bedenimi yorar ve sonuçta da sürekli bunların üzerini kapatma ihtiyacıyla dolaşırdım. Seveceğim ve beni sevecek biriyle birlikte olmanın arzusunu taşımak yerine, aklıma uyan birine olmadığım gibi görünmek için çeşitli oyunculuk denemeleri yapardım.

Bilemedim. Tercih de edemedim açıkcası.

Yaşanılan ruhsal ve yaşamsal zorluklar insana çok şey öğretiyor hatta bazen öğrenmenin de olmadığı bir noktaya getiriyor. Sadece yaşamak, olmak ve nefes almak. Bunlarla birlikte tüm renkleri ve tonları görebiliyorsak başardık demektir. Başardığımızı göstermek, durup durup anlatmak gibi bir dürtümüz de yoksa eğer, başkalarının başarmalarına veya mutluluklarına katkıda bulunmak lüksünü de yaşamak mümkün.

Sevgiler, ayla

Keyifli Yaşam Danışmanı: Ayla Özaygen

Hayatı bırakmak, bıraktığın yerden başlamak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ben hala bıraktığın yerdeyim

ben hala bıraktığın yerdeyim

ben hala bıraktığın yerdeyim beni bıraktığın yerdeyim Öyle ya, terk ettin beni, kendine dair ne varsa yaşanacak yanında alıp götürdün, gözlerindeki kıvılcımları dahi almışsın bana sormaksızın...." Bütün bunlar sana ceza değil" diyordun telefonda, "üzülme" derken asıl üzülenin sen olduğunu gizlemeye çalışarak.. Evet...Üzdüm seni farkına varmaksızın, üzdüm seni çünkü...
  2. Msnde Nick yazan yeri boş bırakmak

Msnde Nick yazan yeri boş bırakmak

Msnde Nick yazan yeri boş bırakmak Nick yazılan yere alt tuşuna basılı tutarak 0160 yazın ve bırakın daha sonra kaydettiğinizde nick yeriniz boş olacaktır. Alt + 0160 sadece mail adresiniz görünür. SADECE MSN PLUS PROGRAMINIZ VARSA BUNLARI YAPABİLİRSİNİZ
  3. renklerin hayatımızdaki yeri!!!

renklerin hayatımızdaki yeri!!!

renklerin hayatımızdaki yeri ve önemi renklerin insan hayatındaki önemi insan yaşamına etkileri nelerdir yaşamına etkileri hayatımızdaki Renklerin hayatımızdaki etkileri neler? Renklerin insanlar üzerindeki etkisi hiç de yabana atılır cinsten değil. Her ne kadar 'zevkler ve renkler tartışılmaz'dense de uzmanların elde ettikleri dikkat çekici sonuçların bu tartışmanın yapılmasında...
  4. bi yerden başlamak gerek

bi yerden başlamak gerek

ünsüz ken ünlü olmak için bi yerden başlanılıyor mesela yarışma programlarına katılarak kendilerini gösterip daha sonrada sanat dünyasına atılan isimler çok işte bunlardan bir tane daha olmak isteyen....... ‘ŞARKICI OLMAK İSTİYORUM!’ AKŞAM KEYFİ’NE KONUK OLAN AKVİLİNA, TÜRKİYE’DE ŞARKICI OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ. Yabancı Gelin yarışmasıyla üne kavuşan Litvanyalı Akvilina, Türkiye’de...
  5. Sabrın hayatımızdaki yeri

Sabrın hayatımızdaki yeri

sabırla hastalığın vermiş olduğu bütün zorlukların üstesinden gelen peygamber kimdir Zorlu bir dünya hayatı geçirmekteyiz. Yaşamak zor, hayatı her an aynı seviyede yaşamak zor, imansız bir hayat geçirmek çok sıkıntılı bir durum, imanı muhafaza zor. Zenginin zenginliğini koruyabilmesi, fakirin fakirliğin vermiş olduğu sıkıntılara göğüs germesi zor. Hayatın zorluğuna karşı çaresiz miyiz?...

Sayfayı Paylaş