gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Hüseyin Mümtaz - 12'ye 5 Kala Türkiye

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

"Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir zaman, bu kadar tehditle aynı anda karşı karşıya gelmemiştir. Türkiye'nin çevresinde oluşan bu belirsizlikler ve risklere ilave olarak, silahlı bölücü terörün dışında, silahsız terör diyebileceğim iç ve dış oluşum ve girişimlerle Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına hiç bu kadar saldırılmamıştır."

(KKK Orgeneral Yaşar Büyükanıt.. Genelkurmay Başkanlığı’nı teslim alırken.Ankara, 29 Ağustos 2006)

Türkiye Cumhuriyeti,1923'ten bu yana bu kadar büyük risk, tehdit ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmadı.

Hiç kimse, hiçbir kurum Türkiye'yi anayasasıyla belirlenmiş rejiminin dışına çıkaramaz. Türkiye demokratik, laik, sosyal ve üniter bir devlettir. Bunun dışına Türkiye'yi çıkaracak hiçbir güç yok ve olmayacaktır..

Türkiye'yi bölmeyi rüyalarında görenler, bu rüyanın sonunda kâbus görür. O dinamik güçler, Türkiye'yi koruyan o dinamik güçler var olduğusürece, o rüyayı görenler kâbusla uyanırlar ve derslerini alırlar. Bir kere buna inanmamız lazım. Biz inanıyoruz.

Kimse Türkiye'yi bölemez, ona cesaret edemez.

(Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt.Washington, 14 Şubat 2007)
    Yazar: Hüseyin Mümtaz
    Yayınevi: Fark Yayınları
    ISBN: 975-6424-20-9
    Basım tarihi: Mart 2007
    Kategori: Siyaset / Güncel

Hüseyin Mümtaz - 12'ye 5 Kala Türkiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. **mahşere 5 kala**

**mahşere 5 kala**

mahşere 5 kala mahşere 5 kala şarkı sözü by zalim beş sözleri karanlık gecemde çöktü hatıralar önüme duygulandım vede yazdım bu satırlar dünüme çektin gittin anlamadım bakmadın ki yüzüme sen olmadan fark edermi yaklaşırım ölüme gönül bahçemin gülüydü...şimdi nerde? seviyorum derdi hep her seferde anladım geçte olsa yalan sevgilerle kalbim kırık dökük parçalarsa şimdi...
  2. Hüseyin Mümtaz - Kerkük Desem Vay, Demesem Vay

Hüseyin Mümtaz - Kerkük Desem Vay, Demesem Vay

"Ağustos'un 9'u.. Gece. Karadeniz kıyısında nem ve sıcaklık tan nefes alamıyoruz. Telefon çaldı.. Giresun'dan arkadaşlar teröristlerin Kulakkaya'da görüldüğünü haber verdi. Vay anasını sayın seyirciler. Kulakkaya, Giresun'un mesire yeridir. Denize bir saat.. Amerikalıların, "Bir siyasi partiye ait" olarak kabulde ısrar ettikleri Kerkük'teki malûm ofise dikilen bayrak...
  3. Hüseyin Mümtaz Bayazıtoğlu

Hüseyin Mümtaz Bayazıtoğlu

hüseyin mümtaz bayazıtoğlu hüseyin mümtaz beyazıtoğlu kimdir Hüseyin Mümtaz (Bayazıtoğlu) 1947 yılında Adapazarı’nda doğdu. Giresun Merkez-Hacıhüseyin Mahallesi nüfusuna kayıtlıdır. Erzincan Askerî Lisesi (1965), Harbiye (1967) ve Zırhlı Birlikler Okulu’nu (1968) bitirdi. Yurt içi...
  4. Hüseyin Mümtaz - Doludizgin Kıbrıs

Hüseyin Mümtaz - Doludizgin Kıbrıs

Bıkınlık, küskünlük, çaresizlik asla sarmamalı içimizi. Sonuna kadar mücadeleye devam etmeliyiz. En yorgun olduğumuz, ümitlerimizin en fazla köreldiği noktada ayağa kalkıp, küllerimizden yeniden doğmalıyız. Bıkıp usanmadan hergün Kıbrıs' ı yazıyorum. Peki Türkiye' nin başka problemi yok mu? Elbette var ama Kıbrıs, gelinen bu aşamada hepsinin düğüm ya da çözüm noktası. Çünkü Kıbrıs sadece...
  5. 5 Dakika Daha Kal

5 Dakika Daha Kal

beş dakika daha kal beş dakika daha kal biraz seveyim sonra ben giderim yemin ederim 5 Dakika Daha Kal Senin nakaratın şarkılarda yazılı, hepsini dinledim... hikayeni, sevişini, uğrunda dönen dünyanı... hepsini okudum.. Ve daha çok sevdim, seni.. Ve nice mektuplar yazdım.Hep ''canım sevgilim'' diye başlayan, ''şizofrenim'' diye biten.. Gemici satırlarımda oldu...Avuçlarımla ellerini...

Sayfayı Paylaş