gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İslamiyetten Önce Asya 'da Hangi Devletler Bulunuyordu ?

Konu, 'Dünya Tarihi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

İslamiyetten Önce Asyadaki Devletler

Asyada İslamiyetten Önce Bulunan Devletler

Sevgili melekler, İslamiyet dönemi öncesini merak ediyor ve Asyada İslamiyetten Önce Bulunan Devletler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız İslamiyetten Önce Asyadaki Devletler listesini aşağıda ki yazımızdan inceleyebilirsiniz....

İslamiyet öncesi Asya'da bulunan devletler şunlardır:

Asya Hun (Büyük Hun) Devleti

Avrupa Hun Devleti

Göktürk Devleti

II. Göktürk (Kutluk) Devleti

Uygur Devleti

Avarlar

Bulgarlar

Hazarlar

Macarlar

Peçenekler

Kıpçaklar

Oğuzlar

Karluklar

Sabirler

İslamiyetten Önce Asya 'da Hangi Devletler Bulunuyordu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vitamin Çeşitleri En Fazla Hangi Besinlerde Bulunuyor?

Vitamin Çeşitleri En Fazla Hangi Besinlerde Bulunuyor?

Merhaba arkadaşlar Vitamin Çeşitleri En Fazla Hangi Besinlerde Bulunuyor?
  2. En İyi Asya Dizileri Hangileri ?

En İyi Asya Dizileri Hangileri ?

En İyi Asya Dizileri İsimleri En İyi Asya Dizileri Hangileri Asya menşeili dizilerden en çok sevilenleri sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Sizin de sevdiğiniz ve paylaşmak istediğiniz asya yapımı dizilerini bu konu başlığından paylaşabilirsiniz :tik: Smile, You Tatlı Çarpıntı (Sweet Palpitations) Hair Show Man of Honor Unstoppable High Kick
  3. islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli

islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli

islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli nedir bilen varsa yazsın.
  4. İslamiyetten Önce Türk Devletlerinde Yönetim

İslamiyetten Önce Türk Devletlerinde Yönetim

İslamiyetten Önceki Türk Devletlerinde Yönetim Şekli hakkında bilgi İslamiyetten Önceki Türk Devletlerinde Yönetim Şekli Nedir Bir misafirimizin sorusu üzerine açtığımız bu konuda İslamiyet gelmeden önce Türk Devletlerinde nasıl bir yönetim şekli olduğu konusunda bilgiler veriyoruz melekler :) DEVLET YÖNETİMİ A) DEVLET: İslamiyetten önce Türkler devlete İL veya EL...
  5. İslamiyet Öncesi Asya Kıtasının Durumu Hakkında Bilgiler

İslamiyet Öncesi Asya Kıtasının Durumu Hakkında Bilgiler

İslamiyetten Öncesi Asyanın Durumu İslamiyetten Önce Asyanın Durumu Hakkında Bilgi Sevgili melekler, Genel Türk Tarihi bölümümüzde en son Danişmentlilerin eserleri hakkında sizlere bilgi verdik. Bu sayfamızda da İslamiyetten Öncesi Asyanın Durumu neymiş hep birlikte öğreneceğiz... Asya, Rusya ve Avrupaya dağılmış 170 milyondan fazla Türk var.Farklı isimler altında yaşayan bu...

Sayfayı Paylaş