İngilizce Alfabesi - ENGLİSH ALPHABET

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

ingilizce alfabesi english alphabet english alfabesi alfabe ingilizce alphabet İNGİLİZCE ALFABE (ENGLISH ALPHABET)

A – a (ey)
    B – b (bi)
    C – c (si)
    D – d (di)
    E – e (i)
    F – f (f)
    G – g (ci)
    H – h (eyç) I – i (ay)
    J – j (cey)
    K – k (key)
    L – l (el)
    M – m (em)
    N –n (en)
    O – o (ouğ)
    P – p (pi)
    Q – q (küuğ)
    R – r (ağr)
    S – s (es)
    T – t (ti)
    U – u (yuğ)
    V – v (vi)
    W – w (dabılyuğ)
    X – x (ekz)
    Y – y (vay)
    Z – z (zed)

Not: Telaffuzlarda “ğ” olarak verilen kısımları uzatarak okuyunuz. Örneğin, Q (küuğ) harfini okurken (küuuuu) gibi okuyun.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Tiyuğcisii...
    Teşekkürler canım ingilizce en iyi dersim:yahoo::yahoo:

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye

tskler canim paylasim icin :):):)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

REsim Yok
    ben resimli bir alfabe istemiştim ama yok.
    buda güzel ama.

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok işime yaradı sözlü vardı ezberledim

6. erenors77

erenors77 Forum Okuru

Süper valla işime yaradı süper tavsiye ederim.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ouğ bu nasıl okunuyo

İngilizce Alfabesi - ENGLİSH ALPHABET konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mu Alfabesİ

portekiz alfabesi göktürk alfabesiyle isim yazma melek alfabesi dövme alfabeleri göktürk ile isim yazma Paskalya adası v.b. adalar (Avusturalya-Güney Amerika arasında) eskiden büyük bir kıtanın parçalarıydı! ....İnsanlığın anavatanı olduğu sanılan ve artık araştırma yapılabilen batık bir kıta MU KITASI! ... Mu kıtası büyük tufan sular altında kalır; ki bu büyük tufanın 'nuh tufanı' olduğu...
  2. Ermeni alfabesi

ermeni alfabesi ermenice kelimeler ermenice türkçe anlamı harfler rum alfabesi Ermenilere ait alfabe hakkında merak edilenler arkadaşlarım, ne zaman çıktı kim buldu, harf dizilimleri nasıldır... ERMENİ ALFABESİ HAKKINDA BİLGİLER Sim küçük harf büyük harf Latin karşılığı sayısal değeri 1 Ayb ա Ա a 1 2 Ben բ Բ b 2 3 Gim գ Գ...
  3. mutluluk alfabesi

melek alfabesi melek dili alfabesi MUTLULUK ALFABESİ A şık olun, yeniden doğarsınız. B ağımsız olun, güçlenirsiniz. C evapsız sorularınız olsun, aramayı denesiniz. Ç ay demleyin, tatmayı öğrenirsiniz. D eneyin, şansınızı açarsınız. E liniz açık olsun, paylaşmayı bilirsiniz. F ark edin, farklı olursunuz. G ülümseyin, gülümsetirsiniz. H asta ziyaret edin,iyileştirisiniz....
  4. Mors Alfabesi...

mors alfabesi mors alfabesi, kim icat etti, nedir, nasıl çalışır, neye yarar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mors alfabesi en eski iletişim yöntemlerinden biri olsa da ,ondan sonra bulunan telgraf geçerliliini yitiriş olsa da telsiz operatörlerinde hala mors alfabesi kullanılmaktadır. Mors alfabesi, kısa ve uzun işaretler (nokta ve çizgiler)...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yabancı dil alfabesi