gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ikimiz....-dostuma-

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

dostuma yazı dostuma yazılar dostumu seviyorum dostumu çok seviyorum Ben, “seni” seviyorum. Sizinle değil, seninle konuşmaktan,
    Eymir Gölü’nden Or-An’a birlikte tırmanmaktan,
    Kızılay’dan metroya binip Batıkent’e gidip gelmekten
    – vagondaki bin bir surat ile oyunlar oynayıp, bin bir ifade hakkında yorumlar yapmaktan, ayaküstü öyküler uydurmaktan hoşlanıyorum.

“Sen” aç istiyorum kapını çaldığımda.
    Kapım çalındığında, senin soğuktan kızarmış yanaklarını görmeyi,
    yere seninle bağdaş kurup, incir çekirdeğini paylaşmayı,
    çalan telefona senin yanında küfretmeyi,
    çay bardaklarını seninle tokuşturmayı,
    senin ağlamanı, seninle ağlamayı,
    senin gülmeni, seninle gülmeyi,
    olmadık düşlere yelken açmayı özlüyorum.

En az ve en çok iki kişilikken sımsıkı kucaklaşmayı,
    ben, “ikimiz” olmayı seviyorum.

İstemiyorum çok sevsen de, “o”nu, “onlar”ı,
    çok sevsem de, “üçümüz”, “dördümüz“ olmayı;
    okyanus yerine daha sığ sularda kulaç atmayı,
    ortak zeminde buluşma uğruna ufkumuzu daraltmayı,
    geride kalanı beklemeyi,
    önde gidene yetişmek için debelenmeyi.

Korkuyorum; “ya hep beraber – ya da hiç” dayatmasından,
    buna kulak asmandan, çaresiz kalmandan,
    “hiç” yerine, “hep birlikte”ye razı olmaktan,
    bir kaşık suda boğulmaktan.

Ve bekliyorum bir başka sevenden;
    bizi özgür bırakmasını,
    bir başkasının,
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]kendisini sevmek zorunda olmadığını anlamasını...[/FONT]

...Yalçın Ergir...

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar, bu yazı net aramalarından çıkmıyor kime ait acaba, hiç bir sonuç bulamadım da, sizemi ait yada yalçın kim :)

3. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yalçın Ergir, asıl mesleği diş hekimliği olmasına rağmen şiir,yazı vs.ile de uğraşan biri.Kendisine ait bir web sitesi var.Yazılarına oradan ulaşabilirsiniz.Bu şiiri alıntı yaptığım sitenin adresini size pm olarak gönderiyorum.

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Dediğiniz ilgili kişiden izin almadan bu tür yazıların yayınlanması sakıncalı olabileceğinden dolayı, ilgili kişiden sitemizde bu tür yazılarının yayınlanması isteği ile mail gönderdim. Sizden ricam, mailin cevabı gelene kadar bu tür içerikleri yayınlamamamız.

Nihayetinde ortada bir emek var, olumlu cevap gelirse sizinle paylaşacağım...

Örnek olarak bu konu dursun. İlgili kişiye bu konunun linkinide gönderdim çünkü. İnşallah olumlu cevap gelecek diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim.

ikimiz....-dostuma- konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dost

dost

Dost dediğin radikal olmalı; Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile seni sevmeli... Sarılanacak biri olmadığın zamanlarda bile sana sarılmalı... Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanmalı... Dost dediğin fanatik olmalı; Bütün dünya seni üzdüğünde sana moral vermeli, Güzel haberler aldığında seninle dans etmeli, Ve ağladığında, seninle ağlamalı... Ama hepsinden daha çok...
  2. Dost

Dost

Dost Genç adamın biri, Dermiş babasına her gün; 'Benim de dostlarım var, sendeki dost gibi' Baba, itiraz eder, Olmaz öyle çok dost, hakikisi Belki bir, belki iki, Fazlasını bulamazsın gerçek, hakiki... Devam eder durur konuşma... Aralarında başlar bir tartışma, Karar verirler bir sınava, Dostun hakikisini anlamaya... Bir akşam bir koyun keserler, Ve koyarlar çuvala. Baba der ki oğluna,...
  3. DOsTlAr :)

DOsTlAr :)

hemstır KAPLAN VE DOMUZ YAVRULARI FARE VE KURBAĞA KEDİ VE MAYMUN KUŞ VE FARE MAYMUN VE KÖPEK MİDİLLİ VE KEDİ SU AYGIRI VE KAPLUMBAĞA YILAN VE HAMSTER
  4. Dost ??

Dost ??

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş