gebe
  1. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İksev Ulusal Beste Yarışması

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında BöğüRTLen tarafından paylaşıldı.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 'Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması'na başvurular başladı. İKSEV'in kurucu başkanı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı anısına iki yılda bir gerçekleştiren ulusal beste yarışması'na 50 yaşını aşmamış tüm vatandaşlar katılabilecek.
    Tarih : 26 Eylül 2008

Birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 3 bin, mansiyonlara bin 500 YTL değerinde para ödülü verilecek yarışmanın seçici kurulu, Gürer Aykal, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Hüseyin Sermet ve Yalçın Tura'dan oluşuyor.

Bu yıl 7'ncisi düzenlenecek yarışmaya son başvuru tarihi ise 26 Eylül 2008 olarak açıklandı.

Yarışmaya gönderilen eserlerin en çok üçlü orkestra olması şartıyla klasik senfonik orkestra kadrosu için bestelenmiş, daha önce seslendirilmemiş, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekiyor. Koro'nun kullanılamayacağı yapıtın süresi ise 20 dakikayı geçemeyecek.

Seçici Kurul tarafından belirlenecek altı yapıt, İKSEV'in düzenleyeceği Yarışma Konseri'nde seslendirilecek.

kaynak:antoloji

İksev Ulusal Beste Yarışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Besim Atalay

Besim Atalay

Türk dilbilimci, yazar. Uşak'ta medrese eğitimi gördü. Din öğrenimini Istanbul'da da sürdürerek icazet aldı (1909). Öğretmenlik, milli eğitim müdürlüğü yaptı. Silifke'de Müdafaayı hukuk cemiyeti'ni kuranlar arasındaydı; Kurtuluş savaşı'nı destekleme çalışmalarını Uşak'ta sürdürdü. Ankara'ya giderek milli eğitim bakanlığı'nda hars (kültür) müdürlüğü yaptı. Bu görevi sırasında halk ağzından söz...
  2. Beste

Beste

Rüyasında bir beste yaptığını gören kimse, yeteneklerini ortaya koymasını sağlayacak bir fırsat bulur.
  3. Ulusal Marşlar

Ulusal Marşlar

kısa marşlar en kısa marşlar asker marşları sözleri milli marşın herhangi bir şarkı yada marştan farkı nedir milli marşımızın diğer şarkı ve marşlardan farkı nedir BANA MARŞINI SÖYLE Öncü yüzbaşı Claude-Joseph Rouget de Lisle,1792'de 25 nisanı 26 nisana bağlayan gece, Strasbourg belediye başkanının teşvikiyle Fransız ordusu için bir savaş şarkısı yazdı. Yüzbaşı, üç yıl sonra...
  4. Ulusal Bilinç, Ulusal DİL

Ulusal Bilinç, Ulusal DİL

ULUSAL BİLİNÇ ULUSAL BİLİNÇ, ULUSAL DİL Kültürel kurumlaşmalar dilsel birikimlerle olur. Avrupa'da aydınlanma, toplumların öz dillerine yönelmeleriyle kendini göstermiştir. Türk dilinin gelişim tarihi içinde, Kaşgarlı Mahmut, Arapçanın yoğun etkisini görüp, onun karşısına dilimizin varsıl (zengin) söz varlığıyla çıktığında dünya daha 11. yüzyılını yaşamaktadır. Bu, Türklerde dilsel...
  5. Beste Bereket

Beste Bereket

beste bereket kimdir Son zamanların genç, güzel ve yetenekli bir oyuncusu olan Beste Bereket hakkında sizlerle biyografi ve resimlerini paylaşmak istiyorum Beste BereketBeste Bereket Biyografisi - Beste Bereket Kimdir? 1982 İstanbul doğumlu. Sıradan sayılabilecek bir ailenin yetenekli kızı. Babası amatör olarak müzikle ilgileniyormuşBeste Bereket Biyografisi - Beste Bereket Kimdir? hatta...

Sayfayı Paylaş