hayatı yakalamak için geç mi kaldım?

nazemel

Yeni Üye
Üye
hayatı yakalamak için geç mi kaldım?
hayatı yakalamak
Sevgili melekler, ben kız çocuğu okumaz deyip okutulmayan,17 yaşında görücü usulü ile evlendirilen,şimdi 40 yaşında bir bayanım.Yıllarca bu benim kaderim,toplumdaki çoğu kadında benim gibi deyip kabullendim herşeyi.Hep sağlığımız yerinde,aç değilim,eşim dövmüyor,beni çalıştırmıyor ama bizide muhtaç etmiyor kimseye çok şükür diyerek mutlu olmaya çalıştım.hep hayatın bana verdikleriyle yetinmeye çalışarak avuttum kendimi,yaşlandıkça hayattan beklentilerim azalıp mutlu olurum bir gün nasılsa diyordum.Ama olunmuyormuş bunu görüyorum yıllar geçtikçe,içimdeki bir mesleğimin olup kimseye muhtaç olmadan yaşama isteği,aşk olmasa bile,eşimle gerek cinsel anlamda,gerekse karakterimizin uyup birlikte paylaşacak birşeylerin,hatta sohbetlerimizin dahi olmaması,beni artık nefes dahi alamayacak hale getirdi.Boğuluyorum,dibe battıkça batıyorum.Ben insan değilmiyim,kendi kararlarımı niye benim yerime herkes verdiki hep yıllarca,şimdi boşanıp tekrar hayata yeniden başlamak istiyorum,tahsilim yok ki nerde iş bulup çalışacağım ,hangi evde,parasız nasıl yaşayacağım.muhtaç kalıp tekrar evlenecek olursam.yine muhtaç olduğum için mi herşeyi katlanmaya başlayacağım.Kadın olmak bu kadar zormu melekler yorumlarınızı bekliyorum .

ablacim vallahi üzüldüm durumuna esin nasil bir insna bilmiyorum ,neden ayrilmak istediginide anlamis degilim esini sevmedinmi, bosanmayi düsünmek yerine egitimini disardan tamamlasan yani sinavlaar girsen diplomani almay acalissan olmaz mi? buda hayata bi yerden baslamak tir yada el becerin varya biseyler yapip satsan para kazansan sonra ki yillar belki bi dükkan bile acarsin, yani sunu demek istiyorum ablacim bosanamyi düsünmek yerine gene esinle eger varsa cocukalrinla bi hayat sürerken kendin icin biseyler yapaya calissan ailende sana destek olurlar belki daha cabuk biseyler yaparsin mutlulugu yakalarsin bence sen evde oturup yemek yapmak, temizlik yapma,vs onlardan SIKILMISSIN onalr idinda basak seylerle ugrasmaya ne dersin hem kendine güvenin gelir olmaz mi?

Merhaba yalnız melek size samimiyetle bir şey sormak istiyorum 40 yaşındasınız sanırım 23 yıllık evlisiniz eşinizle olan uyumsuzluğun farkına varmakta çok geç kalmadınızmı?Neden bu kadar beklediniz?Sorunlar evliliğinizin ilk yıllarında başladıysa evet çok geç kaldınız hele birde çocuğunuz varsa....(boşanma kararı verme)
İnsanlar belli bir yaşa geldiğinde monotonlaşa biliyorBence ayrılma kararı yerine evliliğinizi gözden geçirin derim .Eşinizle güzel bir sohbet için romantik bir ortam hazılayın.Evinizde ,yatak odanızda bir takım değişiklikler yapın hatta kendinize bile..Biz kadınlar çok duygusal ve romantiğizdir.Onlardan beklentimiz güzel sözcükler, bir demet çiçek.. Onlar ise ekmeğinin peşinde gün boyu koşturmaca eve geldiğinde huzur güler yüzle karşılayan bir eş.. Kendinizi kasmayın mutlu olmaya bakın Eğitim durumunuza gelince eğitimin yaşı yoktur Dışardan okuyabilirsiniz ben lise 1 den terktim dışardan bitirdim ünüversite sınavlarına girdim dört yıllık fakülteleri kazandım ... İçinizde ukte kalmasın okuyun derim kurslara yazılın ingiizce bilgisayar vs..İnanın kendinize mutlu olmaya çalışın hayat çok kısa ama kısa zamanda çok iş yapmaya bakın sağlıklı huzurlu mutlu günler diliyorum...=)

sevgili melekler teşekkür ederim 23 yıllık evliyim evet ta başından beri anlaşamadık eşimle,kızım var o çok küçüktü,ailem boşanmama karşılar bu nedenle de sustum yıllardır.bizimki monotonlaşan bir evilik değil baştan beri beyazla kara gibiyiz eşimle birçok sorunlar yaşıyorum,şimdi burada anlatamadığım özel şeyler bunlar.hani bıçak kemiğe dayandı derler ya benim durumum bu işte.elbete evliliği yıkmak zor,mücadele etmek gerekiyor,inanınki şimdiye dek mücadele etmeye çalıştım hep,sanırım tükendim artık.ne yapacağımı,nasıl yapacağımı bilemiyorum.

genç kızların simdi dahada okuması gerektiğini ve kimseye muhtac olmadan yasaması gerektiğini anladım..neler yasadın tam olarak bilmiyoruz ama kendinden bahsettin ve ders alınıcak mesajlar verdin

ablacım gercektenn diyecekk bişeyy bulamıyorumm yada daha küçüğüm yorum yapamıyorum ..tek bildiğim ne olurr üzülmee ve asla umudunu yitirmee ...
gercektenn cok üzüldüm ...
herşey gönlünce olsun ablaa...

Benzer Diğer Konularımız !

Geri