Hepatit aşısı ve aşının yan etkileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hepatit aşısı ve aşının yan etkileri
aşı vurulurken video hepatit b aşısının yan etkileri nelerdir hepatit aşısı yan etkileri aşısının a aşısı
Hepatit aşısı nedir nasıl vurulur ve aşının yan etkileri nelerdir gibi sorularınıza yanıt olarak sizler için vermiş olduğum aşağıda ki bilgilere göz atmanıı tavsiye ederim

verem-asisi2-7302.jpg

Aşı vurulurken dikkatli davranmak gerekir ve bilinçli bir şekilde aşıyı vurdurmak şarttır.Bu yüzden sağlık merkezlerinin yönlendirmelerini ve uyarılarını dikkate alarak bilinçli bir şekilde aşı yapılmalıdır.Aksi takdirde bilinçsiz vurulan aşıların sonucu ölüme kadar varabilecek ağır sonuçlar doğurabilir.

Hepatit Aşısı Nedir?

Virüs kökenli hepatit tüm dünyada önemli bir sağlık sorunudur.Bugüne değin virüs hepatitine neden olan beşten çok virüs saptanmıştır.Bunlar A,B,C,D ve E tipleridir.
Hapatit Aşısı Nasıl Yapılır?

Hepatit B aşısı,erişkinlere kolun dış yüzeyinden kas içine,bebeklerde kalçanın üst bölümüne uygulanır.Yeterli bağışıklık sağlamak için ilk dozdan sonraki birinci ve altıncı aylarda aşı yenilenmelidir.Bağışıklık en az 4-5 yıl sürer ve bu süre sonunda aşının yinelenmesi önerilir.
Hapatit Aşısı Yan Etkileri

En sık görülen yan etkiler aşı yerinde kızarıklık,kaşıntı ve şişliktir.Bunlar çok hafif seyreder ve genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.Ender olarak ateş,bulantı ve yorgunluk görülebilir.Aşı hepatit B virüsüne karşı tam bir bağışıklık sağlar.

Çok fazla diyet yaptığım için karaciğerimde yağlanma başlamıştı..

Doktorum karaciğerimin artık tembelleştiğini, hastalıklara karşıda direncimin bu durumda zayıf kalacağını söylemişti.

Önlem olarak 1 sene içinde 3 kez hepatit aşısı yaptı..
Şuan aynı gıdalarla beslenmeyi bıraktım.. Domates peynir ve sudan oluşan hayatım bile bana zararlı oldu..

Artık herşeyden azda olsa yiyorumm...
Teşekürler adminim.

Geri