gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Kaç lira değerindeyiz?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Bir kimyagerin araştırmalarına göre insanın değeri komik denecek kadar düşük olup âdeta sudan ucuzdur. Çünkü vücudumuzda yedi kalıp sabun üretebilecek kadar yağ, orta boy bir çivi yapacak kadar demir, ancak bir kahve fincanını dolduracak kadar şeker, küçük bir tavuk kümesini boyayacak kadar kireç, iki bin kibriti yakacak, ya da ufak bir topun atımına yetecek kadar fosfor bulunmaktadır. Madde itibarıyla bu kadar ucuz olduğu halde tek bir organını bile dünyalara değişmeyen insan, kendisine verilen bu değerin kıymetini bilmeli ve yine kendisini kainatın dilenciliğinden kurtarıp, bütün mahlukatın en şereflisi olarak yaratan Zat’a karşı şükür ve kulluk vazifelerini yerine getirmelidir. Aksi takdirde gerçek değeri günün birinde kokuşmaya ve çürümeye mahkum birkaç kilo et, bir miktar kan ve bir yığın kemikten ibaret kalacaktır Ali Budak
    ailem.zaman.com.tr

Kaç lira değerindeyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öğretim yılına hazırlık ödeneği kaç lira

öğretim yılına hazırlık ödeneği kaç lira

Arkadaşlarım örnetim yılına hazırlık ödeneği kaç para ne kadar bununla ilgili bir haber varsa paylaşırmısınız benimle sağolun.
  2. Ceylan İnan kaç lira kazandı

Ceylan İnan kaç lira kazandı

Ceylan İnan kaç lira kazandı ? Kim milyoner olmak isterden Ceylan İnan kaç lira kazandı acaba?
  3. Cinebonus Meydan Bilet Fiyatı Kaç Lira

Cinebonus Meydan Bilet Fiyatı Kaç Lira

Cinebonus Meydan Bilet Fiyatı Kaç Lira arkadaşlar bilenler lütfen yazsın bekliyorum cevabını
  4. Arkadaşlar Temmuz 2012 Asgari Ücret Kaç Lira?

Arkadaşlar Temmuz 2012 Asgari Ücret Kaç Lira?

Selam arkadaşlar acaba Temmuz 2012 Asgari Ücret Kaç Lira oldu bu konuda bilginiz ya da haberiniz var mı? Varsa lütfen bana da yazın. Şimdiden tşkler.
  5. Nokia Lumia Türkiyede kaç liradan satılacak ?

Nokia Lumia Türkiyede kaç liradan satılacak ?

Kızlar şu Nokia Lumia çok hoşuma gidiyor ve almak istiyorum ama cebi de düşünmek lazım.Acaba kaç paradan satılacak bu Nokialar ?

Sayfayı Paylaş