gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

İtalyan Dilinde geçmiş zaman

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

bileşik zaman özeliği göstermektedir. Basit anlamda iki parçadan oluşmaktadır. Bu bölümde geçmiş zamanı oluşturan ilk parçayı inceleyeceğiz.

Participio Passato Çekimi(Kurallı Fiiller İçin)

ARE ERE İRE
    Ato Uto İto

--------------------------------------------------------------------------------

Lavare Lavato
    Pagare Pagato
    Passare Passato
    Mangiare Mangiato
    Saltare Saltato
    Camminare Camminato

--------------------------------------------------------------------------------

Sapere Saputo
    Perdere Perduto
    Ricevere Ricevuto
    Véndere Venduto
    Sedére Seduto
    Prèmere Premuto

Sentire Sentito
    Partire Partito
    Capire Capito
    Capire Capito
    Sentire Sentito
    Partire Partito

Burada "ERE" çekimi biraz kafa karıştırıcıdır. Neden "UTO" bilmiyorum.Ama çalışırsanız bu bir zorluk olmaktan çıkacaktır.

Participio Passato(Kuralsız Fiiller)

Dire: Detto
    Fare: Fatto
    Leggere: Letto
    Scrivere: Scritto
    Rimanere: Rimasto
    Rispondere: Risposto
    Vedere: Visto
    Spegnere: Spento
    Aprire: Aperto
    Avere: Avuto

Accendere: Acceso
    Chiudere: Chiuso
    Chiedere: Chiesto
    Perdere: Perso
    Prendere: Preso
    Mettere:Messo
    Spendere: Speso
    Venire: Venuto
    Essere: Stato

İtalyan Dilinde geçmiş zaman konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayko Cepkin - Zaman Geçti

Hayko Cepkin - Zaman Geçti

çok zaman geçti üstünden çok zaman geçti üstünden çok zaman geçti üstünden ağır ağır ölür beden arama yoktur neden bulursun kendiliğinden bir yol keşke dinlesen beni kimler üzdüyse seni unut geçmişi geriyi sen ol çok zaman geçti üstünden çok zaman geçti üstünden ağır ağır ölür beden arama yoktur neden bulursun kendiliğinden bir yol keşke dinlesen beni kimler üzdüyse seni unut geçmişi geriyi...
  2. İtalyan Dilinde Belirtisiz Tanım Edatı Kavramı

İtalyan Dilinde Belirtisiz Tanım Edatı Kavramı

belirtisiz hamilelik italyan erkek isimleri italyanın tanımı Erkek Karakterli Belirtisiz Tanım Edatları Erkek isimlerinin belirtisiz tanım edatlari "un" ve "uno" dur. Un Un belirtisiz tanım edatı,sessiz ve sesli harfle başlayan tekil erkek karakterli isimlerle kullanılır. un libro un cane un albero un bottone un osso un soldato un amico un gioco un uccello Uno Uno...
  3. İtalyan Dilinde Tekil ve Çoğul Kavramları

İtalyan Dilinde Tekil ve Çoğul Kavramları

italyan erkek isimleri italyan kız isimleri Bu bölümde çok basit düzeyde isimlerin nasıl çoğul hale geldiği işlenecektir.Öncelikle İtalyan dilinde isimler erkek ve dişi karakterli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Erkek isimler genellikle "o" ile sonlanır. Dişi isimler genellikle "a" ile sonlanır. Erkek isimlere örnek olarak; Ragazzo Genç erkek Zio Amca/Dayı Vestito Giysi...
  4. zaman dilimi yardım

zaman dilimi yardım

türkiyenin zaman dilimi zaman dilimi nedir türkiyenin saat nedir pm saat lütfen melekler hangi zaman dilimini seçiyim anlamadım buraya yazarsanız mutlu olurum ben ist oturuyorum
  5. Dil Gelişimi ne Zaman başlar ?

Dil Gelişimi ne Zaman başlar ?

çocukta dil, gelişimi ne zaman başlar, nasıl başlar, faktörler nelerdir, hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Meleklerim Çocuğunuzun dil gelişimi sesinizi ilk duyduğunda başlar . Çocuğunuz ilk anlaşılır sözcüğünü söylemeden uzun süre önce sizinle iletişim kurmaya başlar. Sizinle beden dili yoluyla ve anlaşılmaz sesler çıkararak ve ağlayarak iletişim kurar. Çünkü onun dil gelişi...

Sayfayı Paylaş