gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

ingilizleri sok eden isim

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

İngilizleri şok eden isim! İngiltere'de en popüler çocuk isimlerinden biri bugüne kadar George'du. Ancak ülkedeki dini ve etnik yapının değişmesi ile bu isim alt sıralara düştü. Onun yerini ise Muhammed ismi aldı. Haberi The Daily Telegraph gazetesi verdi. "Muhammed" ismi değişik şekillerde yazıldığı için en çok konulan adlar sıralamasında iki ayrı yerde bulunuyor.

İngiltere'deki en yaygın yazılış şekli olan Mohammed, en çok konulan isimler listesinde 22. sırada... Bu sıralama ile en çok tercih edilen George ismini geride bırakmış durumda.

Listede, diğer yazılış şekli ile "Muhammed" adı da 44. sıraya yerleşti. 2006 yılında 1422 çocuğa Muhammad verildi.

Muhammed isminin iki ayrı yazılışının da İngiltere’de popüler isimler listesinde yer alması önemli bir kültürel değişimin habercisi olarak değerlendirildi.

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: ingilizleri sok eden isim
    beni,m oğlumun adıda muhammed benc eböyle bir isim koydukları için guru duymalılar ben duyuyorummm

3. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Aaa çok ilginçç ama çokda güzel bir haberr umarım bıraktıkları George ismini biizim türkler sahiplenmezz :haha:

4. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

bence orası hiç belli olmaz cünkü insanlarımız artık ne yaptıklarını bilmiyorlar üzülerek söylüyorum tskler yorumlarınız için

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    hımmm yeni duydum doğrudur

6. Reeny

Reeny Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :eek:lmadı:biz de gider ecnebi isimlere özeniriz

7. berennaz

berennaz Forum Okuru

onlar bize biz onlara özeniyoruz ama aferim ingilizlerde büyük değişim olmuş

ingilizleri sok eden isim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eurovision'da bizi temsil eden şarkımız Türkçe mi İngilizce mi olmalı?

Eurovision'da bizi temsil eden şarkımız Türkçe mi İngilizce mi olmalı?

Eurovision'da bizi temsil eden şarkımız Türkçe mi İngilizce mi olmalı?
  2. ingilizce

ingilizce

bi yere tikliyorum ingilizce yaziyo ama ben bilmiyom...maalesef...turkce olmazmi???
  3. Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Anket acilmistir:) Bence ikiside calisiyorsa tabiki herzaman yardim etmeli :ciks: Hastaysa´da Calismiyorsa kadin yinede biraz yardim etsin. Yani hep etsin:D
  4. Survivör'de Veda Eden İsim Taçmin Oldu

Survivör'de Veda Eden İsim Taçmin Oldu

survivor, eleme, kim elendi, taçmin, hakkında, elenen isim tacmin hakkında yazımızı burada bulabilirsiniz Meleklerim elenen kişi taçmin oldu ama ben hep o kazanacak gözüyle bakıyorum.. Haberi aktarıyorum. Survivor'da kim elendi? Taçmin ile Taner için yapılan SMS oylamasında hangi isim halkın desteğini alarak finale kaldı? Survivor'un dün akşam Kıbrıs'tan yayınlanan bölümünde Taner...
  5. E-Beyan Proğramınız Windows 7 ile çalışmıyor ise

E-Beyan Proğramınız Windows 7 ile çalışmıyor ise

Windows 7 e beyan çalıştırma proğramınız çalışmıyor ise, Arkadaşlarım muhasebeci arkadaşlarımıza yardımcı olmak adına bu konuyu açıyoruz. E beyan.bat dosyası yeni işletim sistemlerinde çalışmaz bunu çevirerek kullanmak gerekiyor. Biz çevrimi sizin yerinize yapıyoruz. Kameradünyası sitesinden çevirim proğramı indirdik ama gördük ki proğram exe oluştururken iframe virüsü yaratıyor. Ben sizler...

Sayfayı Paylaş