gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

İtalya'da hacker saldırıları!!!

Konu, 'Çöplük' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

İtalya'da 10.000’den fazla internet sitesine hacker saldırısı yapıldı, uzmanlar yüzlerce kişinin kişisel bilgilerin çalınmış olabileceğinden endişe ediyor.

İnternet güvenlik şirketi Trend Micro'dan yapılan açıklamada, hacker’ların 48 saatte 10.000’den fazla siteyi bir IFRAME açığını kullanarak virüs yayar hale getirdiği belirtildi. Şirket her 6-8 saatte bir, virüs bulaşan bilgisayarların sayısının ikiye katlandığını açıkladı. Açıklamada, Rahibe Teresa'nın sitesinin yanı sıra motor sporlarından otellere, spordan piyangoya kadar birçok web sitesinin hedef alındığı vurgulandı.

Trend Micro, saldırıların, bu siteleri ziyaret eden kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmak için düzenlendiğini tahmin ediyor. Trend Micro'nun TrendLabs Tehdit Araştırmacısı Ivan Macalintal yaptığı açıklamada, “Saldırganlar, farklı niteliklerdeki zararlı kodları kullanıcıya gönderiyor ve son darbe olarak da bir keylogger yüklüyorlar.

Kullanıcının bilgisayarına yüklenen keylogger, klavye üzerindeki her tuş hareketini kaydedip korsanlara iletiyor. Korsanlar bu kayıtları inceleyerek kişiye özel bilgileri elleriyle koymuş gibi bulabiliyorlar.” Trend Micro, böyle bir saldırının aylar süren bir planlama gerektirdiğini ve coğrafi bir bölge ile kısıtlı olması nedeniyle de maddi çıkar elde etme amaçlı olduğunu öngörüyor.

İtalya'da hacker saldırıları!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hacker oyunu

Hacker oyunu

http://www.oyuncinim.com/veri/35629435033c4740da76ee7985946d05554a3922a.swf
  2. Hacker Şarkıları

Hacker Şarkıları

bir hackeri çok sevdim o beni hiç sevmiyor şifremi ona verdim artık geri vermiyor klavyem mousem bağlanmış çaresizim adminim bu msni sen verdin benden almak istiyor (bir kuLunu çok sevdim) msn imi çaldın biliyorum çok ***esin biliyorum bende seni hackliyorum biraz sabreeet o geceler geçmez bensiz titretiyorsun sessiz sessiz msn deyim ama virüssüz biraz sabreet (o şimdi asker) kaderimde bu...
  3. Özpetek İtalya'da kitap oldu

Özpetek İtalya'da kitap oldu

Yönetmen Ferzan Özpetek, filmleriyle ünlenmesinin ardından, elli yaşına bastığı 2009'da kitap konusu oldu. İtalyan gazeteci Laura Delli Colli'nin Türkiye'de doğan ve İtalya'da yaşayan yönetmenle yaptığı "nehir söyleşiden" oluşan kitap, Özpetek'i konu alan ilk monografik çalışma özelliğini taşıyor. Özpetek'in dünyasının kapılarını okurlara aralamayı amaçlayan kitap, "Ferzan...
  4. Hacker çetesi

Hacker çetesi

gönderdikleri virüsle vatandaşların banka hesaplarındaki paralarını ceken cete,bu paralarla krallar gibi yaşıyordu.Yakalanmasalardı yurt dışına tatile gideceklerdi.polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alınan hackerler çetesinin 36 elemanından bazıları bu yaz yurt dışına gitmeyi planlıyordu.ancak şimdi tatili ceza evinde gecirecekler:D:D BÜYÜK VURGUN YAPMISLAR...
  5. Aref Ghafouri Saldırıya Uğradı!

Aref Ghafouri Saldırıya Uğradı!

aref ghafouri, yetenek sizsiniz aref, aref ghafouri haberleri Sevgili melekler, Yetenek Sizsiniz yarışmasında yaptığı illüzyon gösterileriyle dikkat çeken ve takdir toplayan İranlı Aref Ghafouri saldırıya uğradı. Ailesinin oturduğu evde üst kat komşusuyla kavga eden Ghafouri'ye saldıran komşuyu, polis vurarak etkisiz hale getirebildi. İşte detaylar... Çevre sakinlerinin iddiasına göre...

Sayfayı Paylaş