gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

İlk steteskop

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

steteskop tarihçesi steteskopun tarihçesi steteskopu kim icat etti steteskopu kim buldu 1816’ da Rene Laennec, Paris sokaklarında dolaşırken, oyun oynayan iki çocuğun, birbirlerinin göğsünü ellerindeki tahta borularla dinlemekte olduğunu fark etti. Daha sonra Laennec, bir kağıdı rulo yaparak ucuna bir ip bağladı ve bir başkasının göğsünü dinlemeyi başardı. Bu alete Yunanca “göğüs” anlamına gelen “steteskop” adını verdi.

2. bellam

bellam Forum Okuru

3. hayko-eda

hayko-eda Forum Okuru

4. king

king Forum Okuru

çok saol lun işime yaradı

İlk steteskop konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk ayna

İlk ayna

1903’ te Emil Bloch, aynayı geliştirdi. Tarih boyunca parlatılmış bir metal ya da taş ayna olarak kullanılmıştır. Daha sonraları cam yüzeylerin arkasına yapıştırılan koyu renkli kumaşlar da aynı amaçla kullanılmıştır. İlk modern ayna ise Bloch tarafından, düz camın gümüş veya altın folyo ile kaplanmasıyla elde edilmiştir.
  2. ilk aşkım..ilk sevdiğimdiin..

ilk aşkım..ilk sevdiğimdiin..

Maziye zincirlenmişti birzamanlar kaderim. Kalbime de zincir vurulmuştu sanki. Fırtınalar hep içimde dolmayan bir boşluk ise benimleydi hep. Büşra ın gözyaşları durmadan akıyordu. Oturmuştu bir banka, gelene geçene aldırmıyordu hiç. Biraz evvel bir holding binasından çıkmıştı. İlk aşkı, ilk sevdiği birzamanlar komşusunun oğlu olan Kaanı ziyarete gelmişti. Senelerdir görmemişti onu. Öyle ....
  3. Fotoğrafta ilkler...

Fotoğrafta ilkler...

Dünya' da İlk Çekilen Fotoğraf Dünyanın bilinen ilk fotoğrafını görüyorsunuz. Le Gras'ın penceresinden görünüş isimli bu fotoğraf 1826 da çekilmiş. Fransız fotoğrafçı Joseph Nicéphore bu fotoğrafını basım işlemine 'heliography' adını vermiş. Bu fotoğrafın basılması tam 8 saat sürmüş. Dünyanın İlk Negatif Kullanılmadan Basılan Fotoğrafı Negatif kullanmadan derken direkt pozitif baskı...
  4. ilk aşkım

ilk aşkım

orta okulda okurken bi çocuk görmüştüm arkadaşım çok hoşlanmıştı ben aldırış bile etmiodum bi ara kardeşimle markete çıktım marketin yanındada başka bi dükkan var orda gördüm bana baktı geçerken ve alacaklarını kafasına düşürdü:) aslında o anda gülmemek için zor tuttum kendimi market çıkışında kapıda duruodu ben geçerken uzun uzun yüzüme baktı arkamı döndüğümde hala bakıodu...
  5. Steteskopu niçin kullanırız

Steteskopu niçin kullanırız

Steteskopu niçin kullanırız neden kullanırız ne işimize yarar ve nasıl yarar bu konuda bilgi rica ediyorum:)

Sayfayı Paylaş