gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

herşey dudakta başlar

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gideremezsiniz. Ayrıca özellikle yazın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalısınız. Bazı pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudaklarınızı kurutabilir.

Ruj sürmeye başlamadan önce ne kadar hafif makyaj yapıyor olsanız da dudak kalemi kullanmalısınız. Doğru sürülen bir dudak kalemi makyajın natürelliğinden hiçbir şey eksiltmez. Önemli olan rengini doğru seçmek, süreceğiniz rujdan biraz daha koyu bir dudak kalemi kullanmalısınız.

Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın. Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır. Keskin ve koyu renkte çekilmesi dudaklarınızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının. Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.

Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini tavsiye eder ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur. Ruju sürerken dudak kaleminin de hafifçe üstünden geçmelisiniz, sürdükten sonra dudaklarınızı birbirine yapıştırıp biraz hareket ettirirseniz de olur. Rujun fazlasını da bir parça kağıt mendille alırsanız daha pürüzsüz görünürler. Sürdüğünüz rujun kalıcı olmasını istiyorsanız pek kolay çıkmayan ever-lasting rujlardan kullanabilir ya da dudaklarınızın kuruma problemi yoksa rujdan önce biraz pudra sürebilirsiniz.

Rujun rengine gelince, modadan önce kendinize, yaptığınız makyaja ve gideceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Mesela kahverengi tonlarında far kullanmışsanız kırmızı ya da pembe değil yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanın. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçının, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, "ruj sürdüm" diye bağırmayan doğal renkleri tercih edin

herşey dudakta başlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. herşeyimsin

herşeyimsin

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Bülent Ortaçgil - Herşey Sevgiyle Başlar

Bülent Ortaçgil - Herşey Sevgiyle Başlar

üstüme gece çökmüş ama içim misil misil beklerim ta sabaha kadar beklerim de geceyi değiştiremem gecenin gücü beni aşar herşey anını bekler hadi gel senin zamanın artık yürüşene benim ile hadi gel senin zamanın artık sessizlikte insan belki aradığını duyar ama her kulak işitmez bir kişi bulur ikincisi tohum eker sonra yeşillenir çiçekler hadi gel senin zamanın artık...
  3. Herşeyin başı PARA

Herşeyin başı PARA

doğduğumuz andan itibaren hayatın pahalılı ile karşılaşırken bakınız ki evlenmek ayrılmak adım atmak bile paraya dayanıyor.... 2 MİLYON $’LIK BOŞANMA! ÖNDER BEKENSİR, BODRUM’DA 13 MİLYON DOLARA OTEL BULDU. SÜREYYA’YA ‘BABANDAN 15 MİLYON DOLAR İSTE’ DEYİNCE İPLER KOPTU. ‘ALDATILDIM’ DEMİŞTİ! İddiayı göre Önder ile Süreyya evlendikten bir süre sonra ortak iş yapmak için arayışa...
  4. herşeyime

herşeyime

slm kızlar bn yeniyim yüreğimin diğer parçası mehmetimdir.çok sewiorm onu. bilginize...
  5. herşeyimsin

herşeyimsin

Herşeyimsin Güzel bir romanın sayfaları gibiyim,kapağı sen, Bir kuşun yüreği gibi sanki yüreğim,özgür, Ama kanatları sen, Kokladığın bir çiçeğim ben belki,ama özü senn. Başını kaldırıp gökyüzünde yıldızlara baktığında, Baktığın her hangi bir yıldızım ben aslında, Başını indirdiğinde ise kalbinde, Evet bir yıldız gibiyim,ama ışığı sen. Yüzün güldüğü zaman,gözündeki o ışığın, aslında ben,...

Sayfayı Paylaş