gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

ikiz çocuk yetiştirmek!

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ikiz çocuk yetiştirmek ikiz odaları çocuk yetiştirme çocuklar bebek yetiştirmek İkizleri kesinlikle tek bir birey olarak düşünmemeli ve buna göre davranmamalıyız. Onların ayrı ayrı birer birey olduğunu kabul etmeli onlara da bunu kabul ettirmeliyiz. Bunun için temelde basit ancak bireyselleşmeye yardımcı olacak aşağıdaki bir kaç küçük ama çok önemli bireyselleştirme önerilerine dikkat etmeliyiz. Onlara birbirini çağrıştımayan tamamen ayrı isimler verin
    Onların kendi kıyafetleri olmasını sağlayın ve aynı giyimlerini mümkün olduğunca engelleyin. Eğer aynı şeylere sahipseler de ayrı günlerde giymelerini sağlayın.
    Kıyafetlerini ayırın. Eşyalarını ayrı dolaplara yerleştirin böylece giysilerini kendileri seçmeye başladıklarında neyin kime ait olduğunu kolayca bilebilsinler.
    Kendi oyuncakları olmasını sağlayın.Eğer herşey her ikisine de ait olursa bu onların birbirlerini ayrı düşünmelerini sağlar.
    Onlara ‘ikizler’ demektense isimleri ile hitap edin ve diğerlerininde böyle yapmasını sağlayın.
    Doğum günleri için iki ayrı küçük pasta hazırlayın ve doğumgünü şarkısını da iki kez söyleyin. Onlara ayrı hediyeler verin ve verdirin.
    Evde babanın bir çocuk annenin de diğer çocuk ile ilgilenmesinden kaçının. İlginizi ve zamanınızı her ikisine eşit olarak bölmeye çalışın
    Aynı çocuğu hep aynı aile büyüğüne bırakmaktan kaçının. Eğer bir müddet ikizlerden ayrı kalacaksanız onları ayrı ayrı aile büyüklerinin yanına bırakın. Böylece onlara ayrı yaşamaları konusunda deneyim kazandırın.
    Ayrı zamanlarda her ikisini de tek olarak gezmeye ya da alışverişe götürün. Böylece onların tek başına ilgi görme ihtiyaçlarını karşılayın.
    Ödül ve ceza konusunda kendinizi fazla adil olmaya zorlamayın. Birine kızdıysanız diğerine de kızmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin.
    Bebekliklerinden itibaren ayrı ayrı albüm hazırlayarak herbirine verdiğiniz “özel” önemi pekiştirin. Büyüdüklerinde bu onlar için çok özel bir armağan olacaktır.

ikiz çocuk yetiştirmek! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuk yetiştirmek sanattır

çocuk yetiştirmek sanattır

"Öyle zordur ki çocuk yetiştirmek ömrünüzden ömür gider" diyen sözleri duyar gibiyim. Aslında sandığınız kadar zor değil; sadece, gelin beraber çocuklarımızı anlamaya çalışalım... Bir çocuk, kabul edin veya etmeyin davranışların çoğunu ailesinden kapar. Eğer siz yalanın büyük bir suç olduğunu söylerken, aynı zamanda yalan söylediğiniz bir anınızı çocuğunuz yakalarsa onu kapacaktır....
  2. Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Çocuğunuza, ruhunu hayatı boyunca besleyecek "pozitif bakış açısı" kazandırın. Bu çocukları, kendinden emin, optimist ve başarılı yapıyor. İşte şu basit yolları deneyin... 1- Çocuğunuzla bire bir vakit geçirin. Onunla beraber yerde oturup yap boz yapın, mutfakta beraber omlet yapın, banyo yapmadan önce beraber yüzünüzü boyayın, parkta beraber kaydıraktan kayın. 2- Değer...
  3. Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

özgüven anaokulu özgüven sahibi olmak çocuklarda güven eksikliği çocuklarda kendine güven eksikliği 6 yaş Tüm anne-babanın arzusu özgüven sahibi çocuk yetiştirmektir. Ancak çocuk öz güven sahibi olabilmesi için 6 yaşına kadar el becerisi, bilgi ve diğer bilmesi gerekenleri bilmelidir. Yani okula başladığı zaman bilmediği için güvenini kaybetmemelidir. Bilmesi gerekenler tabiiki ana okullarında...
  4. Sosyetik çocuk yetiştirmek istemiyorum

Sosyetik çocuk yetiştirmek istemiyorum

demet kutluayın oğlu demet kutluay çocukları kutluayın çocukları kutluay ve çoçukları Kesinlikle doğru demet kutluaya katılıyor ve düşüncelerinden dolayıda kutluyorum:D Ünlü isimler erken yaşta yabancı dadılarla yabancı dil öğretilen çocuklar hakkında ne düşünüyorlar işte yanıtı.. Kızı İrem 2.5 yaşına giren, oğlu Ömer de 5.5 aylık olan Demet Kutluay, geçtiğimiz...
  5. Çocuk Yetiştirmek Kolay mı ?

Çocuk Yetiştirmek Kolay mı ?

çocuk yetiştirmek, hakkında , bilgiler, nasıl çocuk yetiştirilir, anne ve babanın görevleri Çocuk yetiştirmek hiç te kolay değil özellikle bu devirde hem maddi açıdan hemde manevi. Bir bebeğiniz oldu ona bakmak ilk göreviniz bakmak derken para verip eline hadi evladım sana bakıyorum demek değildir. İlgi göstermektir, derdini dinlemektir, onunla üzülüp, sevilmektir. Anne-baba...

Sayfayı Paylaş