gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Obezite hastası ev hanımı Nursel Tekin, kendi hazırladığı rejimle bir mucizeye imza attı, bir yılda 130 kilodan 67 kiloya indi. Sabah'ın haberine göre; aşırı kiloları nedeniyle; nefes darlığı, hipertansiyon, yüksek kan şekeri ve kolesterol gibi sağlık problemleri yaşayan Tekin, doktorların, 150 kiloya kadar çıkması durumunda hayatının tehlikeye gireceğini söylediğini aktardı. Zorlanarak yürür hale geldiğini dile getiren Tekin, "Kilolu olduğum dönemde hiçbir sosyal yaşantım yoktu. Bir işe girip çalışamıyordum. Kıyafet seçme gibi lüksüm olmadı" dedi. Hamilelik döneminde bunalıma girip aşırı kilo aldığını ve intiharın eşiğine geldiğini belirten genç kadın, şunları söyledi: "Hamilelik döneminde eşim askerdi. Farkında olmadan bunalıma girdim. Hiç dışarı çıkmadım. Yedim, içtim evde oturdum. Hareket etmiyordum. 'Eyvah' dedim ama hastaneye gittiğimde 110 kilo olmuştum. Dışarı çıkınca herkes, 'Şuna bak gencecik yaşta çok kilolu' diye beni gösteriyordu. Kolay yolu seçmedim azmettim, diyete başladım."

1 SAAT YÜRÜYÜŞ
    1.5 yıldır kilosunu koruduğunu ve artık yediklerine hiçbir kısıtlama getirmediğini belirten Tekin, sadece abur cubur yemeyi kestiğini ve dengeli beslendiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Günde mutlaka 1 saat yürüyorum. Hastalığı insan beyninde bitirmeli. İlk aylarda çok zor günler geçirdim. Çok ağladım, çok aç kaldım. Şu anda evlenmeden önce beslendiğim şekilde besleniyorum. Ben diyeti körü körüne yapmadım, bilinçli yaptım. Her insanın doktoru yine kendisidir."

habertürk

2. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ
    helal olsun valla

3. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

gerçektende kadının azmi yani bravo.. !

4. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

arkadaşlar yürüyüş deyip geçiyoruz ama, önemi çok büyük. Bneden tebrik ediyorum.

5. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Azmin zaferi helal olsun

6. şeffaf yürek

şeffaf yürek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

gercekten herşey beyinde bitiyo..

7. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    valla bravo azmin gayretin gerçekten istemenin mükafatı bence

İşte azmin ve iradenin zaferi... 12 AYDA 63 KİLO VERDİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk Ve İşte Azmin Sonu

Atatürk Ve İşte Azmin Sonu

-7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. yanlız ve ıcıne kapanık bırı olarak yasamaya,oradan oraya sürüklenmeye basladı. -8 yasında okuldan alındı ve koyde yasadı.zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla gecırdı. -10 yasında yuzu kanlar ıcınde kalacak sekılde yenı okulundakı hocansından dayak yedi.ailesı onu okuldan aldı.sinirden ve korkudan 3 gun evınden cıkamadı. -17 yasında...
  2. Biber Hapıyla Ayda 12 Kilo Verin

Biber Hapıyla Ayda 12 Kilo Verin

Meksika Biber Hapı Satış Sitesi Son günlerde çok konuşulan bir ürün belki duymuşsunuzdur.Tamamen bitkisel ve yan etkisi yok.Kullananlardan ayda 6-12 kilo arası kilo verenler var.Zayıflama ile birlikte bel, karın,sırt ve basende incelme olduğu için hem sarkma olmuyo hemde verilen kilodan daha fazla kilo vermiş gibi görünüyorsun.Sabah kahvaltıdan sonra bir tablet alınıyo ve gün boyunca...
  3. 2 ayda 12 kilo verdimm ve 11 kilosu yağdan :)

2 ayda 12 kilo verdimm ve 11 kilosu yağdan :)

Herkese Merhaba, bugun sizinle mutluluğumu paylaşmak istiyorum. alkalin ve mağara adamı diyeti yaparak 12 kilo verdim hemde çok kısa bir sürede. Bu sürecin güzelliği ne tırnak kırılması ne saç dökülmesi nede depresyon yaşamamam oldu tam aksine kendimi çok daha mutlu ve sağlıklı hissediyorum. Meditasyonla ilgili bir makale okurken girdiğim sitede gördüm bu diyetleri birçok doğal yöntem vardı...
  4. 0/12 Ay Bebeklerin Boy ve Kilo Gelişimi nasıl Olmalı?

0/12 Ay Bebeklerin Boy ve Kilo Gelişimi nasıl Olmalı?

bu konu 0/12 ay bebeklerde boy ve kilo gelişimine yer vermektedir. Her çift dünyaya yepyeni bir canlı getirdikten sonra anne baba olmanın sorumluluğunu ve endişesini yaşarlar. Özellikle anneler bebeklerinin en sağlıklı gelişmesi ve onların bir zarar görmemesi için elinden geleni yapar. Yeni anne olanların en çok merak ettikleri sorulardan biride "Bebeğimin gelişimi iyi mi"...
  5. Şarkıcı Sıla 1 Ayda Nasıl 12 Kilo Verdi?

Şarkıcı Sıla 1 Ayda Nasıl 12 Kilo Verdi?

şarkıcı sıla, sıla nasıl zayıfladı, sıla haberleri Sevgili melekler, pop müziğin sevilen seslerinden Sıla, Ramazan öncesi 1 ayda tam 12 kilo verdi. Son dönemde aldığı kilolarla dikkat çeken Sıla Ramazan öncesi özel bir diyet listesi eşliğinde tam 12 kilo verdi. Sevgilisi Özgür Mumcu'dan ayrılan ünlü sanatçı, aşk acısını çabuk atlatmak için form tutmaya karar verdi. Bugün'de yer alan...

Sayfayı Paylaş