gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İstanbul'da Caz Rüzgarı

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Caz dünyasının genç yeteneği Eldar Djangirov önderliğindeki Eldar Trio, 29 Kasımda JC’s İstanbul Jazz Center’da müzikseverlerle buluşacak.
    "Garanti Caz Yeşili Konserleri" kapsamında düzenlenecek konserde, piyanist Eldar Djangirov’a, basda Harish Raghavan, davulda Aaron McLendon eşlik edecek. Piyano çalmayı anavatanı Kırgızistan’da ailesinden öğrenen Djangirov, bugüne kadar "Sony Classical" etiketiyle 3 albüm yayınladı. Kısa sürede tekniği ve müzikalitesiyle büyük ilgi toplayan sanatçı, caz dünyasında Oscar Peterson, Art Tatum ve Chick Corea’nın karışımı olarak nitelendiriliyor.

İstanbul'da Caz Rüzgarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rüzgar

Rüzgar

Devlet başkanına, onun ülkesine, ordunun kurmay heyetine ve diğer birimlerine, bakanlara ve diğer devlet memurlarına; Batıdan esen rüzgar afet ve belalara, fırtına musibete, Güneydoğudan esen saba rüzgarı zafer ve müjdeye, rahmete, bolluk ve berekete, Muutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekete, yerden toz ve tohrak kaldıran rüzgar savaşa, Yel ve hafif rüzgar nezle ve baş ağrısı gibi yaygın...
  2. İzmir Caz Festivali başlıyor

İzmir Caz Festivali başlıyor

İzmir Filarmoni Derneği'nin düzenlediği festivalin 6.'sı, 2-12 Şubat günleri arasında gerçekleştirilecek. İzmir Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Olcay, piyanist Kerem Görsev ile İzmir Hilton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, festival hakkında bilgi verdi. Festivalin, kent kültürüne çok büyük katkılar sağlayacağını belirten Olcay, İzmir halkından destek...
  3. Caz Zamanı

Caz Zamanı

i-lounge, DLC Jazz Time, ‘WASH AWAY THE DUST OF LIFE’ felsefesi ile sunduğu etkinlikte, gündelik hayatın tozlarını silkeleyip, DLC Serisi’nin hayata keyif katan tatlarıyla duyguları büyülü bir gezintiye davet ediyor. i-lounge, DLC tarafından her Çarşamba düzenlenen JAZZ TIME gecelerinde, cazseverleri VOLKAN HÜRSEVER TRIO ile buluşturuyor. Volkan Hürsever Trio, klasik ve modern caz' ı günümüz...
  4. Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı

Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı

caz müziği kim buldu Bu yazı: Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı içerik kısaca.. Caz Orkestrasının icadı, Caz Orkestrası nasıl bulundu, Caz Orkestrası ne zaman kuruldu hakkında bilgiler içermektedir. Caz seven Melek'lerimiz, caz orkestrasını ilk kim kurdu diye merak ettiniz mi hiç? Ben ettim ve benim gibi merak edenler için de bilger topladım :) Caz Orkestrasının icadı,...
  5. Kadınların çalışması cazimi?

Kadınların çalışması cazimi?

Sual: Kadınların çeşitli sanayi kollarında çalışmasında bir sakınca var mıdır? CEVAP Dinimizde kadın, geçim derdinden, düşüncesinden muaf tutulmuştur. O, çalışarak, didinerek para kazanmaya, bunun için beş vakit namazı aksatmaya, başını, kolunu açarak veya erkeklerin arasına karışarak günah işlemeye mecbur değildir. Her şeyi onun ayağına getirmek mecburiyeti vardır. Dinimiz ona bu kıymeti...

Sayfayı Paylaş