gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İngilizler Özlem Taner'in albümünü dinliyor!

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Halk Müziği sanatçısı Özlem Taner'in Kalan Müzik'ten çıkarttığı "Türkmen Kızı" isimli albümü, dünyanın en seçkin müzik dergilerinden fROOTS'a konu oldu. İngiliz dergisi haziran sayısında, "Türkmen Kızı"nın fROOTS Radio listesinin en çok istek alan 2. albümü olduğu belirtti. Antep-Barak yöresi ezgilerini başarıyla yorumlayan Özlem Taner albümünde, Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Davut Sulari, Muhlis Akarsu, Neşet Ertaş ve Aşık İkrami gibi ustaların eserlerini seslendiriyor. Genç yorumcu albümde, bağlama çalma konusundaki hünerlerini de sergiliyor...

İngilizler Özlem Taner'in albümünü dinliyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÖzLeM

ÖzLeM

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı...
  2. ingilizce :)

ingilizce :)

İngİlİzce ÖĞrendİkten Sonra Yazilan Mektup Hello!can Frİendİm.my Abuzittin.. How Are You Frİendİm. Çoluk Çhİldren How. Best’tİr İnŞallah. My'a Questİon Sorarsan Best'İm Allah'a ŞÜkÜr. World İŞte Yuvarlanip Goİng'İm. My Mother What Yaping. Keyfİ Beatİuful'dur İnŞallah. Epeydİr My Mother'le No Speakİng. EĞer My Mother'İ See Çok Selam Song. La Frİendİm My Father What Yaping. Gİne...
  3. ingilizce

ingilizce

bi yere tikliyorum ingilizce yaziyo ama ben bilmiyom...maalesef...turkce olmazmi???
  4. özlem!!!!!

özlem!!!!!

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı...
  5. Urfa'yı dinliyorum

Urfa'yı dinliyorum

Urfa'yı dinliyorum,gözlerim kapalı Önce hafiften bir lahmacun kokusu geliyor Yavaş yavaş mideye iniyor. Lahmacunlar midelerde Uzaklarda,çok uzaklarda Kebapların buram buram kokuları Urfa'yı dinliyorum gözlerim kapalı Urfa'yı dinliyorum gözlerim kapalı Kuşlar geçiyor derken Dağlar göze çarpıyor Kuşlar çekliliyor yuvalara Bir kadının dili tadıyor lahmacunu Urfa'yı dinliyorum gözlerim kapalı...

Sayfayı Paylaş