gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İlköğretim Kurumlarında Bulundurulacak Kitaplar İky M-147

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İLKÖĞRETİM KURUMLARINDA BULUNDURULACAK KİTAPLAR (İKY m-147) İlköğretim kurumlarında, kurumun özelliğine göre bulundurulması gerekli kitaplar ve eğitim araçları şunlardır:

a) Anayasa.

b) İlgili mevzuat

c) İlköğretim okulu ders programları.

d) Okul öncesi eğitim programları.

e) Türkçe sözlük ve yazım kılavuzu.

f) Tarih ve coğrafya atlasları.

g) Tebliğler dergisi.

İmkanlar ölçüsünde bulundurulması gereken kitaplar:

a) Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayımlanan ve eğitim öğretimle ilgili mesleki yayımlar.

b) Eğitimle ilgili incelemeler ve araştırmalar, broşürler, haritalar ve albümler.

c) Öğrencilerin seviyelerine uygun eserler.

d) Okulun tarihçesine ait kayıt ve kaynaklar.

e) Ünitelerle ilgili CD, disket ve kasetler.

f) Mesleki ve teknik eğitimle ilgili CD, disket ve kasetler.

İlköğretim Kurumlarında Bulundurulacak Kitaplar İky M-147 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İKY - Yaptırım Gerektiren Davranışlar

İKY - Yaptırım Gerektiren Davranışlar

yaptırım çeşitleri İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 109 — Yaptırım gerektiren davranışlar aşağıda belirtilmiştir. UYARMA YAPTIRIMINI GEREKTİREN DAVRANIŞLAR: Derse ve diğer etkinliklere vaktinde gelmemek ve geçerli bir neden olmaksızın bu davranışı tekrar etmek. Okula özürsüz devamsızlığını, özür bildirim formu ya da raporla belgelendirmemek, bunu alışkanlık hâline getirmek, okul...
  2. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

ilköğretim kurumları disiplin yönetmeliği okul değiştirme yönetmeliği ilköğretim disiplin kurumları 2010 2010 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ Resmî Gazete : 27.8.2003/25212 Tebliğler Dergisi : EYLÜL 2003/2552 Düzeltme : KASIM 2003/2554 Ek ve Değişiklikler: 1) 21.10.2004/25620 RG BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 — Bu Yönetmeliğin...
  3. MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği değişti

MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği değişti

2 Mart 2008 PAZARResmî GazeteSayı : 26804 YÖNETMELİK Milli Eğitim Bakanlığından: MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 13/1/2005 tarihli ve 25699 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 1 inci...
  4. kitap

kitap

Kitap Güç ve kuvvete, kendisiyle iyi anlaşılan dost ve arkadaşa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, kalbi ve bedeni hastalıklardan kurtulmaya, aydınlık kafaya, bilgi ve hikmete; Sayfaları açık kitap yaygın habere, kapalı kitap gizli habere, Kimin elinde görülürse görülsün, kitap sevinçli habere ve güzel gelişmelere, Elinde dürülü bir kitap görülmesi vefat etmeye, Sağ elde yahut sağ tarafta...
  5. Alo 147 nedir

Alo 147 nedir

Alo 147 nedir Merhaba kızlar Alo 147 nedir nerenin nosudur bilenleri bekliyorum

Sayfayı Paylaş