İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee)

M

Misafir

Forum Okuru
İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee)
iri gözlüler
İri Gözlüler Daha Çekici
Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Romantik İlişkiler ve Çekicilik’ konulu konferansta aşk kavramı ve bağlılık konularını ele alan Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Psikolog Yrd. Doç. Dr. Berrin Özyurt, iri göz, göz ve saç renginin çekiciliği attıran özellikler olduğunu söyledi.

Sağlıklı bağlanma süreci aşk için önemli

Özyurt, öğrencileri aşk kavramı, aşkın tarihsel sürecinin yanı sıra; aşkın psikolojideki yerini anlattı. “Bebeklik döneminden itibaren özellikle anne ile sağlıklı bir şekilde temelleri atılan bağlanma sürecinin yetişkinlikte ve romantik ilişkilerde duygusal bağ kurma ve sürdürme açısından önemi büyüktür” diyen Özyurt, çağlar boyu birçok yazar ve düşünürün aşkın gizemini çözmek için çalıştığını belirtti.

İri gözlüler, simetrik yüze sahip olanlar aşkta daha avantajlı
Aşk kavramını çekicilikle bütünleştiren Dr. Berrin Özyurt, “Aşk denildiğinde, fiziksel açıdan etkilenme, birini çok fazla düşünme, kendini iyi hissetme ve mutluluk gibi olumlu duygular içeren ifadeler akla geliyor. Takdir edilme, çekicilik ve iletişim, aşkın en önemli ön koşulları olarak kabul ediliyor. Yapılan araştırmalar, saç ve göz rengi, ırk, huy ve cinsel ilgi, fiziksel, psikolojik özellikler açısından benzerliğin çekiciliği artırdığını göstermektedir. Ayrıca fiziksel yakınlık, bedensel özellikler, simetrik bir yüz ve iri gözler çekiciliği arttırmaktadır. Sık görüşme, nezaket ve incelik gibi ödüllendirici özellikler de çekiciliği artıran etmenler arasındadır” dedi.

Cevap: İri Gözlüler Daha Çekici (benim gözlerim yanee)

yok valla aynı ben:D

Geri