gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

İlk yardım nedir

Konu, 'İlk Yardım Çeşitleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması yada durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla, ilaçsız olarak yapılan uygulamalara ilk yardım denir. İLK YARDIMDA AMAÇ NEDİR? 1.Yaşamı koruma ve sürdürülmesini sağlama
    2.Durumun kötüleşmesini engelleme
    3.İyileşmesini kolaylaştırma

İLKYARDIMCININ ÖZELLİKLERİ VE SORUMLULUKLARI NEDİR?
    1.Sakin ve telaşsız olmalı.
    2.Hastayı sakinleştirmeli.
    3.Çevreyi değerlendirip süren bir tehlike olup olmadığını belirlemeli.
    4.Kendi can güvenliğini tehlikeye atmamalı.
    5.Çevredeki kişileri,sağlık kuruluşları,itfaiye ve güvenliğe haber vermeleri için organize etmeli.
    6.Hastanın durumunu değerlendirerek uygun ilk yardıma başlamalı.
    7.Hastanın sağlık kuruluşuna bir an önce ulaşmasını sağlamalı.

İlk yardım nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilk yardım dersi ilk yardım çantasında neler olmalı

ilk yardım dersi ilk yardım çantasında neler olmalı

ilk yardım çantasında bulunanlar ilk yardım çantasında neler bulunur çantasının özelliği çantasının özellikleri özelliği nedir ilk yardım çantası, ilk yardım dersi.. Ani olarak hastalanan veya kazaya uğrayan kimseye anında, olay yerinde ve çevre imkanlarından yararlanılarak yapılan, tıbbi olmayan geçici müdahaleye İLKYARDIM denir. İLKYARDIMDA AMAÇLAR : 1- Hayat kurtarmak 2- Durumunu korumak 3-...
  2. ilk yardım kırıklar

ilk yardım kırıklar

kırık kola tel takılması ilk yardım eşyaları kırık kola ne iyi gelir Yüksekten düşen, üzerine bir cisim düşen, trafik kazası geçiren kazazedelerde kırık, çıkık ve burkulmalara sıklıkla rastlanır. Kırıklar, büyük kemik kırıklarında görülebilen iç kanamalar dışında, hayatı doğrudan tehdit etmeyen olaylardır. Bununla birlikte, hatalı yaklaşımlar sonucu bir boyun ya da omurga kırığı olan...
  3. Yanıklarda ilk yardım

Yanıklarda ilk yardım

yanıkta su toplaması yanık su toplaması yanıklarda yanığın yanık toplarsa ne yapmalı bende bi yanık kurbanı olarak tam benlik bi konu diye düşündüm Yanık su toplarsa üstünü gazlı bezle kapatıp bantlayın. diye okudum patlaması için mi acaba benim yanan yerde su topladı Deri, vücudumuzun dış dünya ile temas yüzeyidir. Çevresel etkilere açıktır. Isı değişikliklerine duyarlı olma özelliği...
  4. Resimlerle İlk Yardım

Resimlerle İlk Yardım

ilk yardım, nedir, hangi şartlarda kullanılır, amaçı nedir, sorumlulukları nasıldır, ilk yardımda ilaç kullanılırmı, solunum yolu nasıl düzeltilir gibi sorulara resimli anlatımı burada bulabilirsiniz Melekelrim her ağızdan farklı ses çıkıyor ilk yardım konusunda. Size bu konuda kısa ve öz bilgileri resimler ile anlatacağım.. A) İLK YARDIM NEDİR? Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye...
  5. İlk yardım animasyonu

İlk yardım animasyonu

ilk yardım nedir, nasıl yaplır, resimleri, animasyonları, neler yapılmalı hakkında genel bilgiler sevgili melekler ilk yardım anında neler yapacağımız bir çoğumuz bilmiyoruz ve ilk yardım bazen hayat kurtarabiliyor işte size ilk yardımla ilgili çok güzel bir animasyon film animasyon için BURAYA tıklayın arkadaşlar

Sayfayı Paylaş