gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee)

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

iri gözlüler İri Gözlüler Daha Çekici Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Romantik İlişkiler ve Çekicilik’ konulu konferansta aşk kavramı ve bağlılık konularını ele alan Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Psikolog Yrd. Doç. Dr. Berrin Özyurt, iri göz, göz ve saç renginin çekiciliği attıran özellikler olduğunu söyledi.

Sağlıklı bağlanma süreci aşk için önemli

Özyurt, öğrencileri aşk kavramı, aşkın tarihsel sürecinin yanı sıra; aşkın psikolojideki yerini anlattı. “Bebeklik döneminden itibaren özellikle anne ile sağlıklı bir şekilde temelleri atılan bağlanma sürecinin yetişkinlikte ve romantik ilişkilerde duygusal bağ kurma ve sürdürme açısından önemi büyüktür” diyen Özyurt, çağlar boyu birçok yazar ve düşünürün aşkın gizemini çözmek için çalıştığını belirtti.

İri gözlüler, simetrik yüze sahip olanlar aşkta daha avantajlı
    Aşk kavramını çekicilikle bütünleştiren Dr. Berrin Özyurt, “Aşk denildiğinde, fiziksel açıdan etkilenme, birini çok fazla düşünme, kendini iyi hissetme ve mutluluk gibi olumlu duygular içeren ifadeler akla geliyor. Takdir edilme, çekicilik ve iletişim, aşkın en önemli ön koşulları olarak kabul ediliyor. Yapılan araştırmalar, saç ve göz rengi, ırk, huy ve cinsel ilgi, fiziksel, psikolojik özellikler açısından benzerliğin çekiciliği artırdığını göstermektedir. Ayrıca fiziksel yakınlık, bedensel özellikler, simetrik bir yüz ve iri gözler çekiciliği arttırmaktadır. Sık görüşme, nezaket ve incelik gibi ödüllendirici özellikler de çekiciliği artıran etmenler arasındadır” dedi.

2. BaLbAdEm

BaLbAdEm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee)
    aynı been deeeermişim :D :D

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

yok valla aynı ben:D

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

hayır kızlar aynı ben :D:D

İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerde İrİ GÖze Dİkkat

Bebeklerde İrİ GÖze Dİkkat

Annelerin bebeklerini sevimli yaptığını düşündüğü iri gözler, öküz gözü hastalığının işareti olabilir ve körlüğe yol açabilir… İSTANBUL - Florence Nightingale Hastanesi Göz Hastalıkları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, ,göz içindeki büyümeyi aşırı şişmiş bir futbol topuna benzeterek, "İri göz, bebekleri körlüğe kadar itebilen ve tıp dilinde buftalmus olarak bilinen öküz...
  2. Bebeklerde iri göze dikkat

Bebeklerde iri göze dikkat

Florence Nightingale Hastanesi Göz Hastalıkları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, annelerin bebeklerini sevimli yaptığını düşündüğü iri gözün yani öküz gözü hastalığının bebeklerde körlüğe neden olabildiğini bildirdi. Prof. Dr. Bahçecioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göz içindeki büyümeyi aşırı şişmiş bir futbol topuna benzeterek, ''İri göz, bebekleri körlüğe kadar...
  3. Gözlerinizi Daha İri Gösterecek Makyaj Hileleri

Gözlerinizi Daha İri Gösterecek Makyaj Hileleri

gözlerin iri görünmesi için Ben iri gözlüyüm Allaha şükür böyle hileleri gerek yok :D:D Ama siz gözlerinizin olduğundan daha iri ve çekici görünmesini istiyorsanız buyrun size makyaj hileliri :tik: # Kirpiklerinizi maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın. # Pek çoğumuz gözümüzün altındaki kirpiklere rimel sürmeyiz. Oysa alt kirpiklere sürülen rimel gözleri daha iri gösterir....
  4. Doğru göz makyajıyla daha çekici görünün

Doğru göz makyajıyla daha çekici görünün

doğru göz makyajı çekici göz makyajı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda güzelliğin anahtarı oaln güzel bir yüzün başrol oyuncusu olan göz güzelliği hakkında sizlere bilmeniz gereken muhteşem bilgileri aktaracağız. Doğru göz makyajıyla, gözlerinizi çekici kılmanızı sağlayacak sizi daha da güzel kılacak göz makyajı bilgileri işte! 1. Kusursuz bir yüz Gözleriniz ne kadar harika...
  5. Gözlerinizi Daha İri Göstermenin Yolları

Gözlerinizi Daha İri Göstermenin Yolları

Bu konu; Gözlerinizi Daha İri Göstermenin Yolları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, iri gözler her zaman cezbedicidir. Bakışlarında anlam ve mana bulduğunuz kadınlara bir dikkat edin, mutlaka gözleri iri ve pırıl pırıldır. Ancak herkesin de iri gözlü olması beklenemez ama o şekilde görünmenin de bazı hileleri var :) Eğer siz de gözlerinizin olduğundan daha iri görünmesini...

Sayfayı Paylaş