gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

icra takibi ne demektir

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Annemler konuşurken duydum icra takibi ne demektir? Annem bayağı üzgündü, lütfen açıklarmısınız ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İcra takibi hukukta alacaklının borçludan alacağını almak için icra müdürlüğünde başlattığı işlemdir. Kural olarak icra masraflarından borçlu sorumludur. Ancak takibi başlatan alacaklı önce masrafları öder ve daha sonra esas alacak ile birlikte borçludan tahsil eder.

İcra mahkemeleri, borçluların borca ve imzaya itirazları ile alacaklı ve borçlunun icra müdürlüğünün işlemlerine ilişkin şikayetlerini incelemekle görevli mahkemelerdir. İddialar yazılı delil ile kanıtlanır. Yazılı deliliniz yoksa genel mahkemeye başvurmanız tavsiye edilir.

icra takibi ne demektir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. icra

icra

Rüyada bir borçtan dolayi evine veya isyerine icra memurlarinin geldigini görmek, bir miras meselesi için akrabala-ri ile arasinin açilacagina, icra memurlarinin evinden bazi esyala-ri alip götürdüklerini görmek, bekledigi mirastan alacagi payi alamayacagina; icra memurlari tarafindan önceden alinip götürülen mallarin kendisine geri verildigini görmek, mirastan oldukça önemli para...
  2. Acaba icra takibi nasıl yapılıyor ?

Acaba icra takibi nasıl yapılıyor ?

Selamlar, icralık bir durumumuz var araştırıyorum icra takibi nasıl yapılıyor ? Teşekkürler cevaplarınız için..
  3. icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

Arkadaşlar acil cevap almam lazım yardım ederseniz, icra davalarında zamanaşımı nedir ? Ne kadar sürede icra davaları zamanaşımına uğrar ?
  4. icra davaları ne kadar sürüyor

icra davaları ne kadar sürüyor

Merhaba.Benim sormak istediğim icra davalarının ne kadar sürdüğü. Bir icra davamız var ve benim bazı işlerim için engel teşkil ediyor. Ne kadar sürer acaba ?
  5. icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

Bir icra davamız var ve ödeme durumumuz da yok. Bu tip davalar ne kadar zamanda düşer bilgi var mı ?

Sayfayı Paylaş