gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

imam-ı gazali den evlilik hakkında öğütler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İmami gazalinin söylediği evlilikle ilgili öğütler ve yazıları istiyorum paylaşırsanız sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

imam-ı gazali den evlilik hakkında öğütler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. RIYAZET VE NEFSANİ ŞEHVET imamı GAZALİ KALPLERİN KEŞFİ

RIYAZET VE NEFSANİ ŞEHVET imamı GAZALİ KALPLERİN KEŞFİ

imamı gazali kalplerin keşfi imam gazali kalplerin keşfi imam oku riyazet Ulu Allah (C.C) Hz.Musa,ya (A.S) bildirdi ki: "Ya Musa! Eger benim sana sözümün, diline, icinden gecenlere ruhunun bedenine, görme gücünün gözüne ve isitme gücünün kulagina olan yakinligindan daha yakin olmami istiyorsan Muhammed´e (A.S.A) cok selat-ü selam getir" Nitekim ulu Allah (C.C) söyle buyurur:...
  2. İmam gazaliden seçme sözler

İmam gazaliden seçme sözler

imam gazalinin sözleri gazali sözleri imam gazali imamı imami gazaliden sözler 1. Dünya ahiretin tarlası ve hidayet konaklarından bir konaktır. Kendisine, mahiyetine uygun bir ifade olarak dünya denmiştir. 2. Bazı kimseler nefislerinde bir yakınlık hissederek ibadetlerinde ve meclislerinde Allah'a yakın olduklarını zannederler. Böylece kendilerinden başka meclislerinde bulunan herkesin...
  3. İmam-ı Azamın cevapları

İmam-ı Azamın cevapları

1’den önce sayı var mı? Allahü teâlâyı inkâr eden zeki bir dehri [ateist] vardı. Hıristiyan din adamları bu dehriye cevap veremeyince, sana ancak İslam âlimleri cevap verebilir diyerek onu Basra’ya gönderirler. Basra’ya gelip, dünyada bana cevap verebilecek bir âlim bulamadım der. Herkese meydan okur. Hammad hazretleri (hele önce bizim çocuklarla tartış, gerekirse âlimlerle görüşürsün)...
  4. İmam-ı Azam'ın Tebihatı

İmam-ı Azam'ın Tebihatı

imamı azamın tesbihatı imamı azam tesbihatı imami azamin tesbihati azam tesbihat imam gazalinin en kuvvetli ve müthiş duası İMAM–I AZAM'IN TESBİHATI İmam–ı Â'zam Hazretlerinin gece gündüz dilinden düşürmediği rivayet edilen meşhur tesbih duası şöyledir: "Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim. Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim. Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih...
  5. İmam-ı Gazali'den Gençlere Evlilik Öğütleri

İmam-ı Gazali'den Gençlere Evlilik Öğütleri

imamı gazali imamı gazali sözleri imamı gazali ey oğul ile ilgili bilgiler burada melekler. Sevgili melekler, pek çok tasavvuf büyüğü tarafından söylenmiş çok kıymetli, üzerinde uzun uzun düşünülmesi ve tatbik edilmesi gereken tasavvufi sözler vardır. Bu sözler insanlığın yönünü bulması, doğru yolda ilerleyip, düzgün bir insan olması için verilmiş öğütlerdir. Ünlü tasavvuf büyüklerimizden biri...

Sayfayı Paylaş