gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

İstiklal Savaşı'nda Bir Kızın Duası

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Allah'ım; Ak saçlı ihtiyarlar, bağrı yanık analar, gönlü yaralanmış yetimler, bütün Türk ve Müslüman kulların hep birden duaya geldik. Sesimiz, sana minarelerden, memleketimin bütün müslüman dünyasına ses veren mabedlerinden yükseliyor... Kalbimizi sana açtık. Gözlerimizde senin nurun, kalbimizde senin vecdin, ruhumuzda senin aşkın var... Mabedlerinde ağlayan, surların üzerinde feryat eden, müslüman iklimlerinde matem tutan yeisli Türk sedasını işiten Allah ım. Bizi de dinle... Ruhumuzdan kopan feryadlara acı ve bizi koru Allah'ım...
    Günahlarımıza tövbe ederek şehidlerimizin ruhundaki kutsiyete sığınarak sana secde ediyoruz... Müslüman ruhunu temsil eden camilerine haç diktirme Allah'ım...
    Yedi yüz seneden beri minarelerinde okunan ezan sesine bizi hasret ettirme Allah'ım...
    Topraklar altında millet için ölen şehitlerini mezarında ağlatma Yarabbi...
    700 seneden beri denizlerin hâkimi, şarkın hâkimi olduk. Bizi düşmanlarımıza esir eyleme Yarabbi...
    Şarkın üstünde dalgalanan matem sancağı bütün esir olan müslüman dünyasının matemini ilân ediyor. İşte, biz, bugün, o siyah bayrağın altında ruhumuzdan taşan hıçkırıklar arasında sana yalvarıyoruz Allah'ım...
    Asırlardan beri hükümran olan Türkün, bugün bütün milletlerin telin edeceği bir zulm ile mukaddesatı, istiklâli hayatı, her şeyi mahvoluyor... Biz, Allah'ım, senin adâletine sığındık. Bizim, her adâletin fevkinde, her kavmin üstünde en büyük kuvvetimiz olan Allah'ım, seksen milyon Türkün kalbinde senin vecdin, senin aşkın var. Ve, biz bu aşk ile Türk'ün hakkını bütün cihana, milletlerine bağıracak ve anlatacağız. Türkler, ancak Türk sultanının, halifesinin hükmünde yaşar. Ve, biz hürriyetimiz için, seksen milyon Türk, genç, ihtiyar, kadın, çocuk sesimizi işittirinceye kadar bağıracağız. Cihadımıza sen zahir ol Yarabbi...
    Sesini, sana ilâhi mabedlerinden tekbirler, tehlillerle yükselten Türk'ün sesini işit ve bizi kurtar Allah'ım...
    Huzurunda diz çöktük, sana bütün vicdanımız, bütün imanımızla yalvarıyoruz. İmdat dileyen yaşlı gözlerimiz, merhametine sığınan matemli kalplerimiz, hicran dolu ruhumuzla sana ibadet ediyoruz ve yalvarıyoruz... Hükümran olduğumuz topraklarda bizi süründürme Allah'ım...
    Camilerimizde yanan din ve iman kandillerini söndürme Allah'ım...
    Fatihlerin, bütün hakanların şan ve şeref ülkesinde olan hilâlini eksik etme Allah'ım...
    Düşmanlara hakkın kuvvetini tanıt ve bizi kurtar Allah'ım...

( Ömer Sami COŞAR'ın 1919 yılı gazetelerinden derlediği "İstiklal Harbi Gazetesi'nden)

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İstiklal Savaşı'nda Bir Kızın Duası
    ne güzel dua etmiş...canım paylaştığın için teşekkürler emeğine sağlık:)

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İstiklal Savaşı'nda Bir Kızın Duası

emeğine sağlık

İstiklal Savaşı'nda Bir Kızın Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstiklal Savaşı gazisi Yakup Dede'den bir tarih

İstiklal Savaşı gazisi Yakup Dede'den bir tarih

Eskişehirli İstiklal Savaşı gazisi 112 yaşındaki Yakup Satar, kulakları ağır işittiği ve gözleri tam görmediği için ziyaretine gelenleri artık randevu ile kabul ediyor. Satar ailesi, birkaç gün önceden randevu almayanları geçerli mazeretleri olmadıkça kabul etmiyor. Merkez Hayriye Mahallesi’ndeki evinde 74 yaşındaki kızı Zekiye Satar ile birlikte yaşayan asırlık gazi Yakup Satar,bugüne...
  2. bir çiçeğin duası

bir çiçeğin duası

BiR ÇiÇeĞiN DuaSı... Ey bütün çiçeklerin,bütün bitkilerin,yerin göklerin,ve alemlerin rabbi... Ben senin yarattığın tohumlardan cansız bir tohumdum bir zamanlar, Sen bana can verdin. Dualarm kabul ettin,beni bir çiçek yaptın. Bana kendi dilediğin gibi bir şekil verdin,renklerle,desenlerle,süsledin yüzümü, Bana bir koku sürdün,koklayanı mest eden Güzellerden bir güzel yaptn görenlere...
  3. Bir ÇocuğuN DuaSı...

Bir ÇocuğuN DuaSı...

çocuk duaları cocuk dualari cocuk duasi en güzel çocuk duaları duası
  4. Küçük kızın babasına duası

Küçük kızın babasına duası

küçük kızın babasına mektubu Mailime gelen bir yazı beni çok güldürdü.Küçük bir kız babasının bilgisayar da bir çok kadınla konuştuğu anlamış olmalı ki ona çok güzel bir dua eder:DKıyamam ben ona ya:D -"Tanrim, Lütfen babamin bilgisayarindaki tum fakir hanimefendilere elbise yolla, Amin !." :piha::piha:
  5. bir bebeğin duası

bir bebeğin duası

Ey gökleri ve Yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim! Ben bir hiçtim,beni Sen Kudretinle yarattın. Bana Sen vucüt verdin,hayat verdin,ruh verdin. Bunları Sen bağışlamasaydın eğer,hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya göndermezdi. Ben bir anne ve babadan doğdum.ama ben dünyaya gözümü açmadan önce,onlar da nasıl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardı. Bana Sen kendi...

Sayfayı Paylaş