gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hindistan'da kürtaj cezası

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hindistan'da bir doktor ve asistanı, yasa dışı olduğu halde, cinsiyeti ultrason ile kız olarak belirlenen bebeği almayı teklif etmekten hüküm giydi. Hindistan'da kız çocuklar tercih edilmiyor

Hindistan'da, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi amacıyla hamile kadınlara ultrason yapılması yasak. Buna rağmen, uygulamanın yaygın bir şekilde devam ettiği biliniyor.

Ancak Doktor Anil Sabani ve asistanına verilen 2 yıllık hapis cezası bu konuda bir ilk. Uzmanlar bunu, adalet sistemindeki gevşeklik ve yolsuzluğa bağlıyor.

Doktor ve asistanının yakalanması için, polisin hamile bir kadınla işbirliği yaptığı öğrenildi.

Doktorun hamile kadına söylediği; "Bebeğin cinsiyeti kız. Ancak biz çaresine bakabiliriz" sözleri, kayda alınarak mahkemeye sunulmuş.

Erkek çocukların tercih edildiği ülkede, kız bebeklerin kürtaj ile alınması çok yaygın bir uygulama. Hükümet 12 yıl önce, bu amaçla yapılan kürtajları yasaklamış.

Ancak son 20 yılda yaklaşık 10 milyon kız bebeğin alındığı tahmin ediliyor.

Bu durum Hindistan'ın nüfus oranlarında da dengesizliğe neden olmuş. 1901 yılında, her bin erkeğe karşılık 972 kadın varken, bugün bu sayı 927'ye düşmüş.

Bu yıl başında yapılan bir araştırmaya göre de, ultrason ile cinsiyet belirleme ve kürtaj nedeniyle, her yıl 500 bin kız bebek ölüyor.

BBCTURKISH.COM

2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hindistan'da kürtaj cezası
    çok kötü bir durum bence cahilliğin düpedüz yaşandığı fakir bir ülke hindistan kadının adı var ama kendi yok hatta dünyaya gelmesine bile izin verilmeyen bir ülke daha ne beklenirki tşkler canım paylaşımın için

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Bu nasil bir vahsettir. Allah akil fikri versin!
    Paylasim icin sagol adminim.

4. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

cahilligin gözü kör olsun paylaşımın için saol

Hindistan'da kürtaj cezası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj

Kürtaj

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. kürtaj

kürtaj

Okunan Rüya Tabiri : Kürtaj Rüyada hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa işarettir. Bu rüya, rüyayı gören kadının yanlış bir karar almak üzere olduğunun da habercisidir.Rüyada kürtaj yaptirdigini gören bir kadinin, kocasinin emaneti olan namusuna dil uzatacak kimselerle arkadas olmasina ve Sünnet-l Seniyyeyi terketmesine isarettir.Hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa...
  3. Hindistan'da tatil

Hindistan'da tatil

eski hint filmleri hindistanda oynanan oyunlar hindistanda çocuk oyunları hindistan çocuk oyunları hindistanın Ganj nehrinde yıkanan Hindular. Renkler, kültürler ve gelenekler ülkesi Hindistan... Birbirinden güzel Hindistan ve Pakistan fotoğraflarını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Hindistan'a gitmek için en güvenilir yol tabii ki uçakla gitmek...Böylece bir yandan zamandan...
  4. Kürtaja Hapis Cezası Geliyor Duydunuz mu?

Kürtaja Hapis Cezası Geliyor Duydunuz mu?

Kürtaja Hapis Cezası Kürtaja Hapis Geliyor Son dönemlerin güncel haberlerinden ve konularından biri de kürtaj yasağı oldu Melek'lerim. Bir çok kişi kürtaj yasağını uygun görürken, bir çok kadın da sokaklarda "benim bedenim benim kararım!" diye sloganlar atarak bu yasağa karşı çıkıyor. Kürtaj hakkında ki düşüncelerimi, şimdilik kendime saklıyor ve kürtaj yasağı hakkında yeni çıkan...
  5. kürtaj

kürtaj

benim ilk gebeligim istenmeyen bir gebelik oldugu için kürtaj oldum doktor 20 gün ilişki yasak dedi ve ben 15 inci gün ilişkiye girdim içime boşalma gibi bir durum olmadı bu durumda bir zararı olur mu yada yeniden hamile kalmış olabilirmiyim

Sayfayı Paylaş