gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Hiçlik Makamı... Ne kadar da güzel cvp

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

hiçlik makamı nasrettin hoca
    hazırcevap, nedir, nasrettin hoca, hikaye, hiçlik makamı, hakkında, yazılar burada bulabilirsiniz
    Mailime gelen bir yazıyı siz meleklerle paylaşmak istedim ee Nasrettin Hoca bu cevabı vardır herzaman herşeye...

Nasrettin Hoca'ya sormuşlar:
    “Kimsin?”
    “Hiç” demiş Hoca, “Hiç kimseyim.”
    Dudak büküp önemsemediklerini görünce, sormuş Hoca:
    ...“Sen kimsin?”
    “Mutasarrıf” demiş adam kabara kabara.
    “Sonra ne olacaksın?” diye sormuş Nasrettin Hoca.
    “Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam.
    “Daha sonra?” diye üstelemiş Hoca.
    “Vezir” demiş adam.
    “Daha daha sonra ne olacaksın?”
    “Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”
    “Peki, ondan sonra?”
    Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp son makamını söylemiş:
    “Hiç.”
    “Daha niye kabarıyorsun be adam. Ben şimdiden senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım: "Hiçlik makamında!”

SadmiN bunu beğendi.
Hiçlik Makamı... Ne kadar da güzel cvp konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hiçliğime

Hiçliğime

Hiçliğime: Kendimi arıyorum, bakınabilirim müsadeniz olursa? Söyleyecek tek ama tek sözüm yoktu. Zaten tek sözcükler yetersizdi bana. Cümlelerim olsa, belki destanlar yazar kar ederdi, fakirdim. Nerede olduğunu bilmediğim yerde, ellerimdeki tüm umutları yitirmiştim. Ne bir iz, ne bir işaret, yok olmuşlardı. Ne yapabilirdim? "Ölsem" dedim, belki toprak kokusu gelincikler...
  2. Bulutsuzluk Özlemi ne kadar güzel

Bulutsuzluk Özlemi ne kadar güzel

ne kadar güzel burası ne kadar güzel burası yeryüzünde her yer güzeldir her şey güzeldir. seninle olunca seninle olunca.
  3. Severken ayrılmak hakikaten ne kadar da zormuş

Severken ayrılmak hakikaten ne kadar da zormuş

Sıradanlıkların içinden kurtulmuştum oysa seninle. Şimdi bakıyorum da sıradanlıklar esir almış bizi. Çarçabuk bitip tükenen heyecanların içinde...” Zordur severken ayrılmak. Herhangi bir şeyden, yaşadığınız şehirden, oturduğumuz evden, eşinizden, işinizden… Bir ağaç düşünün; budadınız, suladınız, ilaçladınız; yaprak döküşünü, çiçek açışını izlediniz. Sonra, o ağacın artık sizin olmadığını...
  4. Ne Kadar Güzel Seni Sevmek

Ne Kadar Güzel Seni Sevmek

Doublekeyf.com - Ne Kadar Güzel Seni Sevmek Nekadar güzel her cümleye senle başlamak Ne kadar güzel her sözcükte senin ismini görmek Ne kadar güzel herşeyin seninle var oldugumu bilmek Ne kadar güzel her yüzde senin yüzünü görmek Ne kadar güzel her şarkıda seni hatırlamak Ne kadar güzel seni yaşamak seninle dolmak Nekadar çok senin hakkında yazılanlar Ne kadar...
  5. Altın sarısı komidinler ne kadar da zarif

Altın sarısı komidinler ne kadar da zarif

Komidin modelleri Altın sarısı komidin modeli Bu yıl yatak odası takımlarında altın sarısı sıkça kullanılıyor. Modern komidin modeli de oldukça zarif duruyor. Çekmecesi olmaması kullanışlılığı azaltsada yine de görselliği çok hoş.

Sayfayı Paylaş