Japon Usulü Hediye Paketi Furoshiki

T

TİTAN

Forum Okuru
Japon Usulü Hediye Paketi Furoshiki
hediye paketi hediye paketi nasıl yapılır hediye paketi yapımı hediye paketleme ile ilgili bilgiler burada melekler. Doğum günlerinde, bayramlarda, yılbaşı günlerinde ya da özel günlerde hediyeleşmek adetten olmuş melekler :) Tabi ki güzel bir adet. Hediye alarak ve vererek hem mutlu oluyor hem de kendinizi mutlu ediyorsunuz. Bugün kü yazımızda ise hediye paketi yapımı konusunda sizlere fikir vereceğiz. Hediye paketleme nasıl olur ki, bir ambalaj kağıdı yeter diye düşünebilirsiniz. Ancak yazımızı okuyunca hediye paketi yapımı konusunda daha değişik uygulamalar da yapılabileceğini öğreneceksiniz. Doğrusu gördüğümde benim çok hoşuma gitti. Çünkü hediyeyle birlikte paketi de hediye etmiş oluyorsunuz melekler :) Sizi daha fazla meraklandırmadan değişik hediye paketi nasıl yapılır ayrıntılarına geçiyorum..

furoshiki-paket-14a.jpg

Furoshiki, değişik kumaşlar kullanılarak gösterişli bağlama yöntemleriyle yapılan bir Japon hediye paketleme sanatıdır. Öyle ki bu konuda kitaplar bile yazılmış. İlk gördüğümde eskilerin yaptığı çıkınlara benzettim ama tabi ki bu sanatta detaylara çok dikkat ediliyor. İnce ayrıntılarda ki titizlikleri ve insana verdikleri saygıyla tanıdığımız Japonların marifeti olan bu sanatla siz de sevdiklerinize verdiğiniz kıymeti gösterebilir, yukarda belirttiğim gibi bir defa da iki hediyeyle karşınızdakini mutlu edebilirsiniz melekler :) Aşağıda ki videolara bir göz atın ve ne düşündüğünüzü bizlerle paylaşın :tik:

[video=youtube;Bn6zdyCAwJs]

[video=youtube;YNwrw_m5uyM]

Geri