gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.267
    Ödül Puanları:
    113

İlk steteskop

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

steteskop tarihçesi steteskopun tarihçesi steteskopu kim icat etti steteskopu kim buldu 1816’ da Rene Laennec, Paris sokaklarında dolaşırken, oyun oynayan iki çocuğun, birbirlerinin göğsünü ellerindeki tahta borularla dinlemekte olduğunu fark etti. Daha sonra Laennec, bir kağıdı rulo yaparak ucuna bir ip bağladı ve bir başkasının göğsünü dinlemeyi başardı. Bu alete Yunanca “göğüs” anlamına gelen “steteskop” adını verdi.

2. bellam

bellam Forum Okuru

3. hayko-eda

hayko-eda Forum Okuru

4. king

king Forum Okuru

çok saol lun işime yaradı

İlk steteskop konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilk aşkım..ilk sevdiğimdiin..

ilk aşkım..ilk sevdiğimdiin..

Maziye zincirlenmişti birzamanlar kaderim. Kalbime de zincir vurulmuştu sanki. Fırtınalar hep içimde dolmayan bir boşluk ise benimleydi hep. Büşra ın gözyaşları durmadan akıyordu. Oturmuştu bir banka, gelene geçene aldırmıyordu hiç. Biraz evvel bir holding binasından çıkmıştı. İlk aşkı, ilk sevdiği birzamanlar komşusunun oğlu olan Kaanı ziyarete gelmişti. Senelerdir görmemişti onu. Öyle ....
  2. ilk gece

ilk gece

arkadaslar öncelikle böyle bir site acıldıgı için cok tesekkür ederim,sizlerle burada sorunumu paylasmak istedim,ben daha 1 ay bile olmadı evleneli ve görücü usulu evlendim ve inanın cinsel ilişki konusunda hiç bişey bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaslar lütfen yazsın.özel mailde atabilirler sümdiden tesekkürler
  3. İlk Günlüğüm..

İlk Günlüğüm..

Aslında günlük yazmayı pek beceremem ama denemek istedim.Zaten 2010 benim için ilklerin yılı olmaya devam ediyor.. İçimde biriken şeyler o kadar fazla ki nereden, nasıl başlayacağım bilmiyorum. Bir yanım mutluluk içerisinde bir yanım her zaman hüzünlü... Biliyorum büyüyorum, büyüdükçe sorunlarım da artıyor, tabi mutluluklarım da. Yaşamadığım en özel duyguları yaşarken beraberinde yine...
  4. Bebeğinizin İlkleri

Bebeğinizin İlkleri

bebek bakımı bebeğinizin ilk yılı Dünyaya getirdiğiniz bebeğinizin her yaptığı sizin için özeldir ancak ilklerinin yeri başkadır melekler, unutulmaz :) İlk banyosu, ilk gülüşü, ilkgiysileri, ilk saç kesimi. Bu ilklerin güzel birer anı olarak hafızalarınıza kazınması için de dikkat edilecek ufak tefek ayrıntılar var.. Bu makalemizde bebeğinizin ilkerinden bahsetmek istiyoruz sizlere.:)...
  5. Steteskopu niçin kullanırız

Steteskopu niçin kullanırız

Steteskopu niçin kullanırız neden kullanırız ne işimize yarar ve nasıl yarar bu konuda bilgi rica ediyorum:)

Sayfayı Paylaş