gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hümeyra Hatun Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu konu muhteşem yüzyıl Cansu Dere Hümeyra Hatun karakteri hakkında bilgilere yer vermektedir. Muhteşem Yüzyıl dizisin de bir süredir yer alan ve Hürrem Sultan'ın rakibi olarak Hürrem'in epeyce canını sıkan Firuze Hatun meğer Hümeyra Hatunmuş:D:D Son bölümün de kendisinin bir casus olmadığını iddia eden Firuze Hatun saraydan gönderilip askerler tarafından yolu kesildiğin de ne yalan diyeyim kesin öldürülecek gözüyle baktım. Kendinden emin bir şekilde askerlerin yanına giden Firuze hatuna askerler Hümeyra Hatun dediğin de resmen bir şok yaşadım.

Meğer bizim masumane Firuze Hatun gerçekten bir casus ve gerçek adı ise Hümeyra hatunmuş...

Dizinin diğer bölümlerinde Cansu Dere yer alacakmı ve olaylar nasıl gelişecek bilemiyorum ama şimdi dizinin izleyicileri tarafından Hümeyra Hatun hakkında bir merak uyandı. Kim bu Hümeyra Hatun?

Tarihte böyle isimle saraya giren bir casus mu yoksa dizi senaristlerinin tamamen uydurmaca yarattığı bir karakter mi birlikte öğrenelim.

Hürrem sultana rakip olarak hareme giren firuze hatun adındaki gözde cariye, boynundaki dövme ile safevi hanedanına mensup oldugu anlaşılınca saraydan gönderildi

Sultan Süleymana firuze adıyla kendini tanıtan ve safevi hanedanı tarafından öldürülecegini söyleyen cariye saraydan gönderilirken bir grup tarafından karşılandı..gerçek adı hümeyra olan hatun gerçekten bir casus muydu?

Hatice sultan ın hürrem sultana karşı koz olarak saraya aldırdıgı ve sultan Süleymanın haremine girip gözde cariye olmayı başaran firuze hatun meger casus muş..

Hürrem sultanın emriyle firuze hatunu öldürmek isteyen Rüstem paşa boynundaki dövmeyi görünce safevi hanedanından oldugunu anlamıştı firuze hatunun..derhal zindana atılan ve casus oldugu için öldürülmesi beklenen firuze hatun sultan süleymana casus degil saraya sıgınmış ölümden kaçan bir zavallı olduguna ikna ediyor..
    Safevi hanedanından firuze begümhan sultan oldugunu şah tahmasb ın yegeni oldugunu ve ailesinin taht kavgalarından dolayı katledildigini kendisininde öldürülecegini anlatıyor

Sultan Süleyman da yaptıgı arastırmada söylediklerinin dogrulugunu teyid edip firuze hatunu manisaya av köşküne gönderiyor..firuze den kesin kurtulmak isteyen hürrem sultan ise etrafa haber salıp acem diyarı sultanı firuze begümhan manisaya gidiyor diyor öldürülmesi için düşmanları tarafından..yolda firuze sanılan hatunu bir grup karşılıyor ve hümeyra hatun firuze hatun ve şah tahmasb sizi çok merak ediyor diyor..

Saraya girip haremde gözde olan hürrem sultana meydan okuyan hatun mneger firuze begümhan degil hümeyra hatun muş..peki kim bu hümeyra hatun firuze begümhanın ve şah tahmas ın osmanlı sarayına ssoktukları bir casus mu? görevi ve amacı ne?

Tarihte böyle bir hadise oldu mu diye merak edenler çoktur eminim ki ..hayır tarihte bu olayların hic biri olmadı.kurmaca bir dizi senaryosundan ibaret .

Hümeyra Hatun Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hümeyra

hümeyra

Hümeyra Akbay Doğum Tarihi 1947 Boy 165 Kilo 50 Göz Rengi Kahverengi Yabancı Dil İngilizce,Fransızca Sinema Filmleri ve Yönetmenleri Asiye Nasıl Kurtulur ( Atıf Yılmaz ) Kırık Bir Aşk Hikayesi ( Ömer Kavur ) Mine ( Atıf Yılmaz ) Devlerin Ölümü ( İrfan Tözüm ) Kurt Kanunu ( Ersin Pertan ) TV Yapımları ve Yönetmenleri Yerim Seni (Zeki Alasya) Özgeçmiş Halen Şehir Tiyatroları oyuncusu. Özel...
  2. Gülfem Hatun Kimdir?

Gülfem Hatun Kimdir?

gülfem sultan gülfem sultan kimdir hatun kimdir hatun hayatı Kanuni Sultan Süleyman'ın eşlerinden olan Gülfem Hatun hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri aktarıyorum. Kanuni sultan süleymanın 3. eşi Gülfem Hatun 1497'de İstanbul'da doğmuş, 65 yaşında olduğu halde yine İstanbul'da vefat etmiştir bu zevcesi 51 sene süren izdivaç müddetiyle görülüyor ki evliliği 14 yaşındayken...
  3. Fûl-Dâne Hatun Kimdir?

Fûl-Dâne Hatun Kimdir?

fl dne htn kimdir ful dane hatun fl dne htn fül dane hatun kimdir füldane sultan Sultan Süleyman'ın eşlerinden biri olan Ful dane hatun hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri sunuyorum. Ful-Dane Hatunun Kanuni sultan eşlerinden biridir.Hakkında Şehzade Mahmud’un annesi olması dışında kesin bir bilgi yoktur.Kimi araştırmacılara göre kanuni sultan süleymenın ilk eşi kimisine görede son eşi...
  4. Hümeyra Kimdir, Resimleri var mı

Hümeyra Kimdir, Resimleri var mı

Selam kızlar sizden Hümeyra Kimdir diye bilgi istiyor ve mümkünse bir de Hümeyra Resimleri pAYLAŞIN BENİMLE şimdiden çok mersi kızlar.
  5. Firuze hatun kimdir

Firuze hatun kimdir

Muhteşem yüzyılda oynayan Süleyman Han Hazretlerinin şimdiki sevgili firuze hatun kimdir arkadaşlarım. Tarihe bakıldığında gerçek anlamda kim olduğunu bulabileceğimiz bir kaynak var ise bu konudan yazmanız mümkün mü ? Tam olarak kimdir nasıl ölmüştür ? Sonu ne olmuştur. Gerçekten kimin nesi neyin fesi merak ediyorum yahu :)

Sayfayı Paylaş