gebe
  1. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

inci kalbin köşesi....bakmaz mısınız???

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında NaZMeLeK tarafından paylaşıldı.

arkadaşlık meleklerin resimleri iran yemekleri arkadaşlık resimleri tahran
    dünyanın ta öbür ucunda 2 melek daha var..belki onlar melekler mekanına ayak basıp bizden olmadılar ama benim nazlı tatlı meleklerimler...birisi canım annem öbürü de kardeşim....

özlem ve gözyaşı benim iki ayrılmaz ve sadık arkadaşım...ben bırakmak istesem bile onlar beni bırakmiyorlar......[​IMG]

ben de buraya...yani meleklerin olduğu bir mekana gelmek istedim..inaniyorum ki burdaki melekler beni de kanatlarının altına alırlar...

burda çooook güzel vakit geçiriyorum tabiri caizse üzüntülerimi unutuyorummm

Son düzenleme: 16 Temmuz 2009
  2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    hoşgeldin tatlım melekler mekanına..köşen hayırlı olsun..bu papatyalarda benden köşene canım :)

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Köşen hayırlı olsun arkadaşım.Köşende güzel ve bol sohbetler diliyorum....

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Canim Kösen hayirli ugurlu olsun :)

Kalici Dostluklar Dilerim Tatlim...

5. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bebekler.....
    ne güzel tatlı ve hayatdolular
    baktığında için gidip
    dokunduğunda titrersin.....

keşke ALLAH herkese hayırlısından nasip etse de hiçbir annişin gözü yaşlı gönlü hüzünlü olmasın....
    [​IMG][​IMG]

6. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bir aşk var içimde...ah öyle büyük ki....

Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
    Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
    Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
    Ve kurduğum en güzel hayal sensin

Dünya unutursa dönmeyi,
    Rüzgar unutursa esmeyi,
    Aşıklar unutursa sevmeyi,
    Belki o zaman unuturum seni

Belki hatıralar unutulup gidecek,
    Belki bu sevgiler yok olup eriyecek,
    Ama şunu unutma,
    Bu kalp sonsuza dek seni sevecek

Ay yıldıza mutluluk fısıldarken.Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylaşırken.Ben sana bir parça mutluluk yolluyorum.içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye

Hani gözler varya sözleri anlatır, Hani sözler varya gözleri aglatır, Hani anlar varya değeri geç anlaşılır,Bir de aşk varya seni bana anlatır..

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: O da geçip giden zaman...

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, Seni severken,sensiz olmak...

göz kırpardın uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, kırık kalbim, yaşlı gözlerimle.

Aynaya bakınca kendimi değil kocaman bir yürek .Ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm.

Yağmur vuruyorsa pencerene,Anla ki o zaman ben ağlıyorum. Yağmur pencerene vururken ,Benim gözyaşlarım da kalbime vuruyor; Tıpkı yağmur gibi..

Ya durgun olmalı deniz ; ya durmalı ya da kudurmalı, Sonuna kadar saplanamayacksa hançer kınıda durmalı , Seven ölene dek sevilmeyecekse baştan unutulmalı.

Sen en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özelsin.

Sen dünyaya sürgün bir meleksin .Ve ben seni o kadar çok seveceğimki .Bir daha cennetine dönemeyeceksin

Hayatta üç şeyi sevdim; seni, kalbimi, ümit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim, Belki seversin diye...

Birgün biri çıkıpta güneşe adını buzla yazarsa ,Bilki o seni benden daha çok seviyor...

Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
  7. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    burası benim doğduğum ve büyüdüğüm yer...TEHRAN
    Tarihçe
    Tahran çok genç bir şehirdir. 1876 yılında sadece bir köy olan Tahran, Ağa Mehmet Han Kacar tarafından başkent olarak seçildi, böylece şehirleşme başlamış oldu. Yaklaşık 100 yıl önceye kadar Tahran başkent olmasına rağmen bazı diğer İran şehirlerinden daha küçüktü, öyle ki Rey şehrinin bir kasabası olarak geçiyordu. Şimdi o şehir Tahran'ın bir bölgesi olarak tanınmaktadır.

Kacar hanedanından sonraki devletlerin merkeziyetçi yaklaşımlarından dolayı diğer eyaletlerden göç alması sonucunda şu an en büyük İran şehri ve Ortadoğu'nun en büyük kentlerinden biri olarak tanınmaktadır.

Tahran (Farsça: تهران Tehrān), İran İslam Cumhuriyeti'nin başkenti ve Tahran Eyaleti'nin merkezidir. 9 milyonu aşkın nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir.

tipik bir bozkır ikliminin hüküm sürdüğü Tehran'da kışlar soğuk ve kar yağışlı yazlar ise sıcak ve kuraktır.yağışlar en çok kış mevsimindedir.
    1979'den sonra ülke nüfusuna paralel olarak kentin nüfusu 2,5 kat artmış ve 9 milyona yaklaşmıştır.

Kent,Elburz Dağlarıneteklerindeki bir yaylaya kurulmuş olduğundan ve çevresinde nehir, göl, deniz gibi bir su kaynağı bulunmadığından (başta hava kirliliği olmak üzere) ciddî çevre sorunlarıyla boğuşmaktadır. Kenti tehlikeli bir biçimde etkileyen hava kirliliğinin bir nedeni de Tahran'ın dünyaca ünlü trafik sorunudur. Çevre yollarının göreceli olarak geç yapılması ve yetersiz oluşu; kentteki toplu taşımacılığın tekerlekli taşıtlarla yapılması; kullanılan araçların eskiliği buna neden olmaktadır. Ama trafik sorunununa çözüm olarak Ortadoğu'daki en büyük metro ağlarından biri olan Tahran metrosu yapılmıştır ve hatları uzatılmaya devam edilmektedir.

8. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Ben kumdum, denizin altında yatardım.
    Sonra bir istridye kabuğunun içine doldum,
    Kabuk beni işledi inci yaptı.
    Bir kabuğun içindeki inciden kimin haberi olur ki?
    Sen derinlere daldın çok derinlere…
    Bu kabuğu avuçlarına aldın sudan çıkardın.
    Sen kabuğun içinden inciyi çıkarıp adımı inci koyana kadar
    Ben kum tanesiydim.Senin avuçlarında inci oldum.
    Sevda oldum. Nolur beni yeniden rüzgarlara bırakma.
    Ben bir kum tanesiyim..yok olur giderim… Canım sayfan hayırlı olsun....

Bol sohbetli bol paylaşımlı bir sayfa diliyorum..... Herşey gonlunce olsun canımcım...

9. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyada birçok insan vardır.Kimi mutlu,kimi mutsuz,kimi ağlayıp,kimi gülüyor;ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var ki o da şu an bu mesajımı okuyor.:nazar:

10. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler canım pelinsum.......

11. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Hoşgeldin aramıza güzelim :) Köşen hayırlı olsun :) Bir dahakine güzel yemeklerle gelirim köşene :) :kiss:

12. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Unutulmuyor, bitmiyor, geçip gitmiyor...

Her gece olduğundan biraz daha muhtacım sana.Kırgınım aslında, kızgınım…Hayır sana değil; Seni kırıp üzen şu aptallığıma… Ne olursa olsun! Zamanım da mekanım da değişmiyor.
    Hep her zaman aynı yere çıkıyor bütün yollar;
    Sana!..

Uzun zaman oldu içimdeki maviler donalı. Kendim seçtim sevdayı tek başıma yaşamayı. Yalnızlığımın sorumluluğunu taşıyacak kadar da yürekli olduğumu düşünür ve söylerdim herkese gururla. Geceler sancı olur işlerdi içime ama yüreğimde yaşattığım sevdamı düşündükçe, içime yayılan sıcaklık alıp götürürdü tüm sancılarımı...

Ne kadar zamandır böyleyim, ne kadar zamandır en yakın dostum özlem, hatırlamıyorum. Sanki zaman durdu. Evet özlüyorum ve özlemeyi de seviyorum.
    Çünkü özlemin içinde aşkım, mutluluğum, umutlarım var. Gidenlerin ardından ağıt
    yakmamayı öğreneli çok uzun zaman oldu ama sen bambaşkaydın. Kimseyi senin kadar
    sevmemiştim ki. Seni birine anlatmaya kalksam sözcükler yetmiyor, kelimeler
    acizleşiyor. Neye benzetsem, hep bir yanın eksik kalıyor...

Gülemiyorum artık? En iyi yapabildiğim şeyi kaybettim? Aslında önce seni ve senle birlikte herşeyimi kaybettim. Yanımda yoksun. Olsan sarılırdım sana sıkı sıkı. Bırakmazdım, sıkılır, bağırır çağırırdın ama ben biraz daha fazla
    sarılırdım sana. Biliyorum benden bağımsızdın, hiç sahip olamadım sana. Olmakta istemedim aslında, çünkü hep yanımda olacaktın... Ya da ben öyle sandım...

Dinlediğim her şarkıda, her yağmurda ıslanışımda, dalgaların kayalara çarpışında, her nisanda ve her eylülde, sen yeniden gidiyorsun benden. Ben bu ayrılışların acısını yaşarken, birgün gidebileceklerini düşünerek, kimsenin gelmesine izin vermiyorum…

Sana ilk satırlarımı yazdığımda, yine mum ışığı vardı odamda. Soğuk, beyaz bir
    defterin her şeyi hayale dönüştüren sayfalarında, ilk kez seni yaşamıştım. Şimdi
    uzun yağmurların ardından yine mum ışığıyla dolu odamda, yine ve hala sana yazıyorum. Çünkü ben her hayal kırıklığım, her duvara çarpışımdan sonra hala sana dönüyorum.

Ortasından kopartıldığı için hiçbir zaman sonu gelmeyecek günlerimize dönüp, hala seni arıyorum. Çünkü hala seni ...

13. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    iran yemekleri..

iran yemeklerimizden bir kaç fotoğraf.....
    inci kalbin köşesine misafir olanları bu yemeklerle ağırlamak isterdim ama maalesef olmuyor...ancak fotoğraflarla onları birazcık tanıtabilirim.
    yemeklerimiz gerçekten çok lezzetli ve genellikle etli ve sebzeli olurlar.pilav bizim sofralarımızın olmazsa olmazıdır.baharatlı yemekleri sevenleri bizim sofralarımıza bayılır...
    kebap konusunda her zevke uygun çeşitlerimiz var.
    tatlılarımız pek ağır değiller çünkü daha çok sütlü tatlılardır.bnun yanında pirinçli tatlılar da yaygındır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ağustos 2016
  14. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Son düzenleme: 19 Temmuz 2009
  15. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
inci kalbin köşesi....bakmaz mısınız??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnci

İnci

Yüzyıllardır masumiyetin ve zarafetin simgesi olan inci, bu yıl da kadınların en şık aksesuarı olacak. Her zaman gözde olan beyaz inci, tahtını siyah inciye bırakacak. Grace Kelly, Jacqueline Kennedy Onasis, Elizabeth Taylor, Sophia Loren ve Prenses Diana gibi zarafet abidelerinin, unutulmaz birer moda ikonuna dönüşmesinde onun rolü inkâr edilemez. Onların hafızalarımıza kazınan görüntüleri,...
  2. ***inci***

***inci***

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. inci kalp ve sedef.....

inci kalp ve sedef.....

keşke özlemler ayrılıklar olmasaydı.keşke sevdiklerimiz hep yanı başımızda olsalardı.elimizi uzattığımızda dokuna bilseydik onlara...sarılıp kokularını alabilseydik..ama bu kahrolası ayrılık inciyi bile sedefinden ayırıyor anne kokusuna hasret olan var mı??
  4. Can bonomo kalbim egede kaldı şarkı sözü var mı ?

Can bonomo kalbim egede kaldı şarkı sözü var mı ?

Can bonomonun söylediği kalbim egede kaldı şarkısının sözlerini arıyorum var mı ?
  5. Kalbinizle mi Hareket Ediyorsunuz Mantığınızla mı?

Kalbinizle mi Hareket Ediyorsunuz Mantığınızla mı?

kişilik testleri ilginç testler Sevgili melekler, hepimizin huyları farklı farklı. Kimimiz çok realist, hayat demek gerçekler demek. Kimimiz de hayalperest. Hayal etmeden yaşanmaz, hayatın tadı olmaz. Peki siz nasıl bir yapıdasınız? Mantıklı mı duygusal mı? Evliliğiniz ya da ilşkinizi bir gözden geçirin bakalım, tabi testimizi çözmeyi de unutmayın..:) 1 - Çok yakın iki arkadaşın...

Sayfayı Paylaş